ZAUJÍMAVOSTI O ZVIERATÁCHZaujímavosti z ríše zvierat

Najväčší predátor na svete Top 9 predátorov na svete

Najväčší predátor na svete Top 9 predátorov na svete . Ktorý lovec je najlepší v love ? Najväčší predátor na svete je Zabíjacka Veľryba .

9. Komodski varan Najväčší predátor

Komodski varan Najväčší predátor na svete
Dospelý jedinec môže mať dĺžku až 3 metre a vážiť až 160 kg . .Komodsí varan nemá v rámci svojho biotopu žiadnych predatorov. Svoju korisť zabíjajú pomocou svojich silných nôh a ostrých zubov . Ich sliny obsahujú toxické baktérie . Tak že keď korisť utečie zomrie v priebehu 24 hodín na otravu krvi .

8. Snežný leopard Najväčší predátor

Snežný leopard Najväčší predátor na svete


Žije vo vysokohorských oblastiach strednej Ázie . Na jeden skok dokáže prekonať vzdialenosť 15 metrov . V ich prirodzenom prostredí nemajú žiadneho prirodzeného nepriateľa.

7. Morský krokodíl

Morský krokodíl Najväčší predátor na svete


Je najväčší zo všetkých živých plazov na svete. Môže narásť až do dĺžky 5 metrov a vážiť 1 tonu. Má dlhú a silnú čeľusť a je výborným plavcom.

5 najväčších vlkov na svete

6. Orol Kráľovský Najväčší predátor

Orol Kráľovský Najväčší predátor na svete


Je najväčší dravý vták na svete Severnej Ameriky. Dospelý jedinec má hmotnosť až 7 kg . A môže dosahovať rýchlosť až 300 km/h . Tento majestátny vták má vynikajúci zrak a dokáže nájsť aj malú korisť z veľkej výšky.

5. Polárny medveď

Polárny medveď Najväčší predátor na svete


Môže byť veľký až 3 metre a vážiť až 720 kg , sú na zemi najväčším suchozemským mäsožravcom . Okrem ľudí nemajú v prírode nepriateľa.

4. Lev Najväčší predátor

Lev Najväčší predátor na svete


Je veľkolepé zviera často označované ako kráľ zvierat . Dospelý lev môže byť až 2,5 metra dlhy a vážiť až 225 kg .

3. Veľký biely žralok

Veľký biely žralok Najväčší predátor na svete
Patri medzi najnebezpečnejšie morské bytosti. Meria až 6 metrov a môže vážiť až 2.6 tony. Žralok má až 300 ostrých zubov. Najčastejšie sa živý tuleňmi. Filmy o žralokoch

5 vecí, ktoré musíte vedieť o mužskom plešatení

2. Tiger

Tiger


Dospelý jedinec môže mať až 3,3 metra a vážiť 300 kg . Tigre žijú v dažďových pralesoch. Patria aj k najkrajším zvieratám na svete. Lovia väčšinou v noci . Najväčší predátor na svete,

1. Zabíjacka Veľryba

Zabíjacka Veľryba


Môže mať dĺžku až 9 metrov a vážiť takmer 5,5 tony . Žije vo všetkých oceánoch na celom svete .Živý sa tuleňmi, delfínmi ale aj žralokmi .To boli najlepší  predátori na svete . 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button