Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na p – 26 zvierat na písmeno p

Zvieratá na p 26 zvierat na písmeno p. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno p? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom p. Zvieratá na p a niečo o nich.

Zvieratá na p

zvieratá na písmeno p

1.pakôň
2. panda
3. paovca
4. papagáj
5. pásavec
6. parosnička
7. páv
8. pavián
9. pavučiak
10. pekari
11. pelikán
12. perlička
13. pes
14. pichľavka
15. piraňa
16. pižmoň
17. piskor
18. plameniak
19. plch
20. plamienka
21. potkan
22. prepelica – Prepelica čínska – Chov a starostlivosť
23. pštros – Pštros – chov, starostlivosť a dôležité informácie
24. pudu
25. pstruh
26. pytón

Zviera na p

Zviera na p je: pakôň, panda, paovca, papagáj, pásavec a parosnička. Ďalšie zviera na p je: páv, pavián, pavučiak, pekari, pelikán či perlička. Populárne zvieratá na písmeno P sú pes, pichľavka, piraňa, pižmoň, piskor, plameniak a plch. Ostátne zvieratá na P sú plamienka, potkan, prepelica, pštros, pudu, pstruh a pytón.

Zviera na p

1. potkan

potkan

Potkany sa od myší zvyčajne odlišujú svojou veľkosťou. Zvieratá na p. Spoločný názov veľkého muroidného hlodavca zvyčajne obsahuje slovo „potkan“, zatiaľ čo názov menšieho muroidného hlodavca obsahuje slovo „myš“. Spoločné termíny potkan a myš nie sú taxonomicky špecifické. Na svete je známych 56 druhov potkanov. Prečo mať skleník Top 10 dôvodov prečo Skleník.

Prepelica japonská – Chov a starostlivosť

Zvieratá na p 2. pižmoň

Zvieratá na p 2. pižmoň

Samce aj samice pižmovky majú dlhé, zahnuté rohy. Pižmovky sú v ramenách vysoké 1,1 až 1,5 m, pričom samice merajú 135 až 200 cm a väčšie samce 200 až 250 cm. Malý chvost, často ukrytý pod vrstvou srsti, meria len 10 cm. Dospelé jedince vážia v priemere 285 kg a ich hmotnosť sa pohybuje od 180 do 410 kg. Hustá srsť a veľká hlava naznačujú, že ide o väčšie zviera, ako pižmoň v skutočnosti je; zubor, ku ktorému sa pižmoň často prirovnáva, môže vážiť až dvakrát toľko.  Zviera na i

 

Ťažké exempláre chované v zoologických záhradách však vážili až 650 kg. Ich srsť, zmes čiernej, sivej a hnedej farby, obsahuje dlhé ochranné chlpy, ktoré takmer siahajú až na zem. Zvieratá na p. Vzácne „biele pižmovky“ boli spozorované vo Vtáčej rezervácii v zálive kráľovnej Maud. Pižmovky sa príležitostne domestikujú pre vlnu, mäso a mlieko. Vlna, qiviut, je vysoko cenená pre svoju mäkkosť, dĺžku a izolačnú hodnotu.  Pižmoň môže dosiahnuť rýchlosť až 60 km/h. Priemerná dĺžka ich života je 12 až 20 rokov. Zviera na c

Zvieratá na p 3. piraňa

Zvieratá na p 3. piraňa

V závislosti od konkrétneho druhu dorastá väčšina piraní do dĺžky 12 až 35 cm. Niekoľko druhov môže dorásť aj do väčších rozmerov, pričom najväčší žijúci druh, červenobruchý, dosahuje dĺžku až 50 cm. Existujú tvrdenia, že pirane zo Svätého Františka dosahujú dĺžku až 60 cm, ale najväčšie potvrdené exempláre sú podstatne menšie. Vyhynutý druh Megapiranha, ktorý žil pred 8 – 10 miliónmi rokov, dosahoval dĺžku približne 71 cm a možno aj 128 cm. Ako sa zbaviť herpesu? Najrýchlejšie liečby proti oparu

 

