VTÁCTVO A PAPAGÁJEVtáky

Alexander čínsky chov a cena

Alexander čínsky. Ak hľadáte papagája, ktorý je pomerne tichý a vhodný do bytu, môže byť Alexander čínsky tou správnou voľbou pre vás. Tento druh papagája má zväčša zelené operenie s čiernymi pruhmi na hlave a krku. Alexander čínsky je pomerne rozumný papagáj, ktorý sa dobre učí nové veci a dokáže sa naučiť aj niekoľko slov. Jeho strava by mala pozostávať z granúl, ovocia a zeleniny.

Alexander čínsky

 

Alexander čínsky

 

 

Ak sa rozhodnete pre chov Alexandra čínskeho, musíte si byť vedomí, že to nie je lacná záležitosť. Cena za jedno mláďa sa pohybuje okolo 3500 Kč. Okrem toho, musíte mať dostatok miesta v byte alebo dome, pretože tieto papagáje potrebujú veľa priestoru na lietanie a pohyb. Pri správnej starostlivosti však môžete mať z Alexandra čínskeho skvelého spoločníka na mnoho rokov dopredu.

Charakteristika Alexandra Čínskeho

 

Charakteristika Alexandra Čínskeho

 

 

Fyzické vlastnosti

Alexander čínsky je veľký a mohutný papagáj, ktorý patrí medzi najväčších zástupcov celého rodu. Samce sú celozelené s lícasom a tylom šedomodrým prelivom a tmavým pásikom medzi okom a zobákom. Líca sú zospodu lemované úzkym čiernym pásikom av tyle vytvárajú nápadný ružový opasok. Na stredných krídlových krovkách je tmavopurpurová škvrna. Samica sa od samcov líši predovšetkým menším límcom.

Velikost Hmotnost Kroužek
50 cm (s chvostom) 228 g 9,5 mm

Chovný pár

Alexander čínsky je monogamný druh, čo znamená, že si páry zostávajú verné po celý život. Párenie prebieha v období od marca do júla. Samica znáša 2-4 vajcia, ktoré sú inkubované po dobu 21-24 dní. Mláďatá vylietajú z hniezda po 50 dňoch.

Druhy Alexandra Čínskeho

Existujú dva poddruhy Alexandra čínskeho – Psittacula derbiana derbiana a Psittacula derbiana chinensis. Poddruh Psittacula derbiana derbiana sa vyskytuje v oblastiach Indie a Nepálu, zatiaľ čo poddruh Psittacula derbiana chinensis sa vyskytuje v oblastiach Číny. Obe poddruhy sa vyskytujú v horských oblastiach a žijú v ihličnatých, dubových a borovicových lesoch.

Celkovo je Alexander čínsky krásny a fascinujúci druh papagája, ktorý je vhodný pre skúsených chovateľov. Jeho strava by mala byť tvorená granulami, ovocím a zeleninou. Cena za mláďa sa pohybuje okolo 130 eur.

Chov Alexander čínsky

 

Chov Alexander čínsky

 

 

Ak sa rozhodnete chovať si Alexandra Čínskeho, musíte sa postarať o niekoľko vecí. V tejto časti sa dozviete o podmienkach chovu, krmení a potrave, ako aj o zdraví a starostlivosti o vašich papagájov.

Podmienky chovu Alexander čínsky

Alexander Čínsky je aktívny papagáj, ktorý potrebuje dostatok miesta na let a hranie sa. Preto je dôležité, aby ste mu poskytli dostatočne veľkú voliéru, kde sa bude môcť voľne pohybovať. Ak máte v pláne chovať viacero papagájov, Doporučuje sa postaviť väčšiu voliéru, aby sa zabránilo prípadnému ničeniu voliér.

Ak chcete mať Alexandra Čínskeho ako domáceho miláčika, môžete ho ochočiť a dokŕmiť ho ručne. To však vyžaduje veľa času a trpezlivosti. Ak chcete mať ručne dokŕmené mláďa, odporúča sa získať ho od skúseného chovateľa. Vlasové hnojivo šampón

Kŕmenie a potrava

Alexander Čínsky potrebuje kvalitné kŕmenie, ktoré zabezpečí jeho zdravý vývoj a rast. Jeho strava by mala pozostávať z ovocia, zeleniny, bobúľ a semien. Môžete mu podávať aj kŕmne zmesi, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre papagáje.

