VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZAHRANIČIEZaujímavosti

Najväčšie letisko na svete – Top 10

Najväčšie letisko na svete – Top 10. Najväčšie letiská na svete: Top 10. Letiská sú dôležitou súčasťou moderného sveta, umožňujúce rýchlejší a pohodlnejší pohyb ľudí a tovarov cez kontinenty a oceány. V súčasnosti je na svete množstvo letísk, ale ktoré z nich patria medzi najväčšie? V tomto článku sa pozrieme na top 10 najväčších letísk na svete.

Najväčšie letisko na svete

 

Najväčšie letisko na svete

 

Vítam ťa! Dnes sa pozrieme na tému „Top 10 najväčších letísk na svete“. Najväčšie letisko na svete. Letiská sú kľúčovým prvkom vzdušnej dopravy a sú dôležité pre pohyb miliónov cestujúcich a nákladov po celom svete.

Podľa počtu prepravených cestujúcich a celkového rozloženia majetku sme vytvorili zoznam najväčších letísk na svete. Každé z týchto letísk má svoje vlastné zaujímavé prvky a špecifiká, ktoré ho robia jedinečným. Tak poďme sa pozrieť na zoznam top 10 najväčších letísk na svete.

 

1. Letisko King Fahd International Airport, Saudská Arábia

 

Letisko King Fahd International Airport, Saudská Arábia

 

Letisko King Fahd International Airport v Saudskej Arábii je momentálne najväčšie na svete. Rozkladá sa na ploche 780 km² a disponuje 4 terminálmi a 8 dráhami. Letisko sa nachádza v blízkosti mesta Dammam a bola to prvá destinácia, ktorú spoločnosť Airbus navštívila s lietadlom A380.

 

2. Letisko Denver International Airport, USA

 

Letisko Denver International Airport, USA

 

Letisko Denver International Airport v USA sa rozkladá na ploche 135,7 km². Momentálne má 6 dráh a 3 terminály. Je to hlavné letisko pre mesto Denver a patrí medzi najrušnejšie letiská v USA. Najväčšie lietadlo na svete – Top 10 najväčších lietadiel

 

3. Letisko Dallas/Fort Worth International Airport, USA

 

Letisko Dallas/Fort Worth International Airport, USA

 

Letisko Dallas/Fort Worth International Airport v USA je tretie najväčšie letisko na svete s plochou 69,6 km². Disponuje 7 dráhami a 5 terminálmi a nachádza sa v blízkosti mesta Dallas.

 

4. Letisko Shanghai Pudong International Airport, Čína

 

Letisko Shanghai Pudong International Airport, Čína

 

Najväčšie letisko na svete. Letisko Shanghai Pudong International Airport v Číne sa rozkladá na ploche 40,8 km². Disponuje 4 terminálmi a 5 dráhami. Je to jedno z najdôležitejších letísk v Ázii a hlavné letisko pre mesto Šanghaj.

 

5. Letisko Beijing Capital International Airport, Čína – Najväčšie letisko na svete

 

Letisko Beijing Capital International Airport, Čína - Najväčšie letisko na svete

 

Letisko Beijing Capital International Airport v Číne má rozlohu 23,9 km² a disponuje 3 terminálmi a 3 dráhami. Nachádza sa v hlavnom meste Číny a patrí medzi najrušnejšie letiská na svete.

 

6. Letisko Cairo International Airport, Egypt

 

Letisko Cairo International Airport, Egypt

 

Letisko Cairo International Airport v Egypte má rozlohu 16,5 km² a disponuje 3 terminálmi a 3 dráhami. Nachádza sa v blízkosti mesta Káhira a je to najväčšie letisko v Afrike. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

7. Letisko Madrid Barajas Airport, Španielsko – Najväčšie letisko na svete

 

Letisko Madrid Barajas Airport, Španielsko - Najväčšie letisko na svete

 

Letisko Madrid Barajas Airport v Španielsku má rozlohu 12,8 km² a disponuje 4 terminálmi a 4 dráhami. Nachádza sa v hlavnom meste Španielska a je to jedno z najdôležitejších letísk v Európe.

 

8. Letisko Paris-Charles de Gaulle Airport, Francúzsko

 

Letisko Paris-Charles de Gaulle Airport, Francúzsko

 

Letisko Paris-Charles de Gaulle Airport v Francúzsku má rozlohu 12,5 km² a disponuje 3 terminálmi a 4 dráhami. Nachádza sa v blízkosti mesta Paríž a je to najväčšie letisko vo Francúzsku.

 

9. Letisko Amsterdam Airport Schiphol, Holandsko

 

Letisko Amsterdam Airport Schiphol, Holandsko

 

Najväčšie letisko na svete. Letisko Amsterdam Airport Schiphol v Holandsku má rozlohu 10,3 km² a disponuje 6 terminálmi a 6 dráhami. Nachádza sa v blízkosti mesta Amsterdam a je to jedno z najdôležitejších letísk v Európe.

 

10. Letisko Hong Kong International Airport, Hongkong – Najväčšie letisko na svete

 

Letisko Hong Kong International Airport, Hongkong - Najväčšie letisko na svete

 

Letisko Hong Kong International Airport v Hongkongu má rozlohu 7,6 km² a disponuje 2 terminálmi a 2 dráhami. Nachádza sa na ostrove Chek Lap Kok a je to jedno z najdôležitejších letísk v Ázii.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button