VTÁCTVO A PAPAGÁJEVtáky

Plemeno holuba 30 plemien holubov z celého sveta

Plemeno holuba 30 plemien holubov z celého sveta. Ustupte, módne sliepky, je čas, aby holuby zažiarili! Holuby, ktoré vídame v mestách, sú len špičkou opereného ľadovca – existuje veľa krásnych a nezvyčajných druhov holubov, o ktorých mnohí z nás nikdy nepočuli.

 

Plemeno holuba 30 plemien holubov z celého sveta

 

Aby sme vám ukázali, čo máme na mysli, Bored Panda pre vás zozbierala fotografie najvzácnejších a najmodernejších holubov. Prejdite dole, dajte hlas svojim favoritom a dajte nám vedieť, ktorý módny holub sa vám páčil najviac a prečo. Vieme tiež, ako veľmi milujete iné zvieratá, milé Pandy. Takže keď si užijete tento super (alebo skôr coo‘) zoznam, pozrite si naše ďalšie príspevky o nádherných nezvyčajných zvieratách priamo tu, tu a tu.

 

Holuby sú vyslovene zaujímavé, keď sa o nich začnete dozvedať viac. Niektorí vedci napríklad tvrdia, že holub mestský (známy aj ako holub skalný) mohol byť vôbec prvým vtákom, ktorého si ľudia kedy domestikovali. Vyskytujú sa ako figúrky, na mozaikách a na minciach zo starovekej Mezopotámie najmenej od roku 4500 pred n. l. Bored Panda oslovila Kráľovskú asociáciu holubárskych závodov, aby sa o týchto vtákoch dozvedela viac. Posuňte sa nižšie a prečítajte si náš rozhovor s nimi.

1. Trerón ružovokrký (Pink-necked green pigeon)

 

Trerón ružovokrký (Pink-necked green pigeon)

Trerón ružovokrký (Pink-necked green pigeon) je druh vtáka z čeľade holubov a holubíc, Columbidae. Je to bežný druh juhovýchodnej Ázie, ktorý sa vyskytuje od Mjanmarska a Vietnamu na juh až po hlavné ostrovy Indonézie a Filipín.

2. Veľkohrivec bradavičnatý

 

Veľkohrivec bradavičnatý

Veľkohrivec bradavičnatý je holubovitým vtákom. Druh opísal švédsky prírodovedec Carl Linné r. 1758 vo svojom diele Systema naturae. Pôvodne ho zaradil do rodu Columba, v súčasnosti veľkohrivec patrí do rodu Caloenas.

Plemeno holuba  3. Korunáč vejárový

 

Plemeno holuba  3. Korunáč vejárový

Korunáč vejárový nesprávne nazývaný holub vejárovitý, je vták z čeľade holubovitých. Dorastá do veľkosti 58-73 cm. Je to jeden z najkrajších vtákov vo svojej čeľadi; má dva príbuzné: vranu modrokrídlu a vranu červenokrídlu.

Plemeno holuba 4. Kudrnáč (Frillback)

 

Plemeno holuba 4. Kudrnáč (Frillback)

Kudrnáč je plemeno poštového holuba, ktoré sa vyznačuje bohato stočenými perami na krídlach. Je to stredne veľký holub s tvarom tela pripomínajúcim zväčšený holub skalný, zvyčajne bez chocholky a s nohami pokrytými krátkymi kohútikmi. Papagáj horský charakteristika, chov a cena

 

5. Bronzewing pigeon

 

Bronzewing pigeon

Holuby bronzové sú skupina holubov pôvodom z Austrálie, ktoré majú výrazné dúhové krídlové škvrny, ktoré v matnom svetle vyzerajú bronzovo alebo zelenohnedo, ale pri pohybe vtáka na slnku blikajú v mnohých jasných farbách. Vysokoznáškové nosnice

6. Korunáč modrý

 

Korunáč modrý holub

Modrá korunka, známa aj ako modrá korunka alebo sivá korunka, je jedným z najväčších holubov na svete. Dosahuje dĺžku viac ako 70 cm a váži viac ako dva kilogramy. Obýva lesy západnej Novej Guiney. Pohybuje sa najmä po zemi, kde sa živí ovocím a drobnými bezstavovcami. Poštové holuby chov a starostlivosť: Kompletný sprievodca

7. Paruka

 

Paruka holub

Paruka , známy aj ako anglický Jacobin pigeon , je jedno z najstarších plemien domácich holubov, ktoré sa vyznačuje mimoriadne prepracovaným operením na hlave a krku. Papagáj senegalský cena, charakteristika a chov

8. Indický pávik

 

Plemeno holuba Indický pávik holub

Páv indický je plemeno holuba chované v Indii. Je predkom iných pávích plemien, napríklad anglického alebo maďarského páva. Je tiež väčší ako ostatné pávy, má horizontálny postoj a krk smerujúci priamo nahor. Nestojí na špičkách.

