CestovanieDOBRÉ RADY NA CESTYZAHRANIČIE

Čo si zobrať na dovolenku k moru – Zoznam vecí

Čo si zobrať na dovolenku k moru – Kontrolný zoznam na výlet na pláž. V priebehu rokov som sa už toľkokrát balila na dovolenku k moru, že viem, čo si treba zbaliť. Ak teda patríte k ľuďom, ktorí si vždy lámu hlavu nad tým, čo si vziať na dovolenku, určite sa vám bude páčiť tento zoznam plážového balenia, ktorý som zostavila.

Obsah článku:

Čo si zobrať na dovolenku k moru

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru

 

Do tohto zoznamu na dovolenku na pláži som zahrnula všetko, čo potrebujete nielen na to, aby ste vyzerali dobre počas pobytu na pláži alebo pri bazéne, ale aj na to, aby ste mali všetky potrebné veci na plážovú dovolenku, aby ste boli pohodlní a praktickí.

Či už rozmýšľate, čo si zbaliť na týždeň pri mori, alebo na mesiac, vďaka tomuto kontrolnému zoznamu na morskú dovolenku si v krátkom čase zbalíte dokonalý plážový dovolenkový šatník a budete na ceste do svojej tropickej destinácie. Čínske paličky – legendy, ako ich používať a tabu

 

Kontrolný zoznam

 

Kontrolný zoznam

Aby som vám to uľahčila, rozdelila som tento zoznam na balenie na pláž do kategórií: oblečenie, obuv, veci na pláž, tašky, toaletné potreby, elektronika a cestovné doklady. Staroveké zrúcaniny 10 najúžasnejších starovekých ruín sveta

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru – oblečenie

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru - oblečenie

Čo si vziať na dovolenku na pláž, pokiaľ ide o oblečenie, je naozaj osobná voľba. Ale radím vám, aby ste si pri balení na plážovú dovolenku nebrali príliš veľa vecí, pretože ich jednoducho nebudete nosiť. Uvidíte, že väčšinu času budete tak či tak v plavkách.

Pokračujte v čítaní mojich tipov, ako sa zbaliť na dovolenku na pláži, pokiaľ ide o oblečenie.

1. Bikiny/plavky

 

Azda jednou z najpodstatnejších vecí, ktoré si treba zbaliť na dovolenku, sú pre vás bikiny. Odporúčam vám vziať si so sebou 2 plavky, jedny si môžete obliecť, zatiaľ čo druhé sa sušia.

2.  Sarong

Aj pri balení budete samozrejme potrebovať plavkový návlek. Ten je ideálny na nosenie dole na pláži, ale možno dáte prednosť sarongu, pretože ho môžete použiť aj na zakrytie ramien alebo nôh, ak navštívite miesto, kde sú chrámy alebo kláštory. Dovolenka Chorvátsko – 11 dôvodov prečo áno

3. Šortky

Vezmite si 2-3 páry pohodlných šortiek na nosenie dole na pláži alebo na prechádzky po meste.

4. Tielka

Potrebujete len asi 3 tielka, ktoré môžete kombinovať so šortkami.

 

5. Šaty

V závislosti od toho, či uprednostňujete nosenie šiat pred šortkami, odporúčam vám vziať si so sebou 1-2 ležérne slnečné šaty. V závislosti od vašich preferencií si môžete vziať viac šiat a menej šortiek alebo naopak, takže si podľa potreby upravte svoj kontrolný zoznam na plážový výlet. Taktiež by ste si mohli vziať niečo formálnejšie oblečenie, ak chcete večerať v nóbl podniku. Najkrajšia hora na svete : Top 10 najkrajších hôr na svete

6. Nohavice

Ak budú noci chladné, zvážte, či si so sebou nezoberiete nohavice, ktoré vás udržia v teple.

7. Bunda

Možno si budete musieť vziať aj ľahkú bundu pre prípad, že sa v noci trochu ochladí alebo bude fúkať. Bunda do dažďa sa môže tiež oplatiť, ak idete niekam, kde sa často leje, najmä ak ste v období dažďov. Bundy 3 v 1 sú ideálne, pretože vás udržia v teple a ochránia vás aj pred dažďom.

8. Spodná bielizeň

Odporúčam 2 podprsenky a pár nohavičiek na každý deň.

9. Pyžamo

Potrebujete aj 1 pár pyžama. Ak zostanete dlhšie ako niekoľko dní – môžete si ich dať vyprať.

Čo si zobrať na dovolenku k moru – obuv

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru - obuv

Čo si zbaliť na dovolenku na pláži, pokiaľ ide o obuv. Na mojom zozname na balenie na dovolenku k moru odporúčam vziať si so sebou len 3 páry topánok: žabky, sandále a topánky do vody.

10. Žabky

Vzhľadom na to, že väčšinu času budete tráviť na pláži alebo pri bazéne, pár žabiek patrí k povinnej výbave na plážovú dovolenku. Najkrajší hrad v Česku – Top 10 hradov v Česku

11. Sandále

Na prechádzky po meste, nákupy alebo na večeru. Môžete si so sebou vziať aj elegantné sandále alebo klinčeky.

