HADYZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčšie hady na svete : Top 10 najväčších hadov

Najväčšie hady na svete . Zoznam top 10 najväčších hadov na svete . Pozrite si tieto najväčšie plazy a dozveďte sa o nich niečo viac . Najťažšie a najdlhšie hady všetkých čias .

10. Pytón olivový

 

pytón olivový

 

Pytón olivový je jeden z najväčších hadov žijúcich v Austrálii, ktorý meria niečo cez 4 metre! Meno dostal kvôli olivovozelenému zafarbeniu. Pytón olivový sa živý malými cicavcami , vtákmi a inými plazmi .

 

9. Mamba čierna

 

mamba čierna

Najväčšie hady na svete .Mamba čierna je jeden z najjedovatejších hadov na svete . Jeden z najdlhších zaznamenaných exemplárov mal 4,3 metra .Tieto hady sú nielen jedným z najdlhších, ale aj jedným z najrýchlejších a najagresívnejších hadov na svete. Mamba čierna sa živý malými cicavcami , netopiermi a vtákmi . Top 10 najsmrteľnejších hadov na svete

 

8. Veľhad kráľovský

 

Veľhad kráľovský

Veľhad kráľovský je obľúbeným hadom kvôli svojej krásnej farbe a nie je pre človeka nijako zvlášť nebezpečný. Je mimoriadne ťažké ich identifikovať, pretože ich sfarbenie sa môže v jednotlivých lokalitách líšiť. Živia sa myšami , potkanmi ,jaštericami ale aj netopiermi .Dorastajú do dĺžky 5 metrov . Hady na Slovensku

7. Kobra kráľovská

 

Kobra kráľovská Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Kobra kráľovská je jeden z najkrajších hadov na svete .Vyskytli sa jedince dlhé až 5,7 metra . Had sa živý hlavne inými hadmi a vyskytuje sa v Indii a juhovýchodnej Ázii.Najväčšie hady na svete.Hady na Slovensku

 

6. Pytón tigrovitý

 

Pytón tigrovitý Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Pytón tigrovitý žije v juhovýchodnej Ázii . Sú obľúbeným hadom medzi chovateľmi hadov .Živia sa vtákmi , hlodavcami a cicavcami . Dorastajú nad 5 metrov.

Najväčšie hady na svete

 

5. Pytón písmenkový

 

Pytón písmenkový

Pytón písmenkový je jedným z najväčších hadov žijúcich v Afrike. Objavený bol až 7 metrový jedinec , ktorý mal v žalúdku 1,5 m dlhého krokodíla nílskeho .

 

4. Anakonda tmavá

 

 Anakonda tmavá Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

 

Anakonda tmavá je jeden z najťažších a najdlhších hadov na svete . Dosahuje dĺžku až 7 metrov a váži 250 kg .Mnoho legiend hovorí práve o tejto anakonde že je ľudožrúd , ale existuje o tom len málo dôkazov . Primárne žijú vo vode a živia sa rybami , vtákmi , cicavcami a inými plazmi .

3. Ametystínový pytón Morelia amethistina

 

 Ametystínový pytón Morelia amethistina Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Ametystínový pytón sa vyskytuje v Indonézii, Papue Novej Guinei a Austrálii . Existujú správy o týchto hadoch , ktorých dĺžka presahuje 8,5 metra .Had je veľmi obľúbený medzi chovateľmi hadov vďaka svojmu zafarbeniu a veľkosti. Všeobecne jedia vtáky, netopiere, hlodavce a iné malé cicavce.

 

Ametystínový pytón, ktorý sa tiež nazýva python, sa nachádza v Indonézii, Papue Novej Guinei a Austrálii. Existujú správy o týchto hadoch, ktorých dĺžka presahuje 8,5 metra! Toto je ďalší obľúbený had medzi nadšencami plazov na celom svete vďaka svojmu zafarbeniu a veľkosti. Všeobecne jedia vtáky, netopiere, hlodavce a iné malé cicavce.

2. Pytón mriežkovaný

 

Pytón mriežkovaný Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Najväčší žijúci had na svete. Pytón mriežkovaný je najdlhší had na svete , sú zaznamenané jedince dosahujúce až cez 10 metrov . Hady žijú v juhovýchodnej Ázii. Živia sa cicavcami a vtákmi .

 

Najväčší had na svete

 

1. Titanoboa

 

Titanoboa Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Titanoboa bol najdlhší had, aký kedy žil. V Kolumbii sa našli fosílie tohto neskutočne veľkého hada. Vedci odhadujú , že Titanoboa by merala 12-15 metrov a mala až 1,5 tony . Ktovie možno had ešte nevyhynul a niekde hlboko v Pralesoch žijú aj väčšie jedince .

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button