Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na f – 13 zvierat na písmeno f

Zvieratá na f 13 zvierat na písmeno f. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno f? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom f. Zvieratá na f a niečo o nich.

Zvieratá na f

Zvieratá na f sú Fretka, Fila brazílska, Fínsky špic, Floridský chvostoskok, Flounder, Fossa,  Foxteriér, faléra, frankolín, fret ( Fretka mačkovitá ), fulmar, fuzáč a fúzatka.

Zvieratá na f

 

1. Fretka – Fretka ako domáce zviera – rady a tipy
2. Fila brazílska
3. Fínsky špic
4. Floridský chvostoskok
5. Flounder
6. Fossa
7. Foxteriér
8. faléra
9. frankolín
10. fret ( Fretka mačkovitá )
11. fulmar
12. fuzáč
13. fúzatka

Zviera na f

Zviera na f po slovensky je: Fretka, Fila brazílska, Fínsky špic a Floridský chvostoskok. Ďalšie zviera na f je: Flounder, Fossa, Foxteriér a faléra. Populárne sú: frankolín, fret ( Fretka mačkovitá ), fulmar, fuzáč a fúzatka.

Zviera na f

1. Fretka

Fretka

Fretka (Mustela furo) je malý domestikovaný druh patriaci do čeľade Mustelidae. Zvieratá na f. Fretka je s najväčšou pravdepodobnosťou domestikovanou formou divo žijúcej fretky európskej alebo tchora (Mustela putorius), o čom svedčí ich vzájomná plodnosť. Medzi ďalšie mustelidy patrí aj hranostaj, jazvec a norok.

Fretky sa fyzicky podobajú na iné mustelidy, pretože majú dlhé, štíhle telo. Vrátane chvosta je priemerná dĺžka fretky asi 50 cm, váži od 0,7 do 2,0 kg a jej srsť môže byť čierna, hnedá, biela alebo zmes týchto farieb. U tohto pohlavne dimorfného druhu sú samce podstatne väčšie ako samice. Zvieratá na d 20 zvierat na písmeno d.

Fretky sa mohli domestikovať už v dávnych dobách, ale o tom sa vedú všeobecné spory, pretože písomné správy sú veľmi zriedkavé a tie, ktoré sa zachovali, sú rozporuplné. Súčasné vedecké poznatky sa zhodujú v tom, že fretky sa chovali na športové účely, na lov králikov, ktorý sa nazýval králikárstvo. V Severnej Amerike sa fretka stáva čoraz populárnejším domácim miláčikom, pričom len v Spojených štátoch amerických ich žije viac ako 5 miliónov. Zviera na i

Zvieratá na f. Legálnosť vlastníctva fretiek sa líši v závislosti od lokality. Na Novom Zélande a v niektorých ďalších krajinách platia obmedzenia z dôvodu škôd, ktoré na pôvodnej faune spôsobujú divoké kolónie krížencov tchora a fretky. Fretka slúži aj ako plodné výskumné zviera, ktoré prispieva k výskumu v oblasti neurovedy a infekčných chorôb, najmä chrípky.

Fretka domáca sa často zamieňa s fretkou čiernohlavou (Mustela nigripes), druhom pochádzajúcim zo Severnej Ameriky.

2. Fila brazílska Zvieratá na f

Fila brazílska Zvieratá na f

Zviera na f – Fila Brasileiro (brazílsky mastif) je veľké pracovné plemeno psov vyšľachtené v Brazílii. Je známy svojimi vynikajúcimi stopárskymi schopnosťami, agresivitou a neľútostnou, prudkou povahou. Namiesto útoku na korisť ju fila uväzní a čaká na príchod lovca. Vďaka týmto vlastnostiam sa Fila Brasileiro používa ako strážny pes, ako dobytkársky pes pre hospodárske zvieratá a ako poľovný pes na stopovanie a kontrolu veľkej zveri. Keď bolo v Brazílii v 18. storočí legálne otroctvo, Fila Brasileiro sa používal na to, aby sa utekajúci otroci vrátili bez ujmy svojim pánom. Zvieratá na č – 15 zvierat na písmeno č.

