KonePLEMENÁ KONI

Severské – Severné plemená koní – zoznam plemien

Severské – Severné plemená koní. Krátke, zavalité a chlpaté: plemená koní v chladnom počasí .

 

.

Islandský kôň

Islandský kôň
Hmotnosť: 363kg
Výška: 130 – 140 cm
Farba: Široká škála farieb srsti vrátane gaštanovej, hnedej, čiernej, šedej, sivej, palomino, pinto a bledohnedej. Majú dvojitú srsť pre ochranu pred drsným podnebím.Severské Severné plemená koní .
Typ postavy: Krátky, zavalitý a chlpatý . Hlavnú úlohu zohráva aj vývoj tohto plemena, pretože veľa exemplárov uhynulo kvôli hladu a vystaveniu drsným podmienkam.
Povaha: Priateľský, ľahko ovládateľný a nebojazdlivý. Tento posledný aspekt je pravdepodobne výsledkom toho, že kone na Islande nemajú žiadnych prirodzených predátorov.
Pochody: Okrem chôdze, klusu a lope môžu islandské kone predvádzať aj tolt a tempo. Tolt je bočná chôdza so štyrmi rytmami známa svojou výbušnou rýchlosťou a pohodlím. Tempo je dvojtaktná bočná chôdza s okamihom pozastavenia medzi krokmi. Nie všetci Islandčania dokážu predvádzať tolt i tempo, a tí, ktorí to dokážu, sa považujú za tích najlepších.
Moderné využitie: Niektorí islandskí chovatelia oviec stále používajú tieto kone na zhromažďovanie svojich stád, ale ich primárne využitie je na jazdenie a voľný čas.
Skvelý fakt: Severskí ľudia považovali koňa za znak plodnosti.
Smutný fakt: Biele kone boli zabijané ako obete.

Slávnostná, ale sladká skutočnosť: Kone boli ceneným majetkom stredovekých Islanďanov a vojnové kone boli niekedy pochované spolu s padlými jazdcami.Severské Severné plemená koní.
Niečo, čo by sme si želali, sa nikdy nestalo: Organizované boje so žrebcami sa konali v rokoch 930 až 1262 nášho letopočtu. Tieto krvavé boje slúžili ako zábava a verejné zhromaždenia pre politikov.
Posledný z … Islandu: Toto je jediné plemeno koní na Islande. Podľa zákona nesmie byť na Island dovážaný žiadny kôň a kone, ktoré odchádzajú, sa nemôžu vrátiť. Táto prísna politika zabránila chorobám a pomohla udržať plemeno čisté.

Top 10 najsilnejších plemien koní na svete

Jakutský kôň

Jakutský kôň Severské - Severné plemená koní


Tento chlpatý kôň pochádza z Jakutska na východnej Sibíri.
Výška: 130 cm

Typ tela: Krátky a kompaktný, s krátkym krkom a rovnými, širokými nohami.
Jakutské kone stratia počas dlhých, chladných zimných mesiacov až 20% svojej hmotnosti. Majú hustú hrivu, chvost a výnimočne hrubé zimné kabáty.
Jakutský kôň jediný, ktorý dokáže prežiť v polárnom kruhu. Môžu žiť pri nestabilných teplotách až do -70° C.
Celé telo týchto koní sa počas zimy adaptuje a ich dychová frekvencia klesá z 20 dychov za minútu na 10 až 12 dychov za minútu.
Jakutské kone majú výnimočný čuch, čo im umožňuje čuchať trávu a jesť pod mnohými kopamy snehu.

Ľudskí pomocníci: Tieto kone by s najväčšou pravdepodobnosťou neboli schopné prežiť v tomto mimoriadne drsnom podnebí, nebyť pomoci ľudí Sakha, ktorí im poskytujú krmivo počas najdrsnejšieho počasia.
Jakutské kone sa prispôsobujú aj letnému počasiu. Stavím sa, že si užívajú obidve obdobia.
Máte (konské) mlieko? Ľudia Sakha používajú fermentované kobylie mlieko ako hlavnú prísadu do miestneho nápoja s názvom Kumiss. Kožu a hrivu tiež používajú na zdobenie odevov a konské mäso predstavuje až 22 – 25% ročnej spotreby mäsa.
Stále divoký: Mnoho ľudí Sakha udržiava nízku úroveň starostlivosti o svoje kone, čím si zachováva svoj stav takmer divokosti. Veria, že kone sa nechajú používať ľuďmi a že zostanú v akomsi symbiotickom vzťahu.
Jakutské kone používajú obyvatelia Sakhy na prepravu na saniach.

10 najkrajších koní z celého sveta

Fjordský kôň – Severské Severné plemená koní

Fjordský kôň Severské - Severné plemená koní


Alternatívne meno: Norwegian Fjord Horse
Výška: Medzi 130 – 140 cm
Hmotnosť: 408 – 544kg
Farba: Asociácia plemien rozoznáva z piatich odtieňov dun a bielych znakov.
OMG, existujú ZEBRA FJORDS ??? !!! Nie, upokojte sa, toto je určite farba.
Typ tela: Fjordské kone sú ľahké a dostatočne silné na jazdu. Priemerný microbrew je dostatočne silný na to, aby sa absorboval, a samozrejme by sa nikdy nemal používať počas jazdy.
Povaha: Mierna a učenlivá, často sa používajú ako jazdecký kôň pre detí alebo na vozenie turistov po celej krajine.
História: Rovnako ako islandský kôň, aj fjordy sú jedným z najčistejších plemien na svete.
Fjordský kôň je tiež národným symbolom Nórska.
Fjordský kôň, v poetickej podobe: „Oči by mali byť ako horské jazerá v letný svätojánsky večeroch, veľké a jasné. Odvážne nosenie krku ako chlapec z hôr na ceste za svojou milovanou. Temperament taký živý ako vodopád na jar a stále dobromyseľný. “

10 podivných zvierat, o ktorých ste nevedeli, že existujú

Ďakujem za prečítanie a dúfam, že ste sa o týchto zázrakoch zimy bavili rovnako ako ja. Zostaňte v teple a zostaňte na koni!

5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button