CestovanieZAHRANIČIE

Dovolenka Chorvátsko – 11 dôvodov prečo áno

Dovolenka Chorvátsko – 11 dôvodov prečo áno. Rozľahlé pláže, malebné mestá a nádherné scenérie – Chorvátsko má všetky potrebné ingrediencie pre dokonalú letnú dovolenku a je obľúbené medzi mladomanželmi, rodinami aj veľkými skupinami. Rozmýšľali ste niekedy, prečo je okolo Chorvátska toľko rozruchu? Aby sme vám pomohli pochopiť trvalú príťažlivosť tejto slnkom zaliatej krajiny, zostavili sme zoznam hlavných dôvodov, prečo musíte Chorvátsko navštíviť – a niektoré z nich vás možno prekvapia!

1. Je ľahko dostupné – Dovolenka Chorvátsko

 

Je ľahko dostupné - Dovolenka Chorvátsko

Hvar, Split, Dubrovník a Pula sú vzdialené len dve a pol hodiny cesty (alebo menej!), takže sa tam dostanete s malými deťmi čo najjednoduchšie. Ale aj keď vyrážate so skupinou priateľov, Chorvátsko stále prekonáva výlety na Kanárske alebo Grécke ostrovy, pokiaľ ide o čas potrebný na cestovanie, čo znamená, že všetci môžete vyraziť na pláž oveľa rýchlejšie.

 

2. Nádherné pláže

 

Nádherné pláže

Chorvátsko je známe svojimi malebnými kamienkovými plážami, ktoré sú nádherne obmývané krištáľovo čistou vodou. Jednou z najznámejších je Zlatni rat na ostrove Brač, nazývaný aj Zlatý mys. Špička pláže sa neustále mení v závislosti od vetra, čo znamená, že nikdy neviete, aký tvar bude mať, keď ju navštívite. Táto lokalita je chránenou oblasťou a zároveň turistickým magnetom, ktorý láka návštevníkov z celého sveta.

 

Ak by ste radšej unikli davom, môžete si na pláži Stiniva jednoducho prenajať loď z Hvaru. Tento skrytý klenot je doslova ukrytý dvoma vysokými útesmi. Po vyplávaní dovnútra budete mať pocit, že ste skutočne vstúpili do pozemského raja, kde je vďaka polohe na najvzdialenejšom obývanom ostrove v Dalmácii minimum ľudí.

 

3. Príťažlivosť Hry o tróny – Dovolenka Chorvátsko

 

Príťažlivosť Hry o tróny - Dovolenka Chorvátsko

Fanúšikov seriálu netreba presviedčať! S prehliadkou Hra o tróny môžete navštíviť niektoré z najlepších miest seriálu, pričom si zopakujete obrázky obľúbených scén. Medzi atrakcie, ktoré sa objavili, patria dubrovnícke hradby, ktoré sa stali Kráľovým prístaviskom; pevnosť Kliss, ktorá je mestom Meereen; a arborétum Trsteno, ktoré sa stalo záhradou Červenej bašty. Zostáva už len nájsť draka…

 

4. Množstvo festivalov!

 

Množstvo festivalov!

Chorvátsko sa rýchlo stalo obľúbeným miestom návštevníkov festivalov, na ktorých sa koná množstvo hudobníkov svetovej úrovne. Dovolenka Chorvátsko. Ultra Europe, Sonus a Fresh Island Festival sú len ochutnávkou najväčších ťahákov tohto leta. Väčšina z nich sa koná na pláži alebo na odľahlom mieste, takže sa pripravte na tanec až do odpadnutia.

 

5. Víno, víno a ešte viac vína – Dovolenka Chorvátsko

 

Víno, víno a ešte viac vína - Dovolenka Chorvátsko

Starovekí Gréci ako prví začali pestovať hrozno a vyrábať víno na dalmatínskych ostrovoch a odvtedy sa stalo jedným z najobľúbenejších chorvátskych výstupov. Hoci väčšina vína je biela, na ochutnanie je tu aj niekoľko mimoriadne dobrých červených vín. Najkrajšie pláže v Chorvátsku – Top 10 pláži

 

Dve hlavné destinácie, ktoré si môžete odškrtnúť, sú Istria a Pelješac a okrem toho, že si môžete dať vzorku, môžete sa vydať po trasách vinohradov, absolvovať prehliadky pivníc a stretnúť sa s ľuďmi, ktorí stoja za fľašou. Ak uvidíte alebo ochutnáte niečo, čo sa vám páči, kúpte si to priamo od výrobcov – zaplatíte podstatne menej.