3. Fínsky špic Zvieratá na f

Fínsky špic Zvieratá na f

Je plemeno psa pochádzajúce z Fínska. Toto plemeno bolo pôvodne vycvičené na lov všetkých druhov zveri od veveričiek a iných hlodavcov až po medvede. Ide o štekacieho ukazovateľa“, ktorý štekaním naznačuje polohu zveri a upozorňuje na seba zver, čím umožňuje lovcovi ľahšie sa k nej priblížiť. Zvieratá na f.
Jeho pôvodným účelom pri love zveri bolo ukazovať na zver, ktorá uteká na stromy, ako sú tetrovy a hlucháne, ale dobre slúži aj pri love losov. Niektorí jedinci sú dokonca známi tým, že s ním idú na medveďa. Vo svojej domovine sa toto plemeno stále používa najmä ako poľovný pes. Plemeno je priateľské a vo všeobecnosti miluje deti, takže je vhodné na domáci život. Fínsky špic je od roku 1979 národným psom Fínska.

4. Floridský chvostoskok – Zviera na f

Floridský chvostoskok
Zviera na f

Tento Floridský chvostoskok (Lepisosteus platyrhincus) je druh chvostoskoka, ktorý sa vyskytuje v USA v povodí riek Savannah a Ochlockonee v Georgii a na celom polostrove Florida. Zviera Floridský gar môže dosiahnuť dĺžku viac ako 3 stopy (91 cm). Mláďatá sa živia zooplanktónom a larvami hmyzu, ako aj malými rybami. Dospelí jedinci sa živia najmä rybami, krevetami a rakami. Hoci sú jedlé, nie sú obľúbené ako potrava. Ikry sú vysoko toxické pre mnohé živočíchy vrátane ľudí a vtákov. Gar sa spomína v piesni Johna Andersona „Seminole Wind“. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov.

5. Fossa Zvieratá na f

Fossa Zvieratá na f

Fossa je najväčšou cicavcovou šelmou na Madagaskare a prirovnávajú ju k malej pume, pretože sa u nej vyvinulo mnoho znakov podobných mačke. Dospelé jedince majú dĺžku hlavy a tela 70 – 80 cm a vážia od 5,5 do 8,6 kg, pričom samce sú väčšie ako samice. Zviera na f. Má čiastočne zatiahnuteľné pazúry (čo znamená, že ich môže vysunúť, ale nie úplne zatiahnuť) a ohybné členky, ktoré mu umožňujú liezť po stromoch hlavou hore a dole a tiež podporovať skákanie zo stromu na strom. Väčší príbuzný tohto druhu, Cryptoprocta spelea, pravdepodobne vyhynul pred rokom 1400. Zvieratá na e – 5 zvierat na písmeno e.

Druh je rozšírený, hoci hustota populácie je zvyčajne nízka. Vyskytuje sa výlučne v lesných biotopoch a aktívne loví vo dne aj v noci. Viac ako 50 % jeho potravy tvoria lemure, endemické primáty vyskytujúce sa na ostrove; ako korisť sú doložené aj tenule, hlodavce, jaštery, vtáky a iné živočíchy. K páreniu zvyčajne dochádza na stromoch na vodorovných konároch a môže trvať niekoľko hodín. Mláďatá sa rodia slepé a bezzubé (altriciálne) a ich počet sa pohybuje od jedného do šiestich. Obyvatelia Madagaskaru sa jej vo všeobecnosti obávajú a často ju chráni ich tabu fady. Najväčšou hrozbou pre fossu je ničenie biotopov.

6. Fretka mačkovitá  Zvieratá na f

Fretka mačkovitá  Zvieratá na f

V rode sú dva druhy: mačka prstencovoochvostá alebo prstencovoochvostá (B. astutus) a mačka kaktusová (B. sumichrasti). Genetické štúdie ukázali, že najbližšími príbuznými rodu Bassariscus sú mývaly, od ktorých sa oddelili približne pred 10 miliónmi rokov. Zviera na f. Predpokladá sa, že obe línie rodu Bassariscus sa oddelili až po ďalších dvoch miliónoch rokov, čím sa tento rod stal žijúcim rodom procyonidov s najstaršou diverzifikáciou. Zvieratá na f. Pred genetickými štúdiami niektoré taxonómie zaraďovali tento rod do samostatnej čeľade Bassaricidae, a to z dôvodu digitigrádnejšieho postavenia ich nôh.

Pričom sa predpokladalo, že sú zastúpené vo fosíliách zo začiatku miocénu. Názov je gréckym slovom pre líšku („bassaris“) s latinizovanou koncovkou zdrobneniny. rod prvýkrát opísal Elliott Coues v roku 1887. Navrhol slovo „bassarisk“ ako anglický termín pre zvieratá tohto rodu. Jeho biotop zahŕňa polosuché oblasti na juhozápade Spojených štátov,celé Mexiko, ako aj vlhké tropické lesy v Strednej Amerike.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button