VTÁCTVO A PAPAGÁJEVtáky

Alexander Červenohlavý: Chov a cena

Alexander Červenohlavý. Ak hľadáte nové zvieratko na pridanie do svojej rodiny, možno by ste mali zvážiť Alexandera červenohlavého. Tento vták je pomerne tichý a má veľmi pekné farebné odtiene. Ak sa rozhodnete pre chov Alexandera červenohlavého, mali by ste vedieť, že to nie je jednoduchá záležitosť. Vyžaduje si to určitú úroveň skúseností a finančných prostriedkov.

Alexander Červenohlavý

 

Alexander Červenohlavý

 

Cena Alexandera červenohlavého sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov, vrátane farby, veku a pohlavia. Väčšina predajcov uvádza ceny od 100 do 500 eur, ale niektoré vzácnejšie farby môžu byť oveľa drahšie. Okrem samotnej ceny vtáka je potrebné zohľadniť aj náklady na vybavenie klietky, krmiva a veterinárnej starostlivosti. Ak ste ochotní investovať čas a peniaze do chovu Alexandera červenohlavého, môže to byť veľmi uspokojivé a zábavné zároveň.

Chov a starostlivosť

 

Chov a starostlivosť

 

 

Ak sa rozhodnete pre chov alexandra červenohlavého, budete potrebovať dostatočne veľkú klietku, ktorá umožní papagájovi pohyb a let. Alexander je veľmi aktívny papagáj a bude si vyžadovať veľa aktivít. Ponúknite mu hrubú kôru stromov, nasekané drevo v rôznych dĺžkach zviazané lanom, aby si mohol brousit zobák a kliešte.

Odchovy a párenie

Dôležitým faktorom pri chove alexandra červenohlavého je párenie. Ak chcete mať úspešné odchovy, musíte zabezpečiť vhodné chovné páry. Alexander červenohlavý je pohlavne dimorfický, čo znamená, že samica a samec sa líšia vo vzhľade. Samec má na hlave tmavú červenú farbu, zatiaľ čo samica má na hlave zelenú farbu.

Párenie prebieha v období od marca do júna, kedy je papagáj vo svojej najlepšej kondícii. Samica klade 3-5 vajíčok, ktoré inkubuje po dobu 24 dní. Mláďatá sú krúžkované a odchovávajú sa najlepšie pri teplote okolo 25 °C.

Zdravotný stav

Pri starostlivosti o alexandra červenohlavého je dôležité dbať na jeho zdravotný stav. Papagáj by mal mať pravidelné veterinárne prehliadky a byť krúžkovaný. Krúžok na nohe papagája slúži na identifikáciu jednotlivých jedincov a zabezpečuje, že sú legálne získaní.

Alexander červenohlavý je všežravec a jeho strava by mala pozostávať z ovocia, zeleniny a zrnín. Je tiež dôležité, aby mal k dispozícii čistú vodu. Pri starostlivosti o papagája je potrebné dbať na hygienu klietky a jeho okolia, aby sa predišlo infekciám a chorobám.

Pri správnej starostlivosti a chove môže byť alexander červenohlavý skvelým spoločníkom na mnoho rokov.

Predaj a cena Alexander Červenohlavý

 

Predaj a cena Alexander Červenohlavý

 

 

Ak hľadáte zvieratá od Alexandra červenohlavého, môžete si vybrať z viacerých inzerátov na Bazoš.sk. V sekcii Zvieratá nájdete 10 až 22 inzerátov, ktoré sú aktuálne dostupné.

Inzeráty a lokalita

Inzeráty od Alexandra červenohlavého sa nachádzajú v rôznych lokalitách na Slovensku, ako napríklad v Komárne, Trnave, Skalici alebo Hodoníne. Ak hľadáte konkrétne zvieratá, môžete si vybrať podľa lokalít, ktoré sú vám najbližšie.

V prípade, že narazíte na zlý inzerát alebo chybnú kategóriu, môžete ho označiť a ohodnotiť užívateľa. Máte tiež možnosť inzerát zmazať, upraviť alebo topovať. Pyrura chov a starostlivosť

Cena a výmena Alexander Červenohlavý

Cena za zvieratá od Alexandra červenohlavého sa pohybuje od 50€/ks až po 90€. V prípade, že sa dohodnete na výmene, môžete ponúknuť aj svoj doplatok.

