ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Top 10 Najväčšie zvieratá na svete

Najväčšie zvieratá na svete .Zvieratá majú veľa podôb a druhov , od mikroskopických až po 30 metrov dlhé veľryby . Či už ich meriame z hľadiska hmotnosti , výšky alebo dĺžky , nemožno poprieť , že niektoré zvieratá sú v porovnaní s ostatnými vo svojej kategórií skutočný obri . Pozrite sa na Top 10 najväčších zvierat

10. Goliáš – najväčší chrobák na svete

 

Goliáš najväčší chrobák na svete Najväčšie zvieratá na svete

 

Najťažší žijúci hmyz je chrobák Goliáš . Tieto chrobáky vážia až 100 gramov a dorastajú do dĺžky 11,5 cm . Žijú v afrckých tropických lesoch .

 

9. Veľmlok čínsky – najväčší obojživelník na svete

 

Veľmlok čínsky najväčší obojživelník na svete

Veľmlok čínsky je najväčší žijúci obojživelník, ktorý váži okolo 30 kilogramov, hoci môže dosiahnuť 60 kilogramov a dorastať do dĺžky 1,8 metra. Keďže sa od svojich predkov zmenili len málo, sú známe ako živé fosílie, ale napriek svojej fascinujúcej povahe sú vo voľnej prírode ohrozené a vzácne.

 

 

8. Pštros dvojprstý – najväčší vták na svete

 

Pštros dvojprstý najväčší vták na svete

 

Pštros je najväčší žijúci vták je vysoký 2,7 m a váži 156 kg . Jeho oči s veľkosťou 5 cm sú najväčšie zo všetkých vtákov . Nemajú zuby a môžu prežiť bez vody celé dni . Zviera na f

Pštros – chov, starostlivosť a dôležité informácie

7. Krokodíl morský – najväčší plaz na svete

 

Krokodíl morský najväčší plaz na svete

 

Najväčším žijúcim plazom je Krokodíl morský , ktorý dorastá do priemernej dĺžky 5,2 m . Niektorý jedinci môžu mať aj cez 6 m a vážiť až 453 kg . Vyskytujú sa v slaných vodách v častiach Indie , Ázie a Austrálie , živia sa všetkým čo im príde pod zuby , vrátane žralokov.

 

 

6. Žralok veľrybí – najväčšia ryba na svete

 

Žralok veľrybí najväčšia ryba na svete

 

Najväčšou žijúcou rybou je 12 metrov dlhý žralok veľrybí . S hmotnosťou až 22 ton sú ohromujúce , no napriekt ich hmotnosti sa živia väčšinou malým planktónom . Žraloky veľrybie sa vyskytujú v tropických moriach po celom svete , v niektorých oblastiach sa dokonca aj lovia .

 

Najväčšie zvieratá na svete

5. Medveď hnedý – najväčší suchozemský mäsožravec

 

Medveď hnedý najväčší suchozemský mäsožravec

 

Najväčšie zvieratá na svete .O pozíciu najväčšieho žijúceho suchozemského mäsožravca sa delia medvede hnedé a ľadové. Keď stoja na zadných môžu dosahovať výšky až 3 metre , vážiť môžu až cez 900 kg .Medvede hnedé nájdete v lesoch a horách v Severnej Amerike, Európe a Ázii, ľadové medvede zasa na sever k polárnemu kruhu .Tiež si pozrite 12 najväčších druhov medveďov na svete

 

 

4. Žirafa – najvyššie suchozemské zviera na svete

 

Žirafa najvyššie suchozemské zviera na svete

 

Žirafa je najväčším suchozemským zvieraťom na zemi . Je vysoká až 5,8 m , samotný krk má 1,8 m. Žirafa sa živý vegetáciou vysoko nad zemou . Mláďatá sa rodia po 15 mesačnom tehotenstve a už keď sa narodia sú vysoké 2 metre. Zviera na n

 

3. Slon Africký Loxodonta – najväčšie suchozemské zviera na svete

 

Slon Africký Loxodonta najväčšie suchozemské zviera na svete

 

Najväčšie zvieratá na svete .Najväčším žijúcim suchozemským zvieraťom je slon africký, môže vážiť až 7 ton a môže byť vysoký až 4,2 m . Existujú najmenej dva druhy, slon savanový a lesný, a v súčasnosti sú uvedené v zozname Červeného zoznamu ohrozených druhov IUCN .

 

 

2. Kalmár Hamiltonov – najväčšie oči v živočíšnej ríši

 

Kalmár Hamiltonov najväčšie oči v živočíšnej ríši 

 

Veľkosť kalmára býva na internete často prehnaná , niektoré príspevky hovoria , že môžu dosiahnúť až 18 dokonca až 27 metrov na dĺžku . Avšak najväčší zdokumentovaný kalmár bol dlhý 14 metrov . Kalmáre majú najväčšie oči v živočišnej ríši , ich priemer je neskutočných 25 centimetrov.O týchto obroch toho stále veľa nevieme.

 

 

1. Modrá veľryba – najväčšie zviera na svete

 

Modrá veľryba najväčšie zviera na svete 

 

Modrá veľryba je najväčšie žijúce zviera , dosahuje hmotnosť až 180 ton a dĺťku 30 metrov. Ich jazyk váži rovnako ako celý slon a srdce ako auto , napriekt ich rozmerom sa živia planktónom v mori .Najväčšie zvieratá na svete.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button