KoneSTAROSLIVOSŤ O KONE

Kone Veľká Pardubická – Kone ktoré prišli o život

Kone Veľká Pardubická . Velká pardubická sú dostihové preteky , ktoré sa konajú každoročne druhú októbrovú nedeľu na dostihovisku v Pardubiciach. Ide o najťažšie dostihy na kontinentálnej časti Európy.

Zoznam skokov Velkej pardubickej

1. Živý plot (po štarte)
2. Živý plot s priekopou
3. Malá vodná priekopa
4. Veľká Taxisova priekopa (vyžiadala si 27 konských životov)
5. Írska ľavica
6. Popkovický skok
7. Francúzsky skok
8.–9. Malé záhradky
10. Anglický skok
11. a,b,c) Predĺžená taxisova priekopa
12. Živý plot s priekopou
13. Živý plot – zoskok
14. Živý plot
15. Poplerov skok
16. Drop
17. Kamenný múr
18. Hadia priekopa
19. Veľká vodná priekopa
20.–21. Malá Taxisova priekopa
22. Veľké záhradky
23. Suchá priekopa (za lesíkom)
24. Prútená prekážka (Steeplechase skok)
25. Živý plot (pri hangári)
26. Veľký anglický skok
27. Suchá priekopa (medzi briezkami)
28.–30. Havlov skok
31. Prútené prekážky

smrt na velkej pardubickej

Najnovšie:  Kone Veľká Pardubická

 

2014 Kone Veľká Pardubická

Len, čo si vyliečil zlomenú čeľusť, leží džokej Josef Bartoš zase v nemocnici. V nedeľňajšej Veľkej pardubickej zletel na Taxis z kobyly Zulejka, ktorá si pri páde do priekopy zlomila väz. Sám Bartoš bol chvíľu v bezvedomí, ale nakoniec vyviazol so zlomenou nosnou prepážkou a niekoľkými stehmi.Kone Veľká Pardubická.

Top 10 najsilnejších plemien koní na svete

2018

Nedeľná Veľká pardubická skončila fatálnym zranením pre deväťročného hnedáka Vicodyho. Najťažšie tuzemský kros si vybral prvú obeť po troch pokojných rokoch, kedy k žiadnej smrteľnej nehode nedošlo. Nešťastie sa prihodilo rovnako ako v roku 2014 na Veľkej Taxisovej priekope, v sedle bol opäť džokej Josef Bartoš.Kone Veľká Pardubická. Čo robiť keď sa nudím

Kone Veľká Pardubická

2019

Nedeľný 129. ročník Veľkej pardubickej skončil tragicky pre deväťročného ryšiaka Krocoleona. Osudnou sa stala koni stajne EZ Praha prekážka číslo 22 – Suchá priekopa.Kone Veľká Pardubická

2020 – Kone Veľká Pardubická

Veľká Taxisová priekopa si vybrala ďalšiu obeť. Na najobávanejšej prekážke v nedeľu škaredo spadol Sottovento s džokejom Janom Kratochvílom a osemročný kôň pád bohužiaľ neprežil .

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Kone Veľká Pardubická

Vražedný SKOK – Kone Veľká Pardubická

Žiadna z tridsiatich prekážok nie je tak nebezpečná, ako Veľká Taxisov priekopa. Tá je tvorená živým plotom vysokým až 160 cm a následnú 5 metrov dlhú a meter hlbokou priepasťou. Kvôli častým úmrtiam bola priekopa upravená (zníženie plotu a zasypania priekopy). Zákerné je, že kôň nevie (nesmie sa tu trénovať), čo naňho za plotom čaká. A na prekonanie musí skočiť asi sedem metrov! V histórii dostihu tú zomrelo viac ako 50 koní, z čoho celú polovicu životov si vyžiadal jediný skok. Taxis!

Kone Veľká Pardubická

Otázkou je či týto ľudia maju naozaj radi kone alebo im ide len o peniaze a zamysieť sa či je nám treba pozerať sa na napýnavé preteky keď vieme že koník môže prísť o život kôli ľudskému potešeniu ….

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button