Zaujímavosti z ríše zvierat

Medúzy Chorvátsko s ktorými sa môžete stretnúť

Medúzy Chorvátsko – Aký druh medúze sa vyskytuje v Jadranskom mori v Chorvátsku?

 

Medúzy Chorvátsko

 

Medúzy Chorvátsko

 

Bežné sú neškodné medúzi ušaté. Často ich vidia pri kúpaní v Jadranskom mori.Bola videná aj medúza kompasová. Jej chápadlá môžu žihať.

 

medúza kompasová
medúza kompasová

 

Chorvátski potápači objavili v istrijských vodách nebezpečné medúzy

 

meduzy chorvatsko Pelagia noctiluca

 

V južnej časti Jadranu na Istrii bolo vydané varovanie pre plavcov po tom. Ako chorvátski potápači narazili na nebezpečný druh medúzy.

 

Pri plávaní v pokojnom a mierumilovnom chorvátskom Jadrane je ťažké si predstaviť, že by v hlbinách. Medúzy Chorvátsko. Kam nevidíte, mohlo číhať čokoľvek. Krištáľovo čistá voda umožňuje pohľad na všetky ryby a iné morské živočíchy žijúce dole. Ale málokedy si predstavíme, že by sme prišli k nejakej ujme. Čierne more žraloky

 

Hoci žraloky žijú v chorvátskom Jadrane. Nepredstavujú takmer žiadnu hrozbu a oveľa radšej sa vyhýbajú akémukoľvek kontaktu s ľuďmi. Takže možnosť vidieť ich a natáčať ich je skôr potešením než príčinou záchvatu paniky. Najčastejším zranením, ktoré spôsobí obyvateľ Jadranu, je morský ježko. Ktorý dokáže svojimi ostňami poriadne udrieť, keď naň náhodou stúpite.

 

Medúzy v Chorvátsku

 

meduzy chorvatsko Pelagia noctiluca
 

 

Medúzy sú však úplne iný prípad a nedávno bol objavený druh medúzy, ktorý spôsobuje viac než len nepríjemné, ale vo všeobecnosti neškodné bodnutie.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Chorvátski potápači na juhu Istrie spozorovali nebezpečnú medúzu (Pelagia noctiluca). Uštipnutie touto medúzou spôsobuje silnú bolesť a pri kontakte s ľudskou pokožkou spôsobuje tvor mučivé zranenia podobné popáleninám, ktoré sa potom veľmi ťažko hoja. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

Medúzy Chorvátsko. Táto medúza, ktorá má množstvo názvov – fialové žihadlo, fialovo-pruhovaná medúza, fialové žihadlo, fialový ľudožrút, fialová medúza, svietiaca medúza a medúza nočného svetla, je pomerne malý tvor s polkruhovou hlavou a ružovými chápadlami, posiatymi drobnými fialovými bodkami.

 

Pozor Medúzy Chorvátsko

 

Ako sa uvádza, pri kontakte s ľudskou pokožkou vzniká silná bolesť a poranenia podobné popáleninám, ktoré sa ťažko hoja, nasleduje depigmentácia pokožky a dokonca hlboké jazvy.

 

Túto medúzu spozorovali chorvátski potápači v zátoke Velika Kolumbarica pri polostrove Kamenjak. Morské prúdy a vlny niekedy prinášajú tieto medúzy na pobrežie, kde by najradšej neboli a kde sa stávajú hrozbou pre plavcov.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button