KonePLEMENÁ KONI

Top 10 najsilnejších plemien koní na svete

Zoznam najsilnejších plemien koní na svete. Plemena koní ktoré majú neskutočnú silu . Pozrite si nasilnejšie plemena koní na svete . Plemena koní

10. Dolehest

Dolehest


Dølahest alebo Dole je kôň z Nórska. Toto plemeno bolo zaradené do koňských plemien v roku 1947. Plemeno dorasta do výšky 160 cm a môže važiť až 630 kg .Hlavu má ťažkú s rovným profilom, krk má pomerne krátky a svalnatý, kohútik je mierne výrazný a široký, hruď má širokú a hlbokú a ramená silné, svalnaté a šikmé. Chrbát má dlhý a široký, svalnatý a mierne šikmi. Nohy krátke, ale pevné a svalnaté, so širokými, pevnými kĺbmi a tvrdými kopytami.

9. Fjordský kôň

Fjordský kôň


Fjordský kôň alebo nórsky fjordský kôň je relatívne malé, ale veľmi silné plemeno koní z horských oblastí západného Nórska. Má silný, klenutý krk, silné nohy a svalnaté telo. Hlava je stredne veľká a dobre ohraničená širokým, plochým čelom a rovnou alebo mierne vypuklou tvárou, s malými ušami a veľkými očami.

Napriek svojej malej veľkosti je plemeno plne schopné niesť dospelého človeka a ťahať ťažké bremená.Na zimu sa mu srsť mení na mimoriadne ťažkú a hustú.Plemeno dorasta do výšky 150 cm a môže vážiť až 500 kg .Hoci niektorí jedinci môžu spadať pod tradičné delenie medzi koňmi a poníky, Fjordský kôň je považovaný za koňa, bez ohľadu na výšku.

8. Suffolský kôň

Suffolský kôň


Suffolk Horse, tiež historicky známy ako Suffolk Punch alebo Suffolk Sorrel, je anglické plemeno tažného koňa. Suffolk Punch bol vyšľachtený pre poľnohospodárske práce a získal popularitu na začiatku 20. storočia. Kôň dorastá do výšky 178 cm a môže važiť až 1 tonu .

Plemeno má silný, vyklenutý krk; dobre osvalené, šikmé ramená; krátky, široký chrbát; a svalnatý, široký zadok. Nohy sú krátke a silné, so širokými kĺbmi; zdravé, dobre tvarované kopytá

Plemena koní 

7. Russian Heavy Draft

Russian Heavy Draft


Russian Heavy Draft je návrhársky kôň vyvinutý v Sovietskom zväze, ktorý bol oficiálne zaregistrovaný v roku 1952. Dorastajú do výšky 152 cm a môžu vážiť až 700 kg .Toto plemeno sa používa pri pokusoch o kríženie a zlepšenie vlastností iných plemien.

6. American Cream Draft

American Cream Draft


American Cream Draft je vzácne plemeno koní, jediné plemeno vyvinuté v Spojených štátoch, ktoré ešte existuje. Majú široký trup, šikmé ramená a krátky, silný chrbát. Ich rebrá sú dobre klenuté a sú krátko spojené s dobre osvalenými zadnými končatinami a so silnými, dobre vyváženými nohami .

Majú silné kopytá a ich pohyb je voľný a ľahký. Dorastá do výšky 163 cm a môže vážiť až 820 kg.Jeden z najsilnejších plemien koní na svete

5. Holandský chladnokrvník

Holandský chladnokrvník Zoznam najsilnejších plemien koní na svete. Plemena koní ktoré majú neskutočnú silu .


DUTCH DRAFT je holandské plemeno ťažkého koňa. Má masívnu postavu, dobru výdrž a je pokojný v temperamente. Toto plemeno bolo vyšľachtené na začiatku dvadsiateho storočia v provincii Zeeland, a môže byť preto známy aj ako Zeelandský kôň.Dorasta do výšky 160 cm a môže vážiť až 750kg.

4. Belgian

Belgian Zoznam najsilnejších plemien koní na svete. Plemena koní ktoré majú neskutočnú silu .
Je to jedno z najsilnejších plemien.Dorastajú do výšky 168 cm a môžu važiť až 900 kg.V súčasnosti je najvyšší kôň na svete belgický kôň s názvom Big Jake, narodený v roku 2000. A má výšku 210 cm. Tiež je v zozname 7 najväčších plemien koní na svete : Najväčšie kone

3. Percheron

Percheron Zoznam najsilnejších plemien koní na svete. Plemena koní ktoré majú neskutočnú silu .


Percheron je plemeno tažného koňa, ktoré vzniklo v údolí rieky Puisne v západnom Francúzsku, ktorá je súčasťou bývalej provincie Perche, po ktorej sa toto plemeno volá. Percherons je svalnaté plemeno a je známe svojou inteligenciou a ochotou pracovať.Dorastaju do výšky 193 cm a môžu vážiť až 1200 kg .

2. Clydesdaleský kôň

Clydesdaleský kôň Zoznam najsilnejších plemien koní na svete. Plemena koní ktoré majú neskutočnú silu .


Clydesdale je plemeno tažného koňa pomenovaného a odvodeného z hospodárskych koní Clydesdale, grófstva v Škótsku.Toto plemeno bolo vyšľachtené z flámskych žrebcov dovezených do Škótska a krížených s miestnymi kobylami. Prvé zaznamenané použitie názvu „Clydesdale“ pre plemeno bolo v roku 1826 .Dorastajú do výšky 183cm a môžu vážiť až 910 kg.Jeden z najsilnejších plemien koní na svete .

 

Najsilnejší kôň

 

1. Shirský kôň

Shirský kôň Zoznam najsilnejších plemien koní na svete. Plemena koní ktoré majú neskutočnú silu .
The Shire je britské plemeno koní.Plemeno Shire vzniklo v polovici osemnásteho storočia, hoci jeho pôvod je oveľa starší.Dorastajú do výšky 178cm a môžu vážiť až 1 100 kg.Najväčší kôň v zaznamenanej histórii bol pravdepodobne Shire menom Mammoth (tiež známy ako Sampson), narodený v roku 1848. Bol 219 cm vysoký a jeho hmotnosť bola odhadnutá na 1 544 kilogramov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button