KonePLEMENÁ KONI

Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete

Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete .10 najlepších plemien koní na svete

 

10. Carolina Marsh Tacky

Carolina Marsh Tacky


Jedno z najlepších plemien koní, pokiaľ ide o prežitie dlhého obdobia v zime v lese. Ľahko sa udržiavajú a dokážu prežiť najtvrdšie podmienky, aké kedy akýkoľvek kôň dokáže. Sú to skutoční pozostalí s väčšími nohami a väčšou hlavou. Môžete ich použiť na akýkoľvek účel, od orby po jazdu .Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete.

9. Arabský plnokrvník (Arabian horse)

Arabský plnokrvník

Tento kôň je šampiónom všetkých steedov. Ukázal sa ako hodný prežiť drsnosť púšte. Jeho sila pochádza zo spôsobu, akým sa riadi príkazom svojho jazdca. Arabi, sa rodia tmaví a časom sa ich srsť mení na svetlu farbu.

10 najvzácnejších plemien koní na svete

Myslím si, že ľudí fascinuje arabský kôň kvôli svojej extrémnej kráse, ale zároveň sú neuveriteľne atletickí. Najzvláštnejšia vec na nich je, že milujú svojich jazdcov; uznávajú ich ako svoju osobu. Nepochybne sú oveľa láskavejšie ako mnoho iných koní. Niektorí historici tvrdia, že to siaha až do beduínskych čias, keď tieto kone žili v stanoch so svojimi ľuďmi. Kedysi jedli a spali so svojimi ľuďmi a veľa ľudí si myslí, že tu začala ich náklonnosť k ľuďom. Sú neuveriteľne inteligentní a sú jedným z najuniverzálnejších plemien koní na svete.Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete.

8. Morgan (Morgan horse)

8organ Morgan horse)


Milosť a krása plemena Morgan sú vhodné pre všetky formy rovnosti. Rýchlo oceníte, aký vynikajúci jazdecký kôň a sedlový spoločník je kôň Morgan. Kôň Morgan je plemeno s bohatou históriou a výnimočným dedičstvom. Vyvinul sa za viac ako dvesto rokov komerčného a zábavného používania. Avšak úžasne si zachováva inherentné vlastnosti, vďaka ktorým bol na konci 17. storočia legendárny.

Dnes toto plemeno predstavuje jedno z všestranných plemien koní na planéte, či už hľadáte spoločníka na traily alebo potešenie z jazdy alebo súťažného športového koňa alebo hľadáte súťažného výstavného koňa, všetky tieto atribúty a vhodnosť nájdete v Morgan Horse. 

7. Frízsky kôň (Friesian horse)

7.Frízsky kôň (Friesian horse)


V roku 1913 boli v rodokmeni iba traja frízski žrebci. V tom čase boli situácie beznádejné, ale vďaka frízskym centrám plemien v Holandsku toto mimoriadne plemeno stále existuje. Je to veľmi zvláštne plemeno s veľmi zvláštnym charakterom. Majú jemnú povahu; môžete ich nazvať Harley Davidson koní. Sú to úžasne krásne kone s fantastickými telami.

Na začiatku 20. storočia bol frízsky kôň známy ako kôň pre šport a voľný čas; používal sa čoraz viac a zvyčajne ako tréner alebo kôň na jazdenie, ale v 80. rokoch ich ľudia začali používať na výstavách a súťažiach. Stali sa čoraz populárnejšími a dnes sú jedným z najfascinujúcejších plemien koní na planéte.

6. Írsky cob (Gypsy horse)

6.Írsky cob (Gypsy horse) Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete . Najlepšie plemená koní na svete . Najlepšie kone zoznam plemien . Najlepšie plemena koní


Zostalo ich veľmi málo a každý z nich je pokladom. Sú krásne, rýchle, silné a majú všetko a ešte viac, čo hľadáte na perfektnom koni. Milujú, keď sa ich dotknete; sú mimoriadne priateľskí a pripútateľní. Keď začnem myslieť na tieto kone, naskakuje mi husia koža, pretože sú také krásne a mocné. Sú pravdepodobne jedným z najkúzelnejších plemien koní, aké som kedy videl, a sú symbolom britskej romantiky od 20. storočia.

