KonePLEMENÁ KONI

10 najkrajších plemien koní z celého sveta

Najkrajší kôň na svete . 10 Najkrajších plemien koní z celého sveta ktoré musite vidieť. Podľa čoho sa hodnotia najkrajšie kone na svete ?

Podľa niektorých blogov na internete je turkménsky kôň (plemeno Akhal-Teke) oficiálne najkrajší kôň na svete. Ale existuje mnoho pekných plemien koní z celého sveta . Tu je zoznam našich 10 najkrajších koní z celého sveta.

10. Dalmatínsky kôň

10. Dalmatínsky kôň


Dalmatínsky kôň alebo britský škvrnitý poník je zriedkavý , pretože sa každoročne narodí vo Veľkej Británii menej ako 200 týchto koní . Až donedávna sa považovali za moderné plemeno koní. Teraz sa však predpokladá, že tieto úžasné zvieratá sú tu už najmenej 25 000 rokov.

9. Mustang

9. Mustang


Mustang je voľne žijúci , divý kôň severoamerického západu.Predpokladá sa že má pôvod z plemien koní ktoré do Ameriky doviezli španieli.10 najkrajších plemien koní z celého sveta

8. Kôň Marwari

8. Kôň Marwari


Marwari, známy pre svoju odolnosť, je vzácnym plemenom koňa z Indie. Je známa aj svojimi špičkami v ušiach , ktoré sa otáčajú smerom dovnútra.

7. Fríský kôň

7. Fríský kôň


Pre niekoho Najkrajší kôň na svete . Fríský kôň je plemeno koní s pôvodom v holandskom Frieslande. Fríske kone sú elegantné a silné. V stredoveku boli veľmi žiadané ako vojnové kone v celej kontinentálnej Európe. V rannom stredoveku im ich veľkosť umožňovala niesť rytiera v brnení.

6. Kôň Haflinger

6. Kôň Haflinger 10 najkrajších plemien koní z celého sveta najkrajši kôň na svete


Haflinger, tiež Avelignese, je plemeno koní vyšľachtené v Rakúsku a severnom Taliansku. Kone Haflingu sú relatívne malé, vždy gaštanovej farby, majú výraznú chôdzu, ktorá sa označuje ako energická, ale hladká, sú svalnaté, ale elegantné.

5. Andalúzsky kôň

5. Andalúzsky kôň 10 najkrajších plemien koní z celého sveta najkrajši kôň na svete

Najkrajší kôň . Je plemeno koní z Pyrenejského polostrova. Od 15. storočia je považovaný za individuálne plemeno. V celej svojej histórii je známy ako vojnový kôň a bol cenený šľachtou.

4. Cigánsky kôň

4. Cigánsky kôň 10 najkrajších plemien koní z celého sveta najkrajši kôň na svete
Je to malé plemeno, ktoré je známe svojou veľkou pernatosťou a obyčajnou čiernou a bielou farbou srsti.

3. Morgan

3. Morgan 10 najkrajších plemien koní z celého sveta najkrajši kôň na svete


Kôň Morgan je jedným z najstarších plemien koní vyšľachtených v Spojených štátoch. Je to krásne plemeno, zvyčajne čiernej alebo gaštanovej farby . Plemeno, ktoré sa používa v anglických aj západných disciplínach, je známe svojou univerzálnosťou.

2. Arabský kôň

2. Arabský kôň 10 najkrajších plemien koní z celého sveta najkrajši kôň na svete


Arab s výrazným tvarom hlavy a vysokým chvostom je jedným z najľahšie rozpoznateľných plemien koní na svete. Je tiež jedným z najstarších plemien. V celej histórii sa arabské kone šírili po svete hlavne kôli vojne a obchodom. Používali na vylepšovanie iných plemien pridaním rýchlosti, zdokonalenia, vytrvalosti a silnej kosti.

Najkrajší kôň na svete

Tiež čitaj : 10 najvzácnejších plemien koní na svete

1. Akhal-Teke

1. Akhal-Teke 10 najkrajších plemien koní z celého sveta najkrajši kôň na svete
Tento kôň z Turecka je podľa niektorých webových stránok oficiálne najkrajším koňom na svete. Tento najviac pútavý kôň je členom plemena koní Akhal-Teke. Majú povesť rýchlosti a vytrvalosti, inteligencie a výrazného kovového lesku. Leskla srsť palomin a jelenicov vedie k ich prezývke „Zlaté kone“.Najkrajší kôň.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button