VTÁCTVO A PAPAGÁJEZaujímavosti z ríše zvierat

10 vtipne vyzerajúcich vtákov

Žijeme na planéte, kde nám rôzne živé a neživé veci poskytujú pohodlie a pokoj. Zvieratá, vtáky a rastliny nám prospievajú tak či onak. Nielen rastliny majú nespočetné množstvo foriem a typov, ale to isté platí aj pre zvieratách a vtákov.Niektoré z vtákov krásne, zatiaľ čo iné vyzerajú vtipne kvôli ich jedinečnému a nádhernému vzhľadu. Pozrime sa na 10 vtipne vyzerajúcich vtákov.

10. Kupido palinový

10. Sage Grouse


Kupido palinový žije v Severnej Amerike a Austrálii. Tento vtipne vyzerajúci vták má dlhý chvost a výrazné rysy. Sú zriedka bádateľné vtáky; Preto sú často zaraďované do zoznamu ohrozených druhov na svete.

9. Perlička supia

9. Vulturínska guinea


Perličky supie patria medzi najohrozenejšie a najagresívnejšie vtáky na svete. Podľa vzhľadu majú tieto vtáky červené jasné oči a ostry zobák. Perličky a ich chov a starostlivosť

8. Strnádlik sivý

8. Junco


Strnádlik sivý je známy ako jeden z najzábavnejších vtákov na svete. Tieto vtáky sú malé a veľmi ľahké. Ich hnedá a zelená farba im pomáha schovávať sa v kríkoch a lesoch. Tieto vtáky vyzerajú rozkošne . Vtipne obrázky

7. Anhinga

7. Anhinga


Sú to nielen vtipné, ale aj mimoriadne nebezpečné vtáky. Strašidelné bytosti, ktoré žijú väčšinou v oblastiach s veľkým množstvom vody a vlhkosti. Niektorí ľudia ich označujú ako najpodivnejší druh vtákov na svete. Vtáky Anhinga sa zvyčajne vyskytujú v Austrálii a Kanade. Vtipy o zvieratkách

6. Lyžičiar ružový

spoonbills


Lyžičiari ružoví žijú v skupinách a veľkých kolóniách. Chytajú svoju korisť dlhým a ostrým zobákok a majú škaredo vyzerajúce nohy, presne ako nohy dinosaurov.

5. Spevák hákozobý

5. Hood Mockingbird


Spevák hákozobý patrí do rodiny Thrasherovcov. Pochádza z Ekvádoru a Ameriky. Su známe ako vtipné vtáky, ktoré majú ostrý a zakrivený zobák a dlhý jazyk. Tieto vtáky zvyčajne žijú v suchých oblastiach, ale celý deň sa túlajú po vode, aby našli potravu.

4. Rybár riečny

4. Rybár inkový
Rybár riečny má fúzy, vďaka ktorým vyzerá tento vták vtipne. Ich biotopom sú lesy Južnej Afriky, Ameriky a častí Európy. Tieto vtáky si každý deň užívajú sexuálne aktivity, vďaka čomu každý mesiac rodia mladé. Rybáre riečne majú rôzne farby.

3. Potoo

3. Potoo


Potoo majú pierka zo sivých, hnedastých a čiernych vzorov. Žijú v kmeňoch. Zaujímavé na týchto vtákoch je, že celý deň spia vo zvislej polohe a zvyčajne sa prebúdzajú v nočných hodinách. Ich oči sú schopné vidieť hmyz v temných nociach.

2. Veľký biely pelikán

2. Veľký biely pelikán


Veľké biele pelikány majú obrovské zobáky a dokážu prehltnuť väčšie ryby.

1. Antarktické obrie tučniaky

Southern Giant Petrel
Antarktické obrie tučniaky sú podobné vtákom žijúcim v lesoch blízkosti Atlantického oceánu a južnej Afriky. Tieto vtáky vážia asi 8 až 10 kg a majú rozpätie krídel asi 2 až 4 metre. Antarktické obrie tučniaky môžu mať žltú, oranžovú alebo inú atraktívnu farbu. Majú gigantický vzhľad . Sú to veľmi desivé a vtipne vyzerajúce vtáky.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button