9. Trerón figovníkový

 

Trerón figovníkový holub

Africký zelený holub je druh vtáka z čeľade Columbidae a jeden z 5 druhov zelených holubov v afrotropických oblastiach. Tento druh má široký rozsah v subsaharskej Afrike s približne 17 prijatými rasami. Papagáj kráľovský charakteristika, chov a cena

10. holúbok prepeličí

 

holúbok prepeličí

Holub spinifex, tiež známy ako holub chocholatý alebo holub gannaway, je jedným zo štyroch endemických austrálskych druhov vtákov v rámci rodu Geophaps. Vyskytuje sa v širšej skupine známej ako holub bronzový.

11. Plodožer dvojfarebný

 

Plodožer dvojfarebný holub

Krysí cisársky holub je pomerne veľký, strakatý druh holuba. Nachádza sa v lesoch, lesoch, mangrovových porastoch, plantážach a krovinách v juhovýchodnej Ázii, od Mjanmarska a Thajska, po celej Indonézii a na východ až po Filipíny a polostrov Vtáčia hlava na Novej Guinei. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov.

Plemeno holuba  12. Ľadový holub

 

Plemeno holuba  12. Ľadový holub

Rybárik kráľovský je druh poštového holuba, ktorý má originálne sfarbenie operenia. Z európskych plemien holubov sa ľadové sfarbenie vyskytuje len u damašského a českého sivohlavého holuba, ale u kráľovského holuba je dotiahnuté do dokonalosti a zvýraznené bohatým práškom v perí.

Plemeno holuba  13. Lahore

 

Plemeno holuba Plemeno holuba  13. Lahore

Lahore je plemeno poštového holuba veľkého vzrastu s charakteristickou kresbou peria a operenými nohami. Je to robustný, mohutný holub s dopredu vyklenutou hruďou, dlhšími krídlami a chvostom, z lýtok mu vyrastajú dlhé supie perá a laloky sú pokryté krátkymi a plnými chrastami.

14. Capuchine/Jacobin Mix

 

Capuchine Jacobin Mix

15. Galatz Roller

 

 Galatz Roller

Galatz Roller alebo Galați Roller je domestikované plemeno holubov pochádzajúce z župy Galați v Rumunsku. Pretože tieto holuby lietajú pri leteckej akrobacii, stali sa veľmi populárnymi medzi chovateľmi holubov v krajine pôvodu aj vo zvyšku Európy, najmä v Nemecku, Holandsku a Belgicku.

16. Hýl (Archangel pigeon)

 

Plemeno holuba Hýl (Archangel pigeon)

Holub poštový, známy aj ako Hýl , je plemeno holuba domáceho, ktoré patrí k najstarším a najpestrejším farebným holubom. Plemeno pochádza z Dalmácie a do súčasnej podoby bolo vyšľachtené najmä v Nemecku. Je rozšírený po celom svete. Holuby sa tvarom tela podobajú holubom skalným.

17. Anglický bublák

 

Anglický bublák

Anglický bublák je plemeno holubov zo skupiny farebných holubov, z podskupiny buff. Bubeníci sa vyznačujú najmä hlasom, ktorý žblnká. Vznikol modifikáciou vrkania holubov na dlhší zvuk, ktorý pripomína zurčanie potoka, zvonenie zvonov alebo bubnovanie.

18. Indián (Barb pigeon)

 

Indián (Barb pigeon)

Indián je plemeno efektného holuba vyvinutého v priebehu mnohých rokov selektívneho chovu. Ostne a ďalšie odrody domestikovaných holubov sú potomkami skalného holuba. Na toto plemeno sa zmienil Shakespeare. Bolo to tiež uvedené v ilustrácii vo Variancii zvierat a rastlín pod domestikáciou Charlesa Darwina.

Plemeno holuba  19. Brnenský hrvoliak

 

Plemeno holuba  19. Brnenský hrvoliak

Brnenský hrvoliak je plemeno holuba domáceho chovaného na okrasný chov a výstavy. Je to najznámejšie a najrozšírenejšie plemeno holubov na vysokých nohách, ktoré sa chová po celom svete. Je to najmenšie plemeno vysokonohého voláča, ktorého celková dĺžka tela je približne 37 cm.