4. pelikán – Zviera na p

Pelikány sú veľmi veľké vtáky s veľmi dlhými zobákmi, ktoré sa vyznačujú dole zahnutým hákom na konci hornej čeľuste a pripojením obrovského žiabrového vrecka k spodnej čeľusti. Zvieratá na p. Štíhle ramená spodného zobáka a ohybné svaly jazyka vytvárajú z vrecka košík na lov rýb a niekedy aj dažďovej vody, hoci aby nebránili prehĺtaniu veľkých rýb, samotný jazyk je maličký. Majú dlhý krk a krátke statné nohy s veľkými, plne pavučinovými chodidlami. Hoci patria k najťažším lietajúcim vtákom,na svoju zdanlivú hmotnosť sú pomerne ľahké, pretože v kostre a pod kožou majú vzduchové kapsy, ktoré im umožňujú vznášať sa vysoko vo vode. Chvost je krátky a hranatý. Krídla sú dlhé a široké, vhodne tvarované na stúpavý a kĺzavý let a majú nezvyčajne veľký počet 30 až 35 sekundárnych letových pier. Ako sa zbaviť osieho hniezda ?

Zvieratá na p 5. pavián

Zvieratá na p 5. pavián

Zviera na p. Všetky paviány majú dlhé psie papule, ťažké, silné čeľuste s ostrými psovitými zubami, blízko posadené oči, hustú srsť s výnimkou papule, krátke chvosty a drsné miesta na vyčnievajúcich zadkoch, nazývané sedacie mozole. Tieto mozole sú bezsrsté kožné vankúšiky bez nervov, ktoré zabezpečujú pohodlie pri sedení paviánov.

Všetky druhy paviánov vykazujú výrazný pohlavný dimorfizmus, zvyčajne vo veľkosti, ale niekedy aj vo farbe alebo vo vývoji klov. Samce paviánov druhu hamadryas majú aj veľké biele hrivy.

6. panda

panda

Pandy veľké majú čiernobiele sfarbenie, slúžiace ako kamufláž (biela na trupe – sneh, čierna na trupe – tieň) a na komunikáciu (čierna na hlave). Zvieratá na p.  Panda veľká žije takmer nepretržite vnútri bambusových húštin. Aj keď sa radí medzi mäsožravce, je jej potrava prevažne rastlinná. Jej tráviaci trakt má síce stavbu zvyčajnú skôr pre mäsožravce, jedinečná baktériálna mikroflóra v črevách jej však umožňuje bez problémov túto ťažkú potravu stráviť. Po odbornej stránke je všežravec, lebo je známe, že sa príležitostne živí vajcami a spolu s bambusom konzumuje aj trochu hmyzu. Sú to pre ňu nevyhnutné zdroje bielkovín. Pri prežúvaní sa jej trasú uši.

Jej laba je veľmi neobvyklá; s „palcom“ a piatimi prstami. Tento „palec“ je v skutočnosti len modifikovaná sezamská kosť. Stephen Jay Gould o tomto „palci“ napísal prácu. Tu je návod, ako sa zbaviť krtka na vašom dvore nadobro..

Zvieratá na p 7. pakôň

 

Zvieratá na p 7. pakôň

Pakôň je väčší ako pakôň bielochvostý. Samce tohto druhu dosahujú výšku v kohútiku približne 150 cm a hmotnosť približne 250 kg, u samíc sú tieto miery približne 135 cm a 180 kg. Samce merajú v ramenách približne 120 cm a vážia okolo 150 kg, zatiaľ čo samice dosahujú výšku približne 100 cm a hmotnosť okolo 120 kg. Hlavným rozlišovacím znakom medzi týmito dvoma druhmi je tvar rohov a farba chvosta. Pakone sa živia pasúcou sa trávou. Ak ich nelovia predátori, ktorými sú najmä levy a hyeny škvrnité, môžu žiť viac ako 20 rokov.

Zviera na p. Vo východnej Afrike je antilopa škvrnitá najhojnejším druhom veľkej zveri a jej početnosť je mnohonásobne vyššia ako početnosť antilopy bielohlavej. Niektoré populácie každoročne podnikajú rozsiahle migrácie na nové pastviny. Divoky bielohlavé tieto veľké migrácie nepodnikajú. Zvieratá na p. Reprodukcia u oboch druhov prebieha počas krátkeho obdobia na konci obdobia dažďov a mláďatá sú čoskoro aktívne a schopné pohybovať sa so stádom, čo je nevyhnutné pre ich prežitie. Čo proti vypadávaniu vlasov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button