HADYZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčšie hady na svete : Top 10 najväčších hadov

Najväčšie hady na svete.  Zoznam top 10 najväčších hadov na svete. Pozrite si tieto najväčšie plazy a dozveďte sa o nich niečo viac. Najťažšie a najdlhšie hady všetkých čias. Predstavujeme vám rebríček najväčších hadov na svete, ktorý vás prevedie cez desať najohromujúcejších, najdlhších a najťažších hadích obrov, aké sa kĺžu po našej planéte. Od obrovských anakond, ktoré vládnu juhoamerickým vodám, po impozantné pytóny, ktoré si svoju obrovskú postavu nesú s hrdosťou po ázijských džungliach. Tieto hady nie sú len fascinujúcimi obyvateľmi divočiny, ale sú aj dôležitou súčasťou miestnych ekosystémov a kultúrnych legend. Pripravte sa na to, že sa dozviete viac o týchto majestátnych stvorení, ich životnom štýle a mieste, ktoré zaujímajú v rebríčku gigantov.

Najväčší had na svete

Najväčším hadom na svete je anakonda zelená (Eunectes murinus), konkrétne juhoamerická anakonda. Tento obrovský had je známy svojou masívnou telesnou stavbou a môže dosiahnuť dĺžku viac ako 6 metrov, pričom niektoré exempláre údajne prekročili aj 8 metrov. Anakondy sú najťažšie zo všetkých hadov, pričom najťažšie zaznamenané jedince môžu vážiť viac ako 200 kilogramov.

Anakonda zelená žije v bažinatých, mokraďnatých oblastiach a riekach Južnej Ameriky, kde je dobre prispôsobená životu vo vode. Je to vynikajúci plavec a často sa zdržiava v blízkosti vody, kde striehne na svoju korisť. Anakondy sú vrcholoví predátori a živia sa rôznymi druhmi zveri, vrátane rýb, vtákov, hlodavcov a dokonca aj kajmanov. Lovia zvyčajne tak, že svoju korisť obopnú a zadusia svalovým stiahnutím, a potom ju prehltnú celú.

Najväčší had na svete

10. Pytón olivový

pytón olivový

Pytón olivový je jeden z najväčších hadov žijúcich v Austrálii, ktorý meria niečo cez 4 metre! Meno dostal kvôli olivovozelenému zafarbeniu. Pytón olivový sa živý malými cicavcami , vtákmi a inými plazmi .

9. Mamba čierna

mamba čierna

Najväčšie hady na svete .Mamba čierna je jeden z najjedovatejších hadov na svete . Jeden z najdlhších zaznamenaných exemplárov mal 4,3 metra .Tieto hady sú nielen jedným z najdlhších, ale aj jedným z najrýchlejších a najagresívnejších hadov na svete. Mamba čierna sa živý malými cicavcami , netopiermi a vtákmi . Top 10 najsmrteľnejších hadov na svete

8. Veľhad kráľovský

Veľhad kráľovský

Veľhad kráľovský je obľúbeným hadom kvôli svojej krásnej farbe a nie je pre človeka nijako zvlášť nebezpečný. Je mimoriadne ťažké ich identifikovať, pretože ich sfarbenie sa môže v jednotlivých lokalitách líšiť. Živia sa myšami , potkanmi ,jaštericami ale aj netopiermi .Dorastajú do dĺžky 5 metrov . Hady na Slovensku

7. Kobra kráľovská

Kobra kráľovská Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Kobra kráľovská je jeden z najkrajších hadov na svete .Vyskytli sa jedince dlhé až 5,7 metra . Had sa živý hlavne inými hadmi a vyskytuje sa v Indii a juhovýchodnej Ázii.Najväčšie hady na svete.Hady na Slovensku

6. Pytón tigrovitý

Pytón tigrovitý Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Pytón tigrovitý žije v juhovýchodnej Ázii . Sú obľúbeným hadom medzi chovateľmi hadov .Živia sa vtákmi , hlodavcami a cicavcami . Dorastajú nad 5 metrov.

5. Pytón písmenkový – Najväčšie hady na svete

Pytón písmenkový

Pytón písmenkový je jedným z najväčších hadov žijúcich v Afrike. Objavený bol až 7 metrový jedinec , ktorý mal v žalúdku 1,5 m dlhého krokodíla nílskeho .

4. Anakonda tmavá

 Anakonda tmavá Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Anakonda tmavá je jeden z najťažších a najdlhších hadov na svete . Dosahuje dĺžku až 7 metrov a váži 250 kg .Mnoho legiend hovorí práve o tejto anakonde že je ľudožrúd , ale existuje o tom len málo dôkazov . Primárne žijú vo vode a živia sa rybami , vtákmi , cicavcami a inými plazmi .

3. Ametystínový pytón Morelia amethistina

 Ametystínový pytón Morelia amethistina Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Ametystínový pytón sa vyskytuje v Indonézii, Papue Novej Guinei a Austrálii . Existujú správy o týchto hadoch , ktorých dĺžka presahuje 8,5 metra .Had je veľmi obľúbený medzi chovateľmi hadov vďaka svojmu zafarbeniu a veľkosti. Všeobecne jedia vtáky, netopiere, hlodavce a iné malé cicavce.

Ametystínový pytón, ktorý sa tiež nazýva python, sa nachádza v Indonézii, Papue Novej Guinei a Austrálii. Existujú správy o týchto hadoch, ktorých dĺžka presahuje 8,5 metra! Toto je ďalší obľúbený had medzi nadšencami plazov na celom svete vďaka svojmu zafarbeniu a veľkosti. Všeobecne jedia vtáky, netopiere, hlodavce a iné malé cicavce.

2. Pytón mriežkovaný

Pytón mriežkovaný Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Najväčší žijúci had na svete. Pytón mriežkovaný je najdlhší had na svete , sú zaznamenané jedince dosahujúce až cez 10 metrov . Hady žijú v juhovýchodnej Ázii. Živia sa cicavcami a vtákmi .

1. Titanoboa – Najväčší had na svete

Titanoboa Najväčšie hady na svete Najväčší had na svete

Titanoboa bol najdlhší had, aký kedy žil. V Kolumbii sa našli fosílie tohto neskutočne veľkého hada. Vedci odhadujú , že Titanoboa by merala 12-15 metrov a mala až 1,5 tony . Ktovie možno had ešte nevyhynul a niekde hlboko v Pralesoch žijú aj väčšie jedince.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button