KoneSTAROSLIVOSŤ O KONE

Ako kôň vyznáva lásku? Tu je 5 spôsobov

Ako kôň vyznáva lásku? Rozpoznáte, či sa váš kôň cíti dobre, nepríjemne alebo má strach? Existuje niekoľko všeobecných spôsobov, ako kone tieto emócie prejavujú. Ak máte koňa, pravdepodobne ho poznáte.

Ako v každom vzťahu medzi ľuďmi, aj tu je dôležitá komunikácia a vzájomné porozumenie. Akékoľvek poruchy komunikácie môžu spôsobiť nezhody, aj keď sa prejavujú v láske.
Tu je päť spôsobov, ako kone prejavujú náklonnosť k svojim blízkym:

 

1. Kôň k vám príde 

 

Kôň k vám príde

 

Kone vám prejavujú lásku, keď k vám chodia, pretože zvyčajne netrávia čas s ľuďmi, nemajú o ne až tský veľký záujem. Kone môžu spracovávať iba jednu vec naraz. „Vedome dávajú alebo prijímajú pokyny, ale nie obidve súčasne“. Buď vám venujú pozornosť, alebo prijímajú vašu. To znamená, že keď kôň dáva náklonnosť vám, musí ju poskytnúť bez vašej pozornosti. To je dôležité, pretože váš kôň má rád, keď je schopný rozdávať aj prijímať lásku. A keď im stále dávame náklonnosť, blokuje to ich kognitívne schopnosti oplatiť sa vám.

Môžete sa spýtať, prečo vám váš kôň nedáva toľko lásky, ako by ste chceli. Môžete tiež prejaviť svojmu koňovi neustálu lásku, aby ste od neho získali väčšiu náklonnosť. Môže vás však prekvapiť, koľko oddanosti získate späť, keď sa sústredíte skôr na prijímanie ako na dávanie.

2. Kôň sa o vás obtiera 

 

kôň vyznáva lásku Obtiera sa o vás

Jedným zo spôsobov, ako kone prejavujú náklonnosť, je jemné opieranie sa o vás. Môžete ich vidieť, ako to robia aj s inými koňmi vo výbehu. Zdieľanie telesného kontaktu je jedným z hlavných spôsobov, ako kone zdieľajú náklonnosť. Pretože kone nemajú ruky, ktoré by mohli objímať, prejavujú svoju lásku hlavou. Darček pre sestru 24 skvelých tipov na darček.

 

3. Kôň vás očucháva – kôň vyznáva lásku

 

Očucháva vás kôň vyznáva lásku

Ďalším spôsobom, ako si kone dajú fyzickú náklonnosť, je to, že vás očuchávajú. Je to dôvernejšie ako obtieranie sa, pretože v porovnaní s väčšinou tela sú ich tváre oveľa citlivejšie a zraniteľnejšie.

 

4. Kôň vás poslúcha – kôň vyznáva lásku

 

Poslušnosť

Byť poslušný voči vám je tiež jedným zo spôsobov, ako kone prejavujú svoju náklonnosť. Kôň vyznáva lásku. Kone sú jemné, súcitné a tešia sa z potešenia tých, ktorých milujú. Budú sa snažiť, aby vám dali to, čo požadujete alebo očakávate. To však neznamená, že neposlušný kôň vás nemá rád.

Rovnako ako u ľudí, aj u jednotlivých koní existujú špecifické veci, s ktorými zápasia. Poslušnosť môže byť jednou z nich. To však neuberá na skutočnosti, že poslušnosť je jedným z hlavných spôsobov, ako kone prejavujú svoju náklonnosť. 10 najkrajších plemien koní z celého sveta.

 

5. Kôň s vami zdieľa vzduch – kôň vyznáva lásku

 

kôň vyznáva lásku Zdieľanie vzduchu s vami

Prišiel váš kôň niekedy a dal k vám svoju tvár a potom sa iba nadýchol? Vo voľnej prírode, ako aj v domácej starostlivosti, si kone prejavujú náklonnosť vzájomným zdieľaním dychu. Kone spoja nosi a potom sa delia o vzduch. Táto tendencia sa vyskytuje pri konoch, ktoré prejavujú lásku aj svojim majiteľom.

Existuje samozrejme veľa spôsobov, ako môžu kone prejavovať náklonnosť. Aj váš kôň môže mať svoj vlastný jedinečný spôsob, ako vám prejavovať lásku. Ale toto je päť všeobecných spôsobov, ako kone prejavujú náklonnosť nielen k ľuďom, ale aj k iným koňom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button