 

12. Topánky do vody

V niektorých plážových destináciách môže byť na plážach veľa kameňov a koralov, takže pár plážových topánok zo sieťoviny môže byť užitočnou položkou, ktorú si môžete zbaliť na plážovú dovolenku, aby ste si ochránili nohy.

 

Čo si vziať na pláž – Základné vybavenie na pláž

 

o si vziať na pláž - Základné vybavenie na pláž

Medzi veci, ktoré si treba vziať so sebou na pláž, patrí ochrana pred slnkom a niekoľko vecí na zábavu vo vode.

13. Plážový klobúk

Čo si vziať na dovolenku na pláž? Samozrejme, veľký slnečný klobúk, ktorý ochráni vašu pokožku pred spálením. Ideálny je klobúk s veľkým okrajom po celom obvode.

 

14. Plážový uterák

 

Pri výbere plážovej osušky odporúčam takú s mikrovláknami, ktorá je ľahká a rýchlo schne. Ďalším dôvodom, prečo sa mi páči, je, že sa naň nelepí piesok. Vybral by som si podobnú ako táto.

 

15. Súprava na potápanie

 

Ak sa chystáte niekam, kde je fantastický život pod vodou, nezabudnite na kvalitnú súpravu na šnorchlovanie. Niekedy môže mať vaše ubytovacie zariadenie sadu, ktorú si môžete požičať alebo prenajať.

 

16. Plávajúce zariadenie

Chcete získať úžasné zábery na Instagram? Vezmite si so sebou jeden z týchto super jednozorníkových plavákov. Alebo ak chcete niečo praktickejšie, zaobstarajte si jednoduchý plavák na ležanie na relaxovanie v bazéne.

 

17. Doska na telo

Pravdepodobne to nie je praktické, ak musíte letieť do cieľovej destinácie, ale ak sa vydáte na výlet, prihoďte si na zadné sedadlo auta bodyboard, aby ste mohli chytať vlny. Mastné vlasy

 

18. Plážový prístrešok

Ak máte v úmysle stráviť na pláži viac ako približne hodinu, vrelo vám odporúčam investovať do nejakého poriadneho plážového prístrešku. Opäť to nie je veľmi praktické, ak letíte do cieľovej destinácie, ale ak idete autom, neopúšťajte domov bez nejakého prístrešku.

 

19. Slnečné okuliare

Veci, ktoré potrebujete na dovolenku pri mori? Samozrejme slnečné okuliare! Bez nich neodchádzajte z domu!

20. Fľaša na vodu

V dnešnej dobe všetci vieme, aké ničivé následky majú plastové fľaše na životné prostredie, preto si nezabudnite vziať so sebou plniteľnú fľašu na vodu. 

Ďalšou vecou, ktorá sa vám na dovolenke na pláži môže hodiť, je plážové lehátko.

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru –  Vaky

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru -  Vaky

Keď premýšľate, čo si zbaliť na dovolenku v plážovom letovisku, budete samozrejme potrebovať niekoľko rôznych tašiek, do ktorých si zbalíte všetky veci.

 

21. Plážová taška

Vezmite si so sebou plážovú tašku, do ktorej vložíte všetky svoje veci, alebo ak chcete, použite len batoh.

22. Taška do ruky

Malá taška cez rameno je ideálna na to, aby ste mali peňaženku a fotoaparát stále pri sebe. 

23. Batoh – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Malý ruksak je nevyhnutný, ak chcete ísť na celodennú prehliadku. Môže sa zdvojnásobiť aj ako plážová taška, ak si nechcete brať samostatné tašky.

24. Baliace kocky

Baliace kocky, ako sú tieto, sú nevyhnutnosťou, aby ste mali všetky svoje veci usporiadané.

25. Toaletná taška

Vezmite si toaletnú tašku, ako je táto, do ktorej si môžete uložiť všetky toaletné potreby, ako aj malú priehľadnú tašku na prechod cez bezpečnostnú kontrolu na letisku.

 

26. Vlhká taška

Nie je nič horšie, ako keď si po dni strávenom na pláži nemáte kam odložiť mokré plavky. Ak si so sebou vezmete malú tašku na mokré veci, môžete si mokré oblečenie oddeliť od ostatných vecí.

 

27. Suchá taška – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

 

Suché tašky sú nevyhnutnosťou, ak sa chystáte na celodennú plavbu na kajaku alebo vlastne na akýkoľvek výlet loďou. Ak sa snažíte zbaliť ľahko, vezmite si veľký, ktorý môže slúžiť ako dvojnásobné denné balenie.

 

28. Batožina

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru – Toaletné potreby

 

Čo si zobrať na dovolenku k moru - Toaletné potreby

Čo si zbaliť na dovolenku na pláž, pokiaľ ide o toaletné potreby? Nasleduje môj komplexný kontrolný zoznam, čo si vziať na pláž, pokiaľ ide o toaletné potreby. Väčšinou si všetky tieto veci budete môcť kúpiť v cieľovej destinácii, takže je len na vás, ktoré si prinesiete z domu a ktoré si kúpite po príchode.