Dôležité je sledovať aj jeho trus a zdravie, aby ste mohli včas odhaliť prípadné problémy s parazitmi a inými ochoreniami. Ak máte pochybnosti o zdraví vášho papagája, mali by ste sa obrátiť na veterinára.

Zdravie a starostlivosť

Starostlivosť o Alexandra Čínskeho zahŕňa aj pravidelné testy DNA a sledovanie mutácií. Je dôležité, aby ste sa o neho starali s láskou a trpezlivosťou, aby sa cítil v bezpečí a zdraví. V prípade hniezdenia je dôležité mať chovný pár, ktorý sa stará o mladé.

Všetky tieto faktory sú dôležité pre úspešný chov Alexandra Čínskeho. Ak sa rozhodnete pre chov tohto papagája, mali by ste sa o neho dobre postarať a zabezpečiť mu dostatok lásky a starostlivosti. Alexander veľký papagáj

Nákup a Cena Alexandra Čínskeho

 

Nákup a Cena Alexandra Čínskeho

 

 

Pokiaľ máte záujem o nákup Alexandra Čínskeho, môžete sa pozrieť na ponuky na rôznych internetových stránkach alebo v odborných obchodoch s domácimi zvieratami.

Cena Alexandera Čínskeho sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, ako je pohlavie, vek, zdravotný stav a ďalšie. Väčšinou sa cena pohybuje v rozmedzí od 50 do 120 eur za kus. Pokiaľ si nie ste istí, či je cena správna, môžete sa s predajcom dohodnúť na cene.

Väčšina predajcov Alexandera Čínskeho ponúka zvieratá odchované v roku 2023, ktoré sú kroužkované a majú testy DNA. Zvieratá sú v 100% zdravotnom stave a sú pripravené na odber.

Pokiaľ máte už Alexandra Čínskeho a chcete ho vymeniť alebo predať, môžete sa pozrieť na rôzne inzeráty na internete. Uveďte vždy informácie o pohlaví, veku, zdravotnom stave a ďalších dôležitých faktoroch. Cena môže byť dohodou.

V prípade, že máte záujem o Alexandra Čínskeho, je dôležité si byť vedomý všetkých nákladov a povinností, ktoré so sebou chov tohto zvieraťa prináša. Premýšľajte o tom, či máte dostatok času a finančných prostriedkov na starostlivosť o Alexandra Čínskeho. Alexander Červenohlavý: Chov a cena

Záver Alexander čínsky

 

Záver Alexander čínsky

 

 

V tomto článku sme sa pozreli na chov a cenu Alexandra čínskeho. Tento druh papagája je pomerne tichý a vhodný pre tých, ktorí nemajú radi hlučné zvieratá. Jeho strava by mala pozostávať z granúl, ovocia a zeleniny.

Ak sa rozhodnete pre chov tohto papagája, mali by ste si byť vedomí, že potrebuje dostatok priestoru a stimulácie, aby sa cítil šťastný a zdravý. Je dôležité zabezpečiť mu kvalitnú výživu a pravidelnú veterinárnu starostlivosť. Alexander Malý (Ladniak Kramerov) chov

V súčasnosti sú na trhu k dispozícii odchované Alexandry čínskeho za cenu okolo 3500 Kč za mláďa. Ak hľadáte dospelého papagája, môžete si ho zakúpiť za cenu okolo 220€.

V prírode sa Alexander čínsky vyskytuje v severovýchodnej Indii, jeho areál však zasahuje až na náhorní plošinu v Tibetu a do západnej Číny. Tento druh papagája je pomerne populárny aj v chovateľskej komunite, a preto sa dá nájsť aj na predajnej platforme Alexander Fúzatý – Chov a starostlivosť

Vzhľadom na jeho veľkosť a nároky na starostlivosť, je dôležité zvážiť všetky faktory predtým, ako sa rozhodnete pre chov Alexandra čínskeho. Ak sa vám však podarí poskytnúť mu dostatok lásky, starostlivosti a stimulácie, môžete sa tešiť na zdravého a šťastného papagája, ktorý vám bude spoločníkom mnoho rokov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button