KoneSTAROSLIVOSŤ O KONE

Prečo sú kone skvelým domácim miláčikom

Kone su úžasné stvorenia . Každý kto sa s nimi zoznámi sa nedokážel len tak ľahko od nich vzdialiť . Tak prečo si namiesto napríklad psíka nezaobstarať aj koníka alebo aj oboje ? Pozrite si top 10 dôvodom prečo sú kone skvelým domácim miláčikom .

1 ZNÍŽENIE STRESU – prečo sú kone

Všetky domáce zvieratá od psov cez mačky a ryby až po vtáky majú neuveriteľnú schopnosť znížiť náš stres iba tým, že sme v ich prítomnosti. Keď ich pohladkáte, kráčame s nimi, stanú sa vo väčšine prípadov vašimi štvornohými priateľmi. To, že sa pohybujete okolo koní, vam dáva pokojný stav mysle, pretože sú veľmi pokojní. Ľahko sa túlajú prírodou, učia nás spomaliť a užiť si to, čo nám matka príroda poskytla, čo toľko ľudí považuje za samozrejmosť.

 

kone proti stresu

 

2 ZÁBAVA – prečo sú kone

Kone sú príjemné zvieratá. Majú toľko hravej energie a výdrže. Každý kôň má svoju osobnosť a vlastnosti, ktoré si určite zamilujete.Prečo sú kone .

7 najväčších plemien koní na svete : Najväčšie kone

 

3 ŽIVOTNOSŤ – prečo sú kone

Životnosť koní je dlhšia ako u väčšiny domácich miláčikov, čo je asi 25 – 30 rokov, to znamená, že máte značné množstvo času na vytvorenie hlbokého spojenia a zvláštneho puta. Mať koňa ako domáceho maznáčika je obrovský záväzok, ktorý demonštruje váš skutočný charakter človeka.Prečo sú kone.

 

život kona

 

4 KRÁSU – prečo sú kone

Kone majú nesmiernu krásu a eleganciu. Ich postava, pózy, ladné pohyby nás všetkých nechávajú zhypnotizovaných. Od ich prejavu vo filmoch, literatúre a umení sú symbolom sily a odvahy na celom svete.

5 INTELIGENCIA

Je známe, že kone sa učia štyrikrát až sedemkrát rýchlejšie ako ľudia. Musia sa rýchlo naučiť, pretože sú korisťou zvierat, a sú veľmi intuitívne.Prečo sú kone.

 

inteligencia kona TOP 10 DÔVODOV, prečo sú kone skvelým domácim miláčikom

6 EMOČNÁ PODPORA

Vedci v oblasti štúdií koní preukázali, že kone dokážu rozpoznať ľudské emócie. Rovnako ako psy, aj kone poskytnú pohodlie a budú pôsobiť hravejšie, ak vás uvidia, že ste smutní alebo znepokojení.

Tipy na starostlivosť o vlasy: 6 spôsobov, ako zabrániť suchým, krehkým a nezvládnuteľným vlasom

 

7 POHYB

Ak milujete prechádzky, kone sú vynikajúce pre spoznávanie prírody. Dýchanie čerstvého vzduchu a správne množstvo slnka robí zázraky pre telo i myseľ. Mať koňa ako spoločníka pri outdoorových dobrodružstvách, ako je jazda na koni a pešia turistika, je skvelý spôsob, ako sa udržiavať v kondícii a zdraví.Prečo sú kone.

 

kone  TOP 10 DÔVODOV, prečo sú kone skvelým domácim miláčikom

8 BOJ S CHOROBOU

Mať koňa ako domáceho maznáčika alebo byť okolo neho môže poskytnúť fyzické a duševné výhody ľuďom trpiacim rôznymi chorobami alebo stavmi. Ľudia, ktorí bojujú s Alzheimerovou chorobou, považujú za terapeutické byť pri koňoch . Konská terapia im pomáha nájsť pokoj a zmierňuje frustráciu zo života s Alzheimerovou chorobou. Terapia pomáha zdvihnúť náladu pacientov a zmierňuje negatívne správanie.

 

9 ÚDRŽBA

Mohlo by sa to zdať ťažké uveriť, ale o kone sa dá ľahko starať. Áno, je to veľký záväzok, ale zabezpečenie jedla a prístrešia je veľmi jednoduché. Niekoľko rančov po celej krajine vám umožňuje navštíviť, jazdiť a hladkať kone za minimálny poplatok. Ak v súčasnosti nie ste pripravení na vlastnenie svojho koňa, nemusíte utrácať príliš veľa.

 

10 DLHÁ HISTÓRIA

V celej mytológii a starodávnych rozprávkach hrali kone obrovské úlohy. Inšpirovali nespočetné množstvo príbehov o jemnosti, moci a triumfe. Kone majú dlhú históriu spoločného spolužitia s ľuďmi po celé storočia. Od kráľov po kráľovné a od dedín po kráľovstvá boli kone spoločníkmi a nástrojmi pri formovaní najkritickejších období ľudskej civilizácie.

 

Dúfame, že týchto 10 dôvodov, prečo sú kone vynikajúcimi miláčikmi, vám poskytlo lepšie pochopenie toho, aký veľký vplyv môžu mať kone na váš život. V živote sú naše cesty plné prírody a divočiny. Je našou vášňou a výsadou byť vpred pre všetkých.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button