Ak hľadáte inzeráty na výmenu, môžete sa pozrieť na ponuky na Bazoš.sk a zvážiť možnosť výmeny. V niektorých prípadoch je výmena možná, no závisí to od konkrétnej ponuky.

Všetky inzeráty od Alexandra červenohlavého na Bazoš.sk sú aktuálne a môžete si ich prezrieť podľa lokalít, ktoré sú vám najbližšie. Šampón na vlasy

Rôzne Druhy Alexandra

 

Rôzne Druhy Alexandra

 

 

Ak hľadáte papagája, ktorý by bol vhodný pre začiatočníkov, alebo pre tých, ktorí nemajú radi hlučné zvieratá, tak by ste mohli zvážiť Alexandra. Tento druh papagája je pomerne tichý a môže byť skvelým spoločníkom. Existuje niekoľko druhov Alexandra, ktoré sa líšia veľkosťou a farbou.

Alexandri Malí

Medzi malé druhy Alexandra patria Alexandra Malý, Alexandra Malý Západoafrický a Alexandra Malý Modrý. Tieto druhy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú menšieho papagája, ktorý by sa zmestil do menšieho bytu alebo domu. Alexandra Malý Západoafrický má zelené operenie, zatiaľ čo Alexandra Malý Modrý má modré operenie. Tieto druhy Alexandra sú zvyčajne lacnejšie ako ostatné druhy Alexandra.

Alexandri Červenohlaví

Alexandri Červenohlaví sú stredne veľkí papagáji s nádherným červeným operením na hlave. Tento druh papagája je pomerne tichý a môže byť skvelým spoločníkom. Alexandri Červenohlaví sú zvyčajne o niečo drahší ako malé druhy Alexandra. Papagájec vlnkovaný: Chov a starostlivosť

Alexandri Čiernohlaví

Tak papagáje Alexandri Čiernohlaví sú stredne veľkí papagáji s čiernym operením na hlave. Tento druh papagája je tiež pomerne tichý a môže byť skvelým spoločníkom. Alexandri Čiernohlaví sú zvyčajne o niečo drahší ako malé druhy Alexandra, ale o niečo lacnejší ako Alexandri Červenohlaví.

Ak hľadáte papagája, ktorý by bol skvelým spoločníkom, tak by ste mohli zvážiť Alexandra. Existuje niekoľko druhov Alexandra, ktoré sa líšia veľkosťou a farbou, takže si môžete vybrať ten, ktorý by najviac vyhovoval vašim potrebám a preferenciám.

Ostatné Informácie Alexander Červenohlavý

 

Ostatné Informácie Alexander Červenohlavý

 

 

Ak plánujete chovať Alexandra červenohlavého, je dôležité poznať niekoľko faktov o tomto druhu. Napríklad, títo papagáji sú známi svojou vysokou hlučnosťou, takže ak bývate v byte alebo paneláku, mali by ste sa na to pripraviť. Na druhej strane, sú to aj veľmi inteligentní a skromní papagáji, ktorí sa dajú ľahko skrotiť.

Ak si chcete byť istí, že máte skutočne Alexandra červenohlavého, môžete podstúpiť test DNA. To vám pomôže overiť, či je váš papagáj naozaj čistokrvný.

Je tiež dôležité vedieť, že chov papagájov je regulovaný zákonom a preto si musíte byť istí, že máte povolenie na chov. V prípade, že sa rozhodnete pre redukciu chovu, môžete sa obrátiť na odborníkov, ktorí vám pomôžu s plánovaním.

Keďže sa jedná o exotické zviera, cena Alexandra červenohlavého môže byť vysoká. Na trhu sa však môžu nájsť aj lacnejšie ponuky. Je dôležité zabezpečiť si papagája od spoľahlivého predajcu a zabezpečiť mu vhodné prostredie na bývanie. Papagáj nádherný Baraband: Chov a cena

Ak hľadáte Alexandra červenohlavého, môžete sa pozrieť aj na inzeráty, kde sa ponúkajú papagáje z rôznych chovov. V prípade, že máte záujem o párenie, môžete sa pokúsiť vytvoriť nepriamych príbuzných, aby ste zabránili genetickým problémom.

Vzhľadom na vysokú hlučnosť Alexandra červenohlavého, môže byť vhodné zabezpečiť si pre neho izolované miesto, kde nebude rušiť ostatných členov domácnosti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button