 

29. Krém na opaľovanie

Ak plánujete tráviť väčšinu dní na pláži alebo pri bazéne, kvalitný opaľovací krém na ochranu tváre a tela je jednou z nevyhnutných vecí potrebných na plážovú dovolenku.

 

30. Make up – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Toto je osobná voľba, ale vezmite si so sebou všetko, čo by ste mohli potrebovať na nočnú vychádzku.

 

31. Hydratačný krém

 

Nezabudnite si vziať hydratačný krém na tvár, oči a telo, slnko a more majú tendenciu vysušovať pokožku.

 

32. Holiaci strojček – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

 

33. Šampón a kondicionér

Malá cestovná veľkosť, stačí na jeden týždeň.

34. Umývanie tela

35. Zubná pasta a zubná kefka

36. Kefa na vlasy a gumičky do vlasov

 

37. Dezodorant

Na slnku môže byť veľmi horúco, takže na toto by ste nemali zabudnúť!

38. Lieky – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Prineste si všetky lieky, ktoré môžete potrebovať. Prineste si aspoň lieky proti bolesti, nechcete sa predsa trápiť tým, kde je najbližšia lekáreň len preto, že vás bolí hlava.

 

39. Tabletky proti pohybovej nevoľnosti

Obzvlášť dôležité, ak plánujete ísť na nejaký výlet loďou.

40. Repelent proti komárom:

V prípade väčšiny plážových destinácií ho budete potrebovať pred večerným odchodom.

41. Nádobky s objemom 100 ml, ktoré netečú

Nakoniec, ak chcete cestovať len s príručnou batožinou, budete potrebovať 100 ml nepriepustné nádoby na uskladnenie tekutín.

 

Baliaci zoznam na pláž

 

Baliaci zoznam na pláž

Pokiaľ ide o elektroniku a technické vybavenie, z hľadiska vecí, ktoré si treba vziať na pláž, je to osobná záležitosť, takže tu je niekoľko položiek, ktoré možno budete chcieť zvážiť.

 

42. Mobilný telefón

Mobilný telefón, aby ste mohli byť v kontakte s rodinou a priateľmi.

 

43. Fotoaparát – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Určite viete, že pochybujete o tom, že si chcete urobiť veľa fotografií na svoje spomienky.

44. Pamäťové karty – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Vezmite si dve pamäťové karty – jednu do fotoaparátu a druhú ako zálohu!

 

45. Podvodný fotoaparát

Na zábery z pláže si vezmite podvodný fotoaparát, ktorý je nevyhnutný, ak je vaša destinácia známa skvelým šnorchlovaním.

46. Vodotesné puzdro na telefón

Ak si nechcete vziať podvodný fotoaparát, premeňte svoj mobilný telefón na podvodný fotoaparát pomocou vodotesného puzdra na telefón.

 

47. Cestovný adaptér – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

V závislosti od miesta, ktoré navštívite, si možno budete musieť priniesť adaptér do zásuvky. Kúpte si univerzálny.

 

48. Prenosný počítač / tablet

Niektorí ľudia si radi berú so sebou notebook alebo tablet, najmä ak musíte počas svojej neprítomnosti trochu pracovať alebo si možno chcete počas cestovania pustiť nejaký film.

 

49. Slúchadlá – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Na počúvanie hudby alebo streamovanie filmov na telefóne počas ležania pri bazéne alebo počas cestovania. 

 

50. Nabíjačky

Nezabudnite na všetky rôzne nabíjačky, ktoré potrebujete na udržiavanie svojho technického vybavenia nabitého.

 

51. Power banka – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

 

Vezmite si so sebou nabíjačku, ktorá udrží všetku vašu elektroniku plne nabitú počas celej cesty. Každodenné fotografovanie nekonečného množstva fotografií môže ľahko vybiť váš telefón, kým ste a na cestách.

 

Cestovné doklady

 

Cestovné doklady

V neposlednom rade nezabudnite na všetky dôležité cestovné doklady, peniaze a miesto, kde to všetko môžete nosiť.

52. Cestovný pas / vízum – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Ak sa chystáte do zahraničia, nezabudnite si so sebou vziať cestovný pas a skontrolujte, či nepotrebujete víza.

 

53. Peňaženka na doklady

 

Zvážte peňaženku na pas RFID.

 

54. Cestovná peňaženka – Čo si zobrať na dovolenku k moru.

Tie sa hodia, keď máte viacero lístkov na dopravu, výlety a hotely, ako aj miesto, kde si môžete uschovať cestovný pas a cudziu menu.

 

55. Peniaze

Keď cestujem, chcem mať so sebou rôzne možnosti týkajúce sa peňazí. Vždy mám pri sebe nejakú hotovosť, debetnú kartu, aby som si mohla vybrať peniaze z bankomatu, a kreditnú kartu. Čo si zobrať na dovolenku k moru.

 

56. Bezpečnostné vrecko

Na uchovávanie peňazí v bezpečí.

57. Cestovné poistenie

Nikdy bez neho neopúšťajte domov!

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button