ZAHRANIČIEZaujímavosti z ríše zvierat

Medúzy Chorvátsko s ktorými sa môžete stretnúť

Medúzy Chorvátsko – Aký druh medúze sa vyskytuje v Jadranskom mori v Chorvátsku?

 

Medúzy Chorvátsko

 

Medúzy Chorvátsko

 

Bežné sú neškodné medúzi ušaté. Často ich vidia pri kúpaní v Jadranskom mori.Bola videná aj medúza kompasová. Jej chápadlá môžu žihať.

 

medúza kompasová
medúza kompasová

 

Chorvátski potápači objavili v istrijských vodách nebezpečné medúzy

 

meduzy chorvatsko Pelagia noctiluca

 

V južnej časti Jadranu na Istrii bolo vydané varovanie pre plavcov po tom. Ako chorvátski potápači narazili na nebezpečný druh medúzy.

 

Pri plávaní v pokojnom a mierumilovnom chorvátskom Jadrane je ťažké si predstaviť, že by v hlbinách. Medúzy Chorvátsko. Kam nevidíte, mohlo číhať čokoľvek. Krištáľovo čistá voda umožňuje pohľad na všetky ryby a iné morské živočíchy žijúce dole. Ale málokedy si predstavíme, že by sme prišli k nejakej ujme. Čierne more žraloky

 

Hoci žraloky žijú v chorvátskom Jadrane. Nepredstavujú takmer žiadnu hrozbu a oveľa radšej sa vyhýbajú akémukoľvek kontaktu s ľuďmi. Takže možnosť vidieť ich a natáčať ich je skôr potešením než príčinou záchvatu paniky. Najčastejším zranením, ktoré spôsobí obyvateľ Jadranu, je morský ježko. Ktorý dokáže svojimi ostňami poriadne udrieť, keď naň náhodou stúpite. Filmy o žralokoch

 

Medúzy v Chorvátsku

 

meduzy chorvatsko Pelagia noctiluca
 

 

Medúzy sú však úplne iný prípad a nedávno bol objavený druh medúzy, ktorý spôsobuje viac než len nepríjemné, ale vo všeobecnosti neškodné bodnutie.

 

Chorvátski potápači na juhu Istrie spozorovali nebezpečnú medúzu (Pelagia noctiluca). Uštipnutie touto medúzou spôsobuje silnú bolesť a pri kontakte s ľudskou pokožkou spôsobuje tvor mučivé zranenia podobné popáleninám, ktoré sa potom veľmi ťažko hoja. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

Medúzy Chorvátsko. Táto medúza, ktorá má množstvo názvov – fialové žihadlo, fialovo-pruhovaná medúza, fialové žihadlo, fialový ľudožrút, fialová medúza, svietiaca medúza a medúza nočného svetla, je pomerne malý tvor s polkruhovou hlavou a ružovými chápadlami, posiatymi drobnými fialovými bodkami.

 

Pozor Medúzy Chorvátsko

 

Ako sa uvádza, pri kontakte s ľudskou pokožkou vzniká silná bolesť a poranenia podobné popáleninám, ktoré sa ťažko hoja, nasleduje depigmentácia pokožky a dokonca hlboké jazvy.

 

Túto medúzu spozorovali chorvátski potápači v zátoke Velika Kolumbarica pri polostrove Kamenjak. Morské prúdy a vlny niekedy prinášajú tieto medúzy na pobrežie, kde by najradšej neboli a kde sa stávajú hrozbou pre plavcov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button