CestovanieZAHRANIČIE

Najlepšie počasie po celý rok – Top 10 miest

Hľadáte  dokonalé počasie? Predstavte si miesto s príjemným podnebím po celý rok. Tu je zoznam 10 miest s najlepším počasím po celý rok.Kde na svete je najlepšie počasie po celý rok ? Pozrite si top 10 miest s najlepším počasím . Najlepšie počasie po celý rok by si prial každý….

10. Medellin, Kolumbia 

Teplota: 18 až 28 stupňa Celzia

Medellin

Mesto Medellin sa nachádza v zelenej horskej oblasti Aura v nadmorskej výške 1 495 m. n. m.. Mesto Medellin je známe ako „Mesto večného prameňa“. Teplota v Medelline sa pohybuje od 18 do 28 stupňa Celzia. Aj v období dažďov je zmena teploty v meste minimálna. To robí toto mesto skutočným rajom, kde sa miestni obyvatelia a návštevníci môžu tešiť po celý rok na širokú škálu farebných kvetov .

9. Nice, Francúzsko

Teplota: 27 stupňov Celzia v priemere

Kúzelné mesto Nice sa nachádza na pobreží Stredozemného mora juhovýchodne od Francúzska. Okrem veľkolepého modrozeleného mora na jednej strane je toto mesto obklopené kopcom na severnej strane. Takéto jedinečné miesto ponúka príjemné podnebie po celý rok. Mesto Nice má slnečné leto a nádherné jarné obdobie. Okrem prekrásneho počasia je mesto Nice známe svojimi krásnymi plážami, úzkymi uličkami, starým mestom a nákupnými ponukami.

8. Oahu, Havaj

Teplota: 24 až 32 stupňov Celzia

Oahu, Havaj

Ostrov Oahu má najpriaznivejšie počasie na Havaji. Tento krásny ostrov má vynikajúce počasie po celý rok. Teplota v Oahu je medzi 24 až 32 stupňov Celzia. Dokonca aj v zime, môže teplota v Oahu prekročiť 25 stupňov Celzia.

Toto skvelé počasie tiež zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní Oahu ostrova ako najpopulárnejšej turistickej destinácie na Havaji. Predpokladá sa, že polovica všetkých turistov ktorý prídu na Havaj  si vyberú ostrov Oahu . Preplnený ostrov Oahu je tiež známy ako „zhromaždisko“.

Tiež si pozrite : 5 najväčších vlkov na svete 

7. Loja, Ekvádor

Teplota: 26 až 30 stupňov Celzia

 

Loja, Ekvádor Najlepšie počasie po celý rok

 

Horské mesto Loja, ktoré sa nachádza v južnom Ekvádore, je známe svojim nádherným počasím  počas celého roka. Loja sa nachádza v nadmorskej výške 2 069 m. n. m. . Vysoká nadmorská výška má významný vplyv na počasie v meste . Navyše teplotná odchýlka v tomto meste je minimálna a dosahuje rozsah od 26 do 30 stupňov Celzia. . Mesto Loja je tiež hlavným mestom hudby a kultúry v Ekvádore.

6. Kunming, Čína

Teplota: 20 stupňov Celzia Najlepšie počasie po celý rok

 

Kunming, Čína Najlepšie počasie po celý rok

 

Mesto Kunming v provincii Yunnan v Číne je jedným z  miest ktoré môžete navštíviť  kedykoľvek v rok. Bez ohľadu na sezónu, Kunming  má fantastické počasie po celý rok. Okrem jarného podnebia je mesto známe svojimi  historickými pamiatkami.

Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

5. Sao Paulo, Brazília

Teplota: 22 až 28 stupňov Celzia Najlepšie počasie po celý rok

 

Sao Paulo, Brazília Najlepšie počasie po celý rok

 

Sao Paulo, najľudnatejšie mesto v Brazílii, ktoré sa nachádza na  juhovýchode  krajiny.  Toto veľké mesto obklopujú  na západe nízke hory. Teplota v Sao Paulo sa pohybuje medzi 22 a 28 stupňov Celzia. Zima o nie je tak chladná, priemerná maximálna teplota v zime je 23 stupňov . Mesto je tiež jednou z najlepších obchodných a turistických destinácií v Brazílii. Každý rok navštevuje toto veľké mesto viac ako 12 miliónov ľudí.

4. Sydney, Austrália

Teplota: 23 stupňov Celzia Najlepšie počasie po celý rok

 

Najlepšie počasie po celý rok

 

Mesto je známe svojou  výtvarnou architektúrou, kultúrou, vysokým a kvalitným vzdelávacím systémom a skvelým počasím. V Sydney si môžete vychutnať vynikajúcu klímu po celý rok. Mesto ponúka viac ako 340 slnečných dní ročne. Leto nie je tak horúce, a zima je príjemná . Okrem skvelého podnebia si môžete vychutnať množstvo kultúrnych aktivít, krásnych pláží, prírodných rezervácií a  parkov .

3.Kanárske ostrovy, Španielsko

Teplota: 17 až 24 stupňa Celzia Najlepšie počasie po celý rok

 

Najlepšie počasie po celý rok

 

Kanárske ostrovy sú španielske súostrovie nachádzajúce sa na západnom pobreží Afriky. Pozostávajú zo siedmich hlavných ostrovov a niekoľkých ostrovčekov. Kanárske ostrovy majú vynikajúcu klímu po celý rok. Leto na týchto ostrovoch je teplé, ale nie tak horúce, a zima je mierna. Priemerná teplota na Kanárskych ostrovoch sa pohybuje medzi 17 a 24 stupňov Celzia. Zo 7 hlavných ostrovov je najobľúbenejším ostrovom Tenerife . Je tiež známy ako „ostrov večného prameňa“, vďaka všetkému príjemnému podnebiu.

2. Malaga, Španielsko

Teplota: 17 až 19 stupňov Celzia Najlepšie počasie po celý rok

 

Malaga, Španielsko Najlepšie počasie po celý rok

 

Malaga je ďalšie španielske mesto s príjemným subtropickým stredomorským podnebím. Každoročne mesto prijíma okolo 300 dní slnečného svitu. Aj v zime má mesto Malaga 5-6 hodín slnečného svitu. V horúcej letnej sezóne je priemerná teplota v meste  25 stupňoch Celzia.

1. San Diego, Kalifornia, U.S 

Teplota: 15 až 22 stupňov Celzia Najlepšie počasie po celý rok

 

Najlepšie počasie po celý rok

 

Ak je San Diego vaším ďalším dovolenkovým miestom, nemusíte sa obávať výberu času na návštevu. Pretože San Diego má počas celého roka mimoriadne dobré podnebie. Počas horúcej letnej sezóny má San Diego priemernú teplotu 22 stupňov Celzia. Zima je tiež dobrá  s priemernou teplotou 15 stupňov Celzia.

San Diego má každý rok viac ako 300 slnečných dní. V lete (jún – august) sa San Diego preplní turistami. Teplota vody  dosiahne počas sezóny  svoj vrchol 21 stupňov Celzia . V San Diegu je 33 krásnych pláží. Všetky tieto pláže ponúkajú  vodné športy a ďalšie zaujímavosti pre návštevníkov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button