ZAHRANIČIEZaujímavosti

Kde je najlepšie sedieť v lietadle – Zoradenie

Kde je najlepšie sedieť v lietadle? Zoradili sme najlepšie sedadlá v lietadle pre váš štýl cestovania Získanie ideálneho sedadla v lietadle môže byť rozdielom medzi skvelým a nešťastným letom, najmä v autokariére. Zabezpečenie jedného z najlepších miest v lietadle pri ďalšej ceste však nemusí zostať len pri modlitbách a zbožných želaniach.

 

Kde je najlepšie sedieť v lietadle

 

Kde je najlepšie sedieť v lietadle

 

Poznanie najlepších sedadiel v lietadle pre váš cestovný štýl a priority vám pomôže spríjemniť si ďalší let. Urobili sme prieskum, aby ste ho nemuseli robiť vy! Tu sú najlepšie stratégie na výber najlepšieho sedadla v lietadle pre vaše potreby.

 

Za najlepšie miesta v lietadle sa zvyčajne považujú východové rady, sedadlá v uličke alebo pri okne a kdekoľvek v blízkosti prednej časti lietadla. Na krátkej služobnej ceste môžete chcieť sedadlo do uličky blízko prednej časti lietadla, aby ste mohli po prílete čo najrýchlejšie vystúpiť. Ak letíte autobusom, tu je niekoľko tipov, ktoré vám zlepšia cestovanie bez ohľadu na vaše potreby.

 

Aké sú najlepšie sedadlá v lietadle?

 

Aké sú najlepšie sedadlá v lietadle

 

  • Najlepšie sedadlo pre plynulú jazdu: Sedadlo nad krídlom
  • Najlepšie sedadlo pre spáčov: Najlepšie miesto pre cestujúcich na spanie: sedadlo pri okne blízko prednej časti
  • Najlepšie sedadlo pre maximálny priestor na nohy: Najlepšie miesto pre nohy: sedadlo pri uličke v druhom výstupnom rade
  • Najlepšie sedadlo pre rýchle opustenie lietadla: Najlepšie miesto na výstup z lietadla: akékoľvek sedadlo v blízkosti prednej časti lietadla (na ľavej strane v prípade lietadla s dvoma uličkami)
  • Najlepšie sedadlo pre osoby, ktoré dbajú na bezpečnosť: sedadlo v zadnej časti lietadla
  • Najlepšie sedadlo na cestovanie s deťmi: Najlepšie miesto pre cestujúcich s deťmi v lietadle: sedadlo v prepážke pri okne
  • Najlepšie sedadlo pre klimatizáciu: Akékoľvek stredné sedadlo
  • Najlepšie sedadlo pre väčších cestujúcich: Akékoľvek sedadlo pri uličke

Ako sme vybrali najlepšie sedadlá v lietadle

 

Ako sme vybrali najlepšie sedadlá v lietadle

Každý cestujúci je iný. Niektorí z nás zaspávajú ešte pred štartom lietadla, iní cestujú s deťmi alebo bojujú s dlhými nohami. Alebo sa vám môže ľahko urobiť nevoľno alebo máte z lietania obavy. Takže neexistuje jedno najlepšie sedadlo pre každého.

Najlepšie sedadlo pre bezproblémovú jazdu

 

Najlepšie sedadlo pre bezproblémovú jazdu

Turbulenciám sa počas letu prakticky nedá vyhnúť, ale výber sedadla blízko stredu lietadla, nad krídlom, spôsobí, že hrboľatá jazda bude menej citeľná.

Čím ďalej budete sedieť od krídla, tým výraznejšie budú turbulencie. Ak si predstavíte pohyby lietadla v reakcii na turbulencie ako otáčanie okolo centrálneho bodu (ťažiska), môžete si predstaviť, že ľudia v blízkosti nosa alebo chvosta sa budú pohybovať hore a dole oveľa viac, ako keď sedíte blízko bodu otáčania.

