ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Čím sa živý bobor – spôsob života

Čím sa živý bobor. Bobor je jedným z najzaujímavejších zvierat, ktoré žijú v našich lesoch. Toto zviera je známe svojou schopnosťou stavať hrádze a tvoriť si svoje vlastné prostredie. Ale čo je ešte zaujímavejšie, je to, že bežná súčasťou stravy bobra sú aj rastliny a kôra stromov.

Čím sa živý bobor

Čím sa živý bobor

Bobor má zaujímavé stravovacie návyky. Väčšinu času trávi hľadaním potravy pod vodou. Jeho hlavnou potravou sú rastliny, ale z jeho stravy nie je vylúčené ani mäso. Bežne konzumuje rôzne druhy koreňov, kvety, listy a vetvičky, ako aj kôru stromov. Je to preto, že bebrami usadnuté oblasti sú bežne obklopené lesmi, takže jedinou dostupnou potravou pre ne sú rastliny a drevo.

 

Zaujímavým faktom je, že kôra stromov je pre bebra mimoriadne dôležitou súčasťou stravy. Obsahuje veľa živín a vitamínov, ktoré bebrami potrebné pre udržanie zdravia. Bobrami najčastejšie konzumovaný druh kôry je kôra vrby, jelše a topoľa. Ďalšou dôležitou súčasťou stravy sú rastliny, ktoré sa nachádzajú pod vodou, ako napríklad riasy a morské trávy. Ako zbohatnúť – 10 jednoduchých spôsobov

Životný štýl Bobra

 

Životný štýl Bobra

Väčšina ľudí si myslí, že bobrami konzumované rastliny sú len tie, ktoré rastú v blízkosti ich hniezd, ale to nie je pravda. Bobre sú veľmi pohyblivé zvieratá a môžu sa presúvať po rieke aj niekoľko kilometrov, aby si našli potravu. Čím sa živý bobor.

V prípade nedostatku potravy sa dokážu prispôsobiť a nájsť nové zdroje, ktoré by inak nevyužili. Obľúbené rastliny bebra sa často menia v závislosti od ročného obdobia a dostupnosti.Čím sa živý bobor.

 

Okrem rastlín a kôry bobrami konzumované aj niektoré živočíšne produkty. Môžu jesť ryby, žaby, hmyz a dokonca aj malé cicavce. To sa však nestáva často a bebrami konzumované množstvo mäsa je minimálne a nepodstatné pre ich stravu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Strava bobra teda pozostáva z rôznych druhov rastlín a kôry stromov. Tieto potraviny sú pre ne veľmi dôležité, pretože obsahujú množstvo živín, ktoré potrebujú pre udržanie zdravia a energie. Vzhľadom na to, že bebrami usadnuté oblasti sú bežne obklopené lesmi, jedinou dostupnou potravou pre ne sú práve rastliny a drevo.

Bobor v rieke

Bobor v rieke

Je dôležité zdôrazniť, že bebrami konzumované rastliny a kôra stromov sú pre ne veľmi dôležité a nemali by sme ich poškodzovať. Tieto zvieratá sú dôležitou súčasťou ekosystému a ich prítomnosť môže mať vplyv na množstvo iných druhov zvierat a rastlín v danej oblasti.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button