VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti z ríše zvierat

10 podivných stvorení

Existuje mnoho jedinečných zvierat, o ktorých vieme veľmi málo, a mnohé z nich sú zvláštne, krásne a nebezpečné. Ale dnes tu máme zoznam 10 potvor.

1. Aye-aye

1. Aye-aye


Najväčší nočný primát na svete, aye-aye je lemur z Madagaskaru, ktorý sa vyznačuje zubami podobnými hlodavcov a zvlášť tenkým a dlhým prostredným prstom. Vzhľad podobný gremlinu je tu a tam ešte umocnený prameňmi vlasov a veľkými očami.

2. Tarsier

2. Tarsier


Najmenší známy primát, tasier, má veľmi veľké a okrúhle oči, ktoré sa zdajú byť vyduté, a jeho nohy a prsty sú obrovské. Srsť na tele má nerovnomerný vzhľad, ktorý dodáva zvláštnosť jeho neprimeranému vzhľadu spolu s veľkými a špicatými ušami.

3. Krtko

3. Krtko s hviezdami


Majú zmyslové orgány, ktoré mu pomáhajú cítiť sa okolo a zachytávať vibrácie. Telo krtka má hustú kožušinu čiernohnedej farby. Má zmenšené chodidlá a dlhý chvost.

4. Nahý potkan

4. Nahé krtko potkana


Je východoafrický hlodavec. Tento cicavec má jedinečné fyzikálne aspekty s malými očami, tenkými a krátkymi nohami a vyčnievajúcimi zubami, ktoré utesňujú spodnú čeľusť.Ich takmer bezsrsté telo je pokryté pokrčenou kožou svetloružového alebo žltého odtieňa. Vtipy o zvieratkách

5. Netopier s vráskami

5. Netopier s vráskami


Tento druh stredoamerického netopiera má neobvyklý tvar lebky, ktorý je pomerne krátky a široký.Ich bezsrstá tvár je pokrytá stočenými výrastkami kože, čo mu dodáva vráskavý vzhľad.

6. Sphynx

6. Sphynx kat


Toto plemeno mačky nemá srsť, aj keď nie je skutočne bezsrsté: jej pokožka a srsť majú rovnakú, albínovú farbu a srsť sa podobá semišu. Koža pokrývajúca telo je veľmi vráskavá a uvoľnená. Mačka má ochabnuté bruško. Má nadmerne veľké, bezsrsté uši a veľké oči citrónového tvaru , obočie a fúzy sú riedke .

7. Žaba indická

7. Fialová žaba
Táto žaba indická má robustnú a okrúhlu štruktúru. Vyzerá ako nafúknutá a sploštená hmota . Má nezvyčajne malú hlavu a zvláštny špicatý nos. Nohy a ramená sú roztiahnuté a krátke.

8. Mata mata

8. Mata mata


Korytnačka mata mata z Amazonského pralesa má telo, ktoré sa podobá kôre stromu a pomáha jej maskovať sa. Je pomerne veľká a má trojuholníkovú a sploštenú hlavu.

9. Tŕňový drak

9. Thorny drak


Tŕňový drak, známy aj ako trnitý jašter je austrálsky jašter s telom pokrytým tvrdými hrotmi, ktoré odrádzajú dravcov.

10. Saténový gekon

10. Saténový gekon s listami
Tento gekón z Madagaskaru je známy aj ako gekon s listami rias. Má plochý chvost, ktorý pripomína tvar listu. Niektoré z nich majú zárezy, ktoré dávajú vzhľad rozpadajúceho sa listu. Niektorí tiež majú chrbty na hlave, tele a trupe. Ich oči, ktoré nemajú viečka, majú výčnelok, ktorý vyzerá ako riasy. Všetky tieto úpravy pomáhajú zvieraťu v maskovaní .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button