CestovanieZAHRANIČIE

Kedy ísť na Island – počasie a návštevnosť

Kedy ísť na Island. Toto sú najlepšie časy na návštevu Islandu pre ideálne počasie, malé davy ľudí a iné. Cestovanie je teraz možno komplikované, ale využite naše inšpiratívne nápady na výlety a naplánujte si ďalšie dobrodružstvo. 

 

Kedy ísť na Island

 

Kedy ísť na Island

 

Za posledné desaťročie sa Island stal jednou z „it“ destinácií v Európe, pretože cestovatelia čoraz viac spoznávajú éterickú – a na Instagrame veľmi obľúbenú – krajinu starobylých ľadovcov a drsných fjordov.

Predtým, ako si rezervujete letenku do tejto populárnej ostrovnej krajiny, si premyslite, čo všetko chcete počas cesty vidieť a robiť, pretože ročné obdobie môže skutočne rozhodnúť o tom, čo je k dispozícii. Niektoré atrakcie, ako napríklad slávne islandské horúce pramene, sú otvorené po celý rok, zatiaľ čo prírodné úkazy, ako napríklad polárna žiara a polnočné slnko, je najlepšie pozorovať počas konkrétnych mesiacov.

Toto sú najlepšie časy na návštevu Islandu na pozorovanie veľrýb, polárnej žiary a ďalšie.

Najlepší čas na návštevu Islandu

 

Najlepší čas na návštevu Islandu

 

Rozdelili sme najlepšie časy na návštevu podľa toho čo Island ponúka.

Najlepší čas na návštevu Islandu pre ideálne počasie

 

Najlepší čas na návštevu Islandu pre ideálne počasie

Letné mesiace – júl a august – sú na Islande najteplejšie a už dlho sú najobľúbenejším obdobím na návštevu. A v júni, keď je 24 hodín denného svetla, sa tu stretáva približne toľko turistov ako na vrchole leta. Ale ani počas tohto obdobia nie je zlé počasie (dážď a silný vietor) ničím výnimočným. Vďaka premenlivému podnebiu na ostrove môžete často zažiť všetky štyri ročné obdobia počas jedného dňa.

 

Na Islande môže byť relatívne teplo až do prvého októbrového týždňa. Takže naplánovať si návštevu v septembri môže byť ideálne (väčšina davov ľudí sa zmenšila, pretože deti sa vrátili do školy). Aj máj poskytuje dostatok denného svetla na prehliadku pamiatok a teplejšie teploty.

 

Ak však chcete preskúmať niektoré odľahlejšie kopce a fjordy. Nemusí to byť najlepší čas na návštevu, pretože niektoré cesty zostávajú uzavreté, kým sa roztopí ich zimná snehová pokrývka. Pre vážnych turistov je najlepším obdobím na návštevu Islandu leto. Keď sú otvorené všetky horské cesty a prístupné všetky najznámejšie trasy.

 

Kedy ísť na Island na pozorovanie veľrýb na Islande

 

Kedy ísť na Island na pozorovanie veľrýb na Islande

Najlepšími mesiacmi na pozorovanie veľrýb na Islande sú jún a júl. Na severe Islandu budete mať širšie okno, aby ste si mohli vychutnať návštevy veľrýb a delfínov. Ktoré brázdia Atlantický oceán od mája do augusta; niekoľko veľrýb sa dokonca zdrží až do konca roka. V lete prechádzajú aj modré veľryby.

 

V letných mesiacoch sa v Reykjavíku objavujú sľubné počty vráskavcov a delfínov. Zatiaľ čo kosatky sa v prvej polovici roka zhromažďujú na západnom Islande pozdĺž polostrova Snaefellsnes.

 

Kedy ísť na Island na návštevu horúcich prameňov

 

Kedy ísť na Island na návštevu horúcich prameňov

Kúpele v horúcej vode na Islande sú jednou z najdôležitejších súčastí miestnej kultúry, a to tak zo sociálneho, ako aj wellness hľadiska. Verejné bazény v Reykjavíku sú otvorené po celý rok (a sú obzvlášť osviežujúce v zime), ale na ostrove sa nachádzajú aj stovky skrytých „horúcich kúpeľov“. Ktoré využívajú geotermálnu aktivitu priamo pod jeho lávovým povrchom. Vyskúšajte ich v septembri alebo ešte lepšie v prvej polovici októbra, keď sú ešte všetky prístupné po horskej ceste, ale davy turistov už výrazne opadli.

 

Pre cestovateľov, ktorí chcú navštíviť Modrú lagúnu, najznámejšie geotermálne kúpele. Je najlepší čas na návštevu mimo sezóny a v období ramien, keď sú davy ľudí redšie (každoročne sem prúdia státisíce ľudí). Sopky v Európe – Viete ktoré sú ešte aktívne?

 

Najlepší čas na návštevu Islandu kvôli polárnej žiari

 

Najlepší čas na návštevu Islandu kvôli polárnej žiari

Na pozorovanie polárnej žiary potrebujete tri základné faktory: tmu, jasné podmienky a nárast slnečnej aktivity. Pohľad na ňu je často neuchopiteľný, akoby ste videli neónové závoje vetra, najmä keď predpovede predpovedajúce burácajúce záblesky pokazia prechodné mraky.

Aby sa cestovatelia vyhli sklamaniu, nikdy by si nemali plánovať cestu na Island len kvôli polárnej žiari, pretože počasie na ostrove je príliš rozmarné. Najlepší spôsob, ako optimalizovať svoje šance na pozorovanie polárnej žiary na Islande, je navštíviť ho od polovice októbra do marca, keď máte k dispozícii dlhšie nočné hodiny, a vydať sa do prírody, aby ste znížili okolité svetelné znečistenie.

 

Najhoršie časy na návštevu Islandu – Kedy ísť na Island

 

Najhoršie časy na návštevu Islandu - Kedy ísť na Island

Vďaka množstvu úžasných krajinných scenérií a sezónnych prírodných javov v krajine skutočne neexistuje zlý čas na návštevu Islandu. Hľadači polárnej žiary prichádzajú do krajiny počas tmavších zimných mesiacov. Zatiaľ čo tí, ktorí sa naháňajú za polnočným slnkom a dlhými hodinami denného svetla. Sa snažia navštíviť krajinu počas leta. Samozrejme, cestovatelia, ktorí navštívia Island na jar a na jeseň. Môžu využiť miernejšie počasie a denné svetlo, takže najlepší čas na návštevu Islandu skutočne závisí od toho, čo chcete počas svojej cesty vidieť a robiť.

 

Napriek tomu sú najteplejšie mesiace roka bez problémov najhorším obdobím na návštevu, ak dúfate, že sa vyhnete náporu turistov. V mesiacoch júl a august je najväčší počet cestujúcich. Pričom veľké atrakcie, ako sú Modrá lagúna, Zlatý kruh, južné pobrežie a Jökulsárlón, sú obzvlášť preplnené. Pneumatiky zimne – Kompletný sprievodca pri výbere

Ak sa chystáte navštíviť ostrov v tomto období, zvážte možnosť preskúmať odľahlejšie kúty ostrova. Ako sú Západné fjordy alebo Východný Island. Ktoré majú vlastné skrýše fjordov. Výhľadov a vodopádov, ktoré sú rovnako pôsobivé ako prírodné atrakcie v okolí hlavného mesta – ak nie ešte pôsobivejšie.

 

Najlacnejšie časy na návštevu Islandu

 

Najlacnejšie časy na návštevu Islandu

Cesta na Island môže byť v skutočnosti pomerne cenovo dostupná, najmä v porovnaní s inými európskymi destináciami. Cestujúci z  Európy často nachádzajú ponuky letov do tejto ostrovnej krajiny – sledujte výpredaje, aby ste na svojej ceste ušetrili ešte viac. Ubytovanie, výlety, atrakcie a strava môžu byť počas roka dosť drahé, ale možno sa vám podarí ušetriť peniaze návštevou mimo sezóny, čo je zvyčajne od neskorej jesene do skorej jari, okrem decembra (letné mesiace sú zvyčajne najpreplnenejším a najdrahším obdobím na návštevu).

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button