VTÁCTVO A PAPAGÁJEVtáky

8 najlepších vtákov a papagájov do bytu

 

Niektoré druhy vtákov bývajú dosť hlučné . Čo môže byť pre majiteľa hudbou pre uši nemusí byť príjemné pre susedov . Takže ak bývate blízko vašich susedov , vyberte si tichší druh vtákov , ktorým vyhovujú menšie priestory . Tu je osem druhov vtákov vhodných do bytu .

To, že vták býva ticho, ešte nemusí znamenať, že sa o neho nemusíte starať . Stále potrebuje prísun jedla , vody a pozornosti .

 

1. Andulka

 

Andulka

 

Prvým našim odporúčaním sú andulky . Sú to malé vtáky ktoré majú tendenciu klebetiť po celý deň , ale zvyčajne niesu také hlasné , aby rušili susedov. Aj keď sú aktívne nevyžadujú veľké klietky ako väčšina papagájov . Pre andulku sa odporúča širšia klietka aby mohli skákať a lietať. Alexander veľký papagáj

2. Kanárik

 

Kanárik

Malá veľkosť kanárikov z nich robí ideálnych vtákov do bytu , hoci niesu nadšený keď sa s nimi manipuluje , budú vám celý deň nádherne vyspevovať . Sú pomerne hlasité , ale ich drobné hlasy zostávajú bez povšimnutia pre tých , ktorí nie sú v ich blízkosti .Napriek svojej veľkosti môžu kanáriky narobiť poriadny neporiadok . Majú tendenciu rozsypávať misku s jedlom . Kanárik chov a starostlivosť

 

3. Pinka

 

Pinka

Rovnako ako kanáriky , aj pinky sú kvôli svojej malej veľkosti obľúbeným domácim miláčikom . V priebehu dňa pekne spievajú , ale ich jemné hlasy niesu tak hlučné ako hlasy veľkých papagájov .Pinky je dobré chovať v malej skupine , ale lepšie mať čo najväčšiu možnú klietku pretože je to ich jediné možné miesto na lietanie.

4. Korela

 

Korela

Aj keď korely zaberajú trochu viac priestoru ako niektoré menšie druhy vtákov , ich spievanie a cvrlikanie zriedka dosiahne takej úrovne , aby trápili susedov . Korely majú veľkú osobnosť a ich schopnosť naučiť sa pískať je úžasná . Tieto vtáky sa dokážu ľahko prispôsobiť väčšine životných situácií a dobre vychádzajú aj s iným vtákmi .

5. Papagáj

 

Papagáj

 

Drobné papagáje nemajú tendenciu škriekať ako mnoho iných papagájov . Ich tiché cvrlikanie nestačí na to , aby vyrušovalo susedov .Tieto vtáky sú aktívne a hravé , dokážu zaujať vašu pozornosť po celý deň , skáču hojdajú sa , vymýšľajú . Napriek tomu nepotrebujú taký veľký veľký priestor . 

Trezory do bytu 5 najlepších trezorov do bytu

 

6. papagáj Pionus

 

papagáj Pionus

Ak by ste chceli predsa len väčšieho vtáka , je tu druh Pionus , známi je svojou tichou povahou . Tieto papagáje sú nenáročné a jemné , nemajú sklon k hryzeniu . Potrebujú väčší priestor , ktorý bude vyhovovať ich veľkosti , ako aj priestor na hranie mimo klietky .

 

7. Tráviar ružovobruchý

 

Tráviar ružovobruchý

Bourkeové papagáje , sú tiché vtáky . Niesu moc aktívne , ale uprednostňujú väčšiu klietku , v ktorej môžu lietať .Tieto vtáky sa často úzko spájajú so svojimi majiteľmi a dobre vychádzajú s inými kľudnými druhmi vtákov , napríklad s pinkami.

 

8. Papagáj senegalský

 

 Papagáj senegalský

 

Mnoho papagájov môže byť dosť hlučných a náročných, ale senegalské papagáje bývajú pokojné a tiché. Tieto vtáky sa zbližujú iba s jednou osobou a darí sa im hlavne keď sú každý deň v kontakte so svojimi majiteľmi. Vyžadujú iba stredne veľkú klietku , ale mali by ste sa im denne venovať , púšťať ich mimo klietku , trénovať a hrať sa s nimi .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button