VTÁCTVO A PAPAGÁJEVtáky

Papagáj Ara – Cena, charakteristika a starostlivosť

Papagáj Ara. Veľké Ari a ich žiarivé farby je ťažké prehliadnuť. Tieto papagáje dokážu robiť hluk vždy keď sa im zachce, a ich klauniády určite upútajú pozornosť. Hoci veľký zobák môže naháňať strach, dobre socializovaná Ara môže byť priateľským a láskavým papagájom.

 

Papagáj Ara

Papagáj Ara

 

  • Papagáj Ara farby: Modrá, zelená, červená
  • VEĽKOSŤ veľký papagáj
  • Dĺžka života 30 + rokov
  • ZVUKY Hlasný papagáj
  • INTERAKCIA Vysoko spoločenský

Ari sú známe ako obri papagájového sveta. Ara hyacintový je najdlhší papagáj s dĺžkou od hlavy po chvost takmer 40 cm. Ari majú dlhé chvostové perá aj veľký zobák. Medzi prispôsobenia ari patria veľké, zakrivené a silné zobáky určené na rozlúsknutie tvrdých orechov a semien. Tieto papagáje majú dlhú, uhladenú postavu a pestré sfarbenie peria, od hyacintovej modrej farby u Ari hyacintovéj až po šarlátovo červené sfarbenie u Ari arlakanky. Niektoré druhy Ar majú holé škvrny na tvári. Ako naučiť papagája rozprávať 10 najlepších tipov

Papagáj Ara Charakteristika

 

Papagáj Ara Charakteristika

 

Papagáje Ari sa neformálne delia na dve skupiny: veľké Ari a mini Ari. Medzi veľké Ari patria papagáje rodu Ara, Anodorhynchus a Cyanopsitta. Do tejto skupiny „modrých Ar“ patria Ari hyacintové spolu s kriticky Arami Learovými a AramiSpixovými. Mini Ari sú oveľa menšie a patria k nim papagáje z rodov Diopsittaca, Orthopsittaca a Primolius. Papagáj spevavý

 

Hoci žije 18 druhov Ari, nie všetky si ľudia bežne adoptujú. Medzi bežne chované spoločenské druhy Ari patria tieto druhy, uvedené podľa bežného a vedeckého názvu: Ara modrozlatá (Ara ararauna), Ara zelenkavá (Ara chloropterus), Ara Hahnov (Diopsittaca nobilis nobilis), Ara hyacintová (Anodorhynchus hyacinthinus), Ara šarlátová (Ara macao), Ara vojenská (Ara militaris) a Ara prísna (Ara severus). Niektoré z týchto druhov majú aj iné bežné názvy. Napríklad Ara modrozlatá sa niekedy nazýva Ara modrožltá a Ara vojenská sa niekedy nazýva Ara gaštanová.

 

Pôvodná oblasť / prirodzené prostredie

Pôvodná oblasť prirodzené prostredie

 

Papagáje Ari pochádzajú z južnej časti Severnej Ameriky (Mexiko) a zo Strednej a Južnej Ameriky. Existujú dôkazy, že v Karibiku sa vyskytovali aj pôvodné druhy Ara, ktoré sú dnes už vyhynuté, ako napríklad Ara kubánska (Ara tricolor) a Ara zo Saint Croix (Ara autochthones). Obývajú dažďové pralesy, ako aj lúky a trávnaté lesné oblasti. U papagája Ara a iných druhov papagájov pochádzajúcich z povodia Amazonky, napríklad z Peru, sa pozorovalo, že sa živia z hlinených lízačov (hlina na obnaženom brehu rieky), čo je podľa vedcov spôsob, akým papagáje neutralizujú toxíny nachádzajúce sa v niektorých potravinách, ktoré konzumujú v prírode.

 

Niektoré druhy Ara sú ohrozené alebo im hrozí vyhynutie. V súčasnosti je najviac ohrozených deväť druhov. Tri druhy papagája Ara sú kriticky ohrozené: Ara glaucous (Anodorhynchus glaucus), Ara modrohrdlá (Ara glaucogularis) a Ara Spixov (Cyanopsitta spixii). Tri druhy Ara sú ohrozené: Leara (Anodorhynchus leari), Ara zelená (Ara ambiguus) a Ara červenolíca (Ara rubrogenys). Alexander veľký papagáj: Charakteristika druhu a starostlivosť

 

Starostlivosť a kŕmenie papagáj Ara

Starostlivosť a kŕmenie papagáj Ara

Papagáj Ara potrebuje dostatočne vysokú klietku, aby jeho chvostové perá nenarážali na dno klietky, čo môže spôsobiť ohnutie alebo zlomenie chvostových pier. Celkovo potrebuje Ara oveľa väčšiu klietku a hrací stojan ako iné druhy papagájov, preto by mal potenciálny majiteľ zohľadniť priestorové hľadisko.

 

Prirodzené prostredie

Vo svojom prirodzenom prostredí sa papagáj Ara živí miestnymi semenami, plodmi, kvetmi, listami, palmovými orechmi, figami, nektárom a v niektorých oblastiach aj hlinou z obnažených brehov riek. Potreby niektorých druhov Ara sa líšia od potrieb iných papagájov, pretože potrebujú v strave viac tuku. Strava divých papagájov Ara býva bohatá na tuky, čo je prijateľné pre vtáka, ktorý trávi deň lietaním po dažďovom pralese, hľadaním potravy, hniezdením a výchovou mláďat. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

Spoločenské Ari majú zvyčajne oveľa ľahší život ako ich divoké náprotivky, ale chýba im schopnosť hľadať si potravu, čo je ich prirodzené správanie.

Papagáj Ara cena

Papagaj Ara cena. Koľko stojí papagáj Ara? Cena papagája sa liší od jeho druhu. Papagáj ara cena sa môže pohybovať od 800 eur a viac. A niet sa čomu čudovať veď papagáj Ara patrí medzi najkrajšie a zároveň najinteligentnejšie papagáje na svete.

Papagáj Ara cena

Cena papagaja ara môže byť veľmi rôznorodá a závisí od niekoľkých faktorov, ako sú druh, vek, zdravotný stav, vzácnoť, či už je papagaj ručne kŕmený a socializovaný, ako aj geografická poloha a dostupnosť. Vo všeobecnosti sa ceny môžu pohybovať od niekoľkých stoviek až po niekoľko tisíc eur. Napríklad, podľa jedného z inzerátov, môže mať plavo žltá ara cenu okolo 1200 eur.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button