5. Marwari

5.Marwari Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete . Najlepšie plemená koní na svete . Najlepšie kone zoznam plemien . Najlepšie plemena koní


Ich uši sa otáčajú, aby zachytili aj tie najmenšie zvuky, a práve to z nich urobilo najspoľahlivejšiu jazdu na bojiskách. Boli časy, keď britské sily ohromili veľkým počtom neúspechov v plánoch atentátu na subkontinente Indo-Pak. Zakaždým, keď posielali niekoho na atentát na ktoréhokoľvek generála Mughala, ich skrytý agent sa už nikdy nevrátil živý.

Dôvodom ich opakujúcich sa zlyhaní boli marwarské kone pod sedlami Mughalových generálov. Pretože marwarské kone majú dosť citlivé uši, zvykli si krútiť uchom v smere najmenšieho zvuku a kedykoľvek cítia, že sa niečo k nim blíži, frekvencia ich uší začne stúpať, čo v tom čase fungovalo ako indikátor Mughalských generálov, tým im hovoril, že v okolí existuje určité nebezpečenstvo, a to pomohlo v tých časoch predvídať situácie Toto je jedno z najaktívnejších a najsilnejších plemien koní na celom svete.

4. Orlovský klusák – Najlepšie kone

4.Orlovský klusák Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete . Najlepšie plemená koní na svete . Najlepšie kone zoznam plemien . Najlepšie plemena koní
Plemeno Orlov bolo vyvinuté koncom 18. storočia, aby uspokojilo potrebu vytrvalého a rýchleho koňa. Jedná sa o jedno z najdrsnejších plemien koní na svete. Vďaka svojej histórii sa z nich navyše stal symbol kráľovskej rodiny. Svoju slávu získali z historických výhier, ktoré dostali jazdcovia v najslávnejších svetových súťažiach. Orlovský klusák nepochybne bol a je kráľom trate od 19. storočia.Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete.

3. Hackney (Hackney horse) – Najlepšie kone

3.Hackney (Hackney horse) Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete . Najlepšie plemená koní na svete . Najlepšie kone zoznam plemien . Najlepšie plemena koní


Pokiaľ ide o najkrajšie a najelegantnejšie plemená koní na svete, potom sú kone Hackney na špičkovej úrovni. Sú známi ako hi-steperi konského kráľovstva. Určite sú najatraktívnejšie . Tieto kone zdedia svoju vynikajúcu činnosť a vlastnosti, ale stále potrebujú zručný tréning. Takže po kúzle asi 12 až 13 týždňov tréningu je najelegantnejší kôň pripravený urobiť niekoľko dlhých skokov na závodnej pôde.Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete.

2. Andalúzsky kôň (Andalusian horse) – Najlepšie kone

2.Andalúzsky kôň (Andalusian horse) Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete . Najlepšie plemená koní na svete . Najlepšie kone zoznam plemien . Najlepšie plemena koní


Toto je jedno z najvernejších plemien koní s veľmi veľkým srdcom. Sú takí veľkorysí, že sa vám niekedy pokúsia dať aj to, čo nemajú.Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete.

1. Anglický plnokrvník -Najlepšie kone

1.Anglický plnokrvník Najlepšie kone 10 najlepších plemien koní na svete . Najlepšie plemená koní na svete . Najlepšie kone zoznam plemien . Najlepšie plemena koní
Keď írska plnokrvná kobyla porodí mláďa koňa, existuje tiché očakávanie. Nádej nádeje, že týmto koňom bude práve on, ktorého fyzický vzhľad by mu mohol poskytnúť náskok pred rovesníkmi, pokiaľ ide o výdrž a rýchlosť. Toto je jedno z plemien koní, ktoré bolo navrhnuté a zdokonalené za posledných 250 rokov špeciálne pre toho jedného koňa, ktorý dokáže poraziť svet. Sú víťazmi kráľovstva koní, pokiaľ ide o eleganciu, vytrvalosť a rýchlosť. Je to určite jedno z najfascinujúcejších plemien koní na planéte.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button