20. Holub pávik

 

Plemeno holuba Holub pávik

Páv je plemeno holuba domáceho, ktoré patrí medzi tzv. štrukturálne holuby, plemená chované na zvýraznenie pernatých ornamentov. V prípade páva je to jeho chvost. Tvorí ho veľké množstvo rizomatických pierok, ktoré sú rozprestreté v plnom a plochom vejári. Je to výlučne okrasné plemeno.

Plemeno holuba  21. Poštový holub

 

Plemeno holuba  21. Poštový holub

Pravý poštový holub je paleta domácich holubov pochádzajúcich z divokej skalnej holubice, ktorá bola selektívne chovaná pre svoju schopnosť nájsť cestu domov na extrémne veľké vzdialenosti. Skalná holubica má vrodenú schopnosť navádzania, čo znamená, že sa zvyčajne vráti do svojho hniezda pomocou magnetorecepcie.

22. Staroholandský kapucín

 

Staroholandský kapucín

Staroholandský kapucín, známy aj ako kapucín, je plemeno poštového holuba s nápadne vyvinutým operením na hlave a krku, ktoré tvorí tzv. parochňu. Holub Staroholandský kapucín je vývojovým typom, menej dokonalým predkom. Plemeno chladnokrvných koní.

23. Helmet pigeon

 

Plemeno holuba Helmet pigeon holub

Prilba je plemeno efektného holuba vyvinutého počas mnohých rokov selektívneho chovu. Prilby, spolu s ďalšími odrodami domestikovaných holubov, sú všetci potomkovia skalného holuba. Plemeno má strednú tvár, krátku tvár, rovnú hlavu a chocholaté odrody.

24. Anglický šort

 

Anglický šort holub

Anglický krátkosrstý holub, v angličtine short-faced tumbler, v Nemecku anglický krátkosrstý holub, je okrasné plemeno domáceho holuba. Je to menší holub s okrúhlou hlavou a krátkym zobákom, ktorý má pod chvostom krídla. V zozname plemien EE patrí holubom pod číslom 0832. 10 najobľúbenejších plemien oviec chovaných pre mäso a vlnu

Plemeno holuba  25. Modenka

 

Modenka, tiež modenská sliepka, podľa nemeckého vzorkovníka nemecká modenská sliepka je najmenšie plemeno sliepky. Aj medzi ostatnými plemenami holubov patrí k tým menším, neváži viac ako 400 g. Modenka má zaoblené telo so širokou a klenutou hruďou, chrbát je široký, krátky a mierne klenutý a chvost sa nesie pod uhlom 45°.

26. Orientální racek

 

 Plemeno holuba Orientální racek holub

Orientální racek je plemeno poštového holuba. Patrí do skupiny čajok, malých okrasných holubov s operenými prsiami, a je najznámejším a najrozšírenejším plemenom v Českej republike. Plemeno oviec na mäso.

Plemeno holuba  27. Kotrmeliaky

 

Plemeno holuba  27. Kotrmeliaky

Holuby hrivnáky sú skupinou domácich plemien holubov. Je pôvodne vyšľachtený na vytrvalostný alebo akrobatický let v kŕdľoch. Vo všeobecnosti sú to holuby menšieho vzrastu s rôznymi formami.

28. Anglický kariér (English Carrier pigeon)

 

Anglický kariér (English Carrier pigeon)

Carrier je plemeno domáceho holuba. Chovaný ako poštový holub. Karier je jedno z najstarších plemien bradavičnatých houbov vôbec. Je známy už od roku 1735.

29. Voorburský voláč

 

Voorburský voláč

Voorburger, známy aj ako Voorburger shield pigeon alebo shield pigeon. Okrasné plemeno poštového holuba. Je to stredne veľký, štíhly holub so vzpriameným, ladným telom, veľkým, zaobleným chocholom a dlhými, neopeřenými nohami.

Plemeno holuba  30. Norimberská bagdeta

 

Plemeno holuba  30. Norimberská bagdeta

Norimberský bagdet je plemeno poštového holuba, ktoré sa vyznačuje veľmi dlhým, silným a nadol zahnutým zobákom. Chová sa len zriedka. Je veľmi náročný na chov. Je to jedno z najcennejších a najzaujímavejších plemien holubov vôbec.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button