 

6. Destinácia Dubrovník

 

 Destinácia Dubrovník

Dovolenka Chorvátsko. Úplne očarujúca „perla Jadranu“, ktorú musíte zažiť aspoň raz v živote. Najlepší spôsob, ako vidieť Dubrovník, je vystúpiť na mestské hradby, ktoré sa tiahnu okolo Starého mesta v celkovej vzdialenosti 1,2 míle. Z tohto miesta môžete vidieť vojnové škody zblízka a zároveň obdivovať nadpozemskú krásu mesta. Takže aj napriek davom ľudí je to jednoducho miesto, ktoré musíte navštíviť.

7. Klíma – Dovolenka Chorvátsko

 

Klíma - Dovolenka Chorvátsko

Pri rozhodovaní, kde chcete stráviť leto, nepochybne zohráva veľkú úlohu počasie – veď predsa nenastúpite do lietadla, aby ste pristáli v daždi! Dalmatínske pobrežie sa zvyčajne pýši horúcim, suchým letom a mierne vlhkou, veternou zimou. Vo vnútrozemí môžete v júli očakávať horúčavy až do 30 °C, zatiaľ čo v zime teploty klesajú pod nulu. Kedy sa tam vyberiete, záleží len na vás, ale máj a september sú bezpečnou stávkou na zábavu zaliatu slnkom bez nadmerného potenia! Dovolenka Chorvátsko.

 

8. Národné parky

 

 Národné parky

V Chorvátsku sa nachádza 8 národných parkov, takže budete mať na výber z množstva možností, pokiaľ ide o dobrodružstvo v prírode. Chcete uprednostniť len jeden? My by sme vybrali Národný park Plitvické jazerá zapísaný na zozname UNESCO. Ako ste si už možno domysleli podľa názvu, tento park je známy najmä vďaka nádherným jazerám a vodopádom, z ktorých vám padá dych. Nezabudnite si so sebou vziať vodotesný fotoaparát, aby ste si mohli urobiť množstvo záberov vyvolávajúcich závisť!

 

9. Plachtenie – Dovolenka Chorvátsko

 

Plachtenie - Dovolenka Chorvátsko

Nie je žiadnym tajomstvom, že Chorvátsko je skvelou destináciou pre jachtárov a milovníkov jácht – veď sa tu každoročne koná týždeň jácht. Preto mnohí považujú za najlepší spôsob, ako spoznať krištáľovo čisté vody Chorvátska, samozrejme, plavbu po nich! Aj keď si ešte nenajímate vlastnú loď, v Chorvátsku si ju môžete ľahko prenajať, pričom kapitáni sú vám k dispozícii, aby vás nasmerovali tam, kam chcete – nemusíte pohnúť ani prstom. Účesy pre riedke vlasy.

 

10. Morské plody

 

Morské plody

Morské plody vylovené priamo z Jadranského mora patria v Chorvátsku k tým najčerstvejším, aké ste kedy ochutnali. Či už dávate prednosť ustriciam a chobotniciam podávaným ako súčasť duseného mäsa alebo rizota, ich chuti sa jednoducho nevyrovnáte.

 

11. Múzeum narušených vzťahov – Dovolenka Chorvátsko

 

 Múzeum narušených vzťahov - Dovolenka Chorvátsko

Ak máte v Chorvátsku čas navštíviť len jedno múzeum, nech je to Múzeum rozpadnutých vzťahov v Záhrebe. Nachádzajú sa v ňom predmety, ktoré predstavujú bolesť, lásku a stratu, mapujú vzostupy a pády vzťahov, pričom ku každému z nich je pripojený príbeh. Možno si budete chcieť priniesť vreckovky!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button