Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na k – 30 zvierat na písmeno k

Zvieratá na k 30 zvierat na písmeno k. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno k? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom k. Zvieratá na k a niečo o nich.

Zvieratá na k

zvieratá na k

1. kuvik
2. kura
3. kuna
4. kukučka
5. kudu
6. krysa
7. krt
8. krokodíl
9. krkavec
10. križiak
11. krasoň
12. krátkonožka
13. králik
14. krab
15. kožatka
16. kozorožec
17. koza
18. kosmáč
19. korytnačka
20. korálovka
21. kôň
22. kondor
23. kojot
24. kobra
25. kobylka
26. klaun
27. kengura
28. kivi
29. kazuár
30. kavka

Zviera na k

Zviera na k je: kuvik, kura, kuna, kukučka a kud. Ďalšie zviera na k je: krysa, krt, krokodíl, krkavec, križiak, krasoň a krátkonožka. Populárne zvieratá na k sú králik, krab, kožatka, kozorožec či koza. Menej známe zvieratá na písmeno k sú: kosmáč, korytnačka, korálovka, kôň, kondor, kojot, kobra, kobylka a klaun. Posledné sú: kengura, kivi, kazuár a kavka.

Zviera na k

1. kura

kura

 

Kura domáca (Gallus gallus domesticus) je domestikovaný poddruh červenej džungľovej hydiny, ktorý pochádza z juhovýchodnej Ázie. Kohút alebo kohút je výraz pre dospelého samca vtáka a mladší samec sa môže nazývať kohút. Zvieratá na k. Samec, ktorý bol vykastrovaný, sa nazýva capon. Dospelá samička sa nazýva sliepka a pohlavne nedospelá samička sa nazýva sliepka.

Pôvodne sa kurčatá chovali na kohútie zápasy alebo na špeciálne obrady, ale až do helenistického obdobia (4. – 2. storočie pred n. l.) sa nechovali na jedlo. Ľudia dnes chovajú kurčatá predovšetkým ako zdroj potravy (konzumujú ich mäso aj vajcia) a ako domáce zvieratá. Silné plemená psov.

Na svete žije viac kurčiat ako akéhokoľvek iného vtáka. Existuje množstvo kultúrnych odkazov na kurčatá – v mýtoch, folklóre a náboženstve, ako aj v jazyku a literatúre. Zviera na i

 

2. Kuna

kuna

 

Kuny tvoria rod Martes v rámci podčeľade Guloninae v čeľadi Mustelidae. Majú huňatý chvost a veľké labky s čiastkočne zatiahnuteľnými pazúrmi. Zvieratá na k. Kuny sú štíhle, pohyblivé zvieratá prispôsobené životu v tajge a obývajú ihličnaté a severné listnaté lesy na severnej pologuli.

 

3.  Kukučka

kukučka

Kukučky sú stredne veľké vtáky, ktorých veľkosť sa pohybuje od malej bronzovej kukučky s hmotnosťou 17 g a dĺžkou 15 cm až po stredne veľké vtáky s dĺžkou od 60 do 80 cm, ako je napríklad obrovská kukučka z Madagaskaru alebo koralová kukučka z Indočíny, a rôzne veľké indopacifické puklice, ako sú puklica obrovská z ostrova Halmahera, puklica timorská, puklica byvolia, puklica slonovinová, puklica fialová a väčšie formy puklice bažantej.

 

Zviera na k – Kukučica kanáločelá s hmotnosťou 630 g a dĺžkou 63 cm je najväčšou parazitickou kukučicou. Pohlavný dimorfizmus vo veľkosti je vo všeobecnosti malý, ale tam, kde existuje, môže byť väčší buď samec, alebo samica. Zvieratá na k. Existujú dve základné telesné formy, stromové druhy (napr. kukučka obyčajná), ktoré sú štíhle a majú krátke tarzie, a suchozemské druhy (napr. cestné bežce), ktoré sú ťažšie stavané a majú dlhé tarzie.

4. Krokodíl – Zviera na k

 krokodíl
Zviera na k

 

Krokodíly (čeľaď Crocodylidae) alebo krokodílovité sú veľké polokvapalné plazy, ktoré žijú v tropických oblastiach Afriky, Ázie, Ameriky a Austrálie. Pojem krokodíl sa niekedy používa ešte voľnejšie a zahŕňa všetkých žijúcich zástupcov radu Crocodilia, do ktorého patria okrem iných vyhynutých taxónov aj aligátory a kajmany (čeľaď Alligatoridae), gharial a nepravý gharial (čeľaď Gavialidae). Ghariala s jeho úzkym rypákom je ľahšie rozlíšiť, zatiaľ čo morfologické rozdiely sa u krokodílov a aligátorov spoznávajú ťažšie.

 

Keď má krokodíl zatvorenú tlamu, veľký štvrtý zub v dolnej čeľusti zapadá do zúženia v hornej čeľusti. Pri ťažko rozlíšiteľných exemplároch je vyčnievajúci zub najspoľahlivejším znakom na určenie čeľade druhu. Ďalšou vlastnosťou, ktorá krokodíly odlišuje od ostatných krokodílov, je ich oveľa vyššia miera agresivity. Nebezpečné psy.

5. Kozorožec – Zvieratá na k

 kozorožec Zvieratá na k

 

Zviera na k – Kozorožec alpský (Capra ibex), známy aj ako steinbock, bouquetin alebo jednoducho kozorožec, je druh divokej kozy, ktorá žije v horách európskych Álp. Jeho srsť je zvyčajne hnedosivá. Kozorožec alpský žije v strmom, drsnom teréne v blízkosti snehovej čiary. Sú tiež spoločenské, hoci dospelé samce a samice sa po väčšinu roka zdržiavajú oddelene a stretávajú sa len na párenie. Existujú štyri odlišné skupiny: skupiny dospelých samcov, skupiny samíc s potomkami, skupiny mladých jedincov a skupiny zmiešaných pohlaví.

6. Koza – Zvieratá na k

koza Zvieratá na k

 

Koza (Capra hircus) je domestikovaný druh kozy antilopy, ktorá sa zvyčajne chová ako hospodárske zviera. Bola domestikovaná z divokej kozy (C. aegagrus) z juhozápadnej Ázie a východnej Európy. Koza patrí do čeľade zvierat Bovidae a kmeňa Caprini, čo znamená, že je blízko príbuzná ovci. Existuje viac ako 300 rôznych plemien kôz. je to jeden z najstarších domestikovaných druhov zvierat, podľa archeologických dôkazov k jej najstaršej domestikácii došlo v Iráne pred 10 000 kalibrovanými kalendárnymi rokmi. Najkrajší pes na svete.

Chov kôz je starobylou tradíciou, ktorá je stále dôležitá na miestach, ako je Egypt.
Kozy sa využívali na mlieko, mäso, kožušiny a kože vo veľkej časti sveta. z kozieho mlieka sa často vyrába kozí syr.

Samice kôz sa označujú ako kozičky alebo kozliatka, nepoškodení samci sa nazývajú kozliatka alebo kozliatka a mladé kozy oboch pohlaví sa nazývajú kozliatka. Vykastrovaní samci sa nazývajú kozliatka. Hoci slová hircine a caprine označujú všetko, čo sa podobá kozám, slovo hircine sa najčastejšie používa na zdôraznenie výrazného zápachu domácich kôz.

7. Kojot – Zvieratá na k

 kojot  Zvieratá na k

 

Samce kojotov vážia v priemere 8 až 20 kg, zatiaľ čo samice v priemere 7 až 18 kg. Hoci ich veľkosť sa geograficky líši. Severné poddruhy, ktorých priemerná hmotnosť je 18 kg, sú zvyčajne väčšie ako južné poddruhy z Mexika, ktorých priemerná hmotnosť je 11,5 kg. Zviera na k. Dĺžka tela sa pohybuje v priemere od 1,0 do 1,35 m a dĺžka chvosta 40 cm, pričom samice sú kratšie na dĺžku tela aj na výšku. Čo na mastné vlasy? 

Najväčší zaznamenaný kojot bol samec zabitý 19. novembra 1937 neďaleko mesta Afton v štáte Wyoming. Ktorý meral od nosa po chvost 1,5 m a vážil 34 kg. pachové žľazy sa nachádzajú na hornej strane spodnej časti chvosta a sú modročiernej farby.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button