KoneSTAROSLIVOSŤ O KONE

Jazdenie na koni :7 dôvodov, prečo by ste to mali vyskúšať

Jazdenie na koni . Okamihy na koňoch sú ako scény z filmu .Pamätáte si vašu prvú jazdu na koni ? Alebo ste ešte nikdy nejazdili ? Určite si momenty na koni plne užívajte . Tu je našich 7 obľúbených dôvodov na jazdu.

 

 

 

1. V prvom rade; Zábava! – Jazdenie na koni

 

Každý, kto sedel na chrbte koňa, vie, že je to jednoducho zábava. Je v tom dobrodružstvo. Ponúka slobodu, pohyb a umožňuje úžasné atletické výkony. A je tu úplné vzrušenie z cvalu po otvorenom poli, naladenom na vaše tempo .

 

jazda na koni

 

2. Fitness – Jazdenie na koni

 

Jazda na koni je ťažká práca! Ak si myslíte, že kôň odvádza všetku prácu, musíte sa zamyslieť znova. Už po hodine v sedle stúpania a klesania z kopcov budete mať určite pocit, že ste si poriadne zacvičili.Jazda na koni robí zázraky s vašim telom, zadkom a svalmi chrbta. Nehovoriac o všetkých ťažkých prácach, ktoré sa zvyčajne vyskytujú okolo koní, vody a sena, nie sú to ľahké veci! Zaujímalo vás niekedy, prečo sú jazdci všeobecne zdraví ľudia …?

 

jazdenie na koni

3. Úľava od stresu – Jazdenie na koni

 

Peskúmavanie lesov a kopcov na koňoch je rovnako relaxačné, ako dobrý spánok . Môžete dýchať čerstvý vzduch na vidieku a cítiť sa ako jeden s koňom, keď cestujete cestami, na ktoré by ste sa autom alebo na bicykli nedostali. Počúvanie spevu vtákov, všímanie si motýľov a jašteríc prechádzajúcich cez cestu alebo pozeranie na malého králika miznúceho v kríkoch … Na koni sa vaša myseľ vypne vaše telo si oddýchne od bežného života.

 

ulava od stresu jazda na koni

 

4. Dostane vás z vašej komfortnej zóny

 

Ako sa hovorí : Život sa začína na konci vašej komfortnej zóny ! Ak ste nikdy nesedeli na koni, určite to skúste . Kone sú pokojné a opatrné, dbáju na bezpečnosť a vedia čo robia. Nie je to ale len o jazde na koni , určite je dobré budovať si vzťah s koňom každý deň . Či už pri krmení alebo čistení stajne .Jazdenie na koni .

radosť z kona

5. Zvyšujte dôveru

Kone sú upokojujúce, jemné a priame zvieratá, vďaka ktorým je pre vás prítomnosť v ich prítomnosti nesmierne liečivá. Preto je dobré nájsť si čas , ktorý môžete stráviť so svojím koňom pred a po jazde.Jazdenie na koni .

 

kona a človek

 

6. Pozerajte sa na svet ušami koní

Jazda na koni ponúka iný spôsob, ako vidieť svet. Viem, že trailové jazdenie bolo jedným z mojich obľúbených spôsobov, ako tráviť čas na koni. Či už to bolo jazdenie po poliach a lesoch mojej domovskej krajiny, trailové jazdenie mi umožnilo vidieť časti sveta, ktoré by som inak nikdy nemal. Je to skvelý spôsob, ako vidieť svet, ako robí niečo, čo máte absolútne radi.Jazdenie na koni.

7 najväčších plemien koní na svete : Najväčšie kone

 

pozeranie na svet z kona

 

7. Väzba človeka a zvieraťa

 

Nie je nič také silné ako milovať koňa, s výnimkou vedomia, že ten istý kôň vás miluje späť. Puto medzi človekom a zvieraťom je jedným z najlepších dôvodov na jazdu. Kone sú ochotné stať sa skutočnými partnermi svojich jazdcov. Ak sa s nimi zaobchádza s úctou, láskavosťou a láskou, potom je vznikajúce puto skutočne úžasné a inšpiratívne.

Tipy na starostlivosť o vlasy: 6 spôsobov, ako zabrániť suchým, krehkým a nezvládnuteľným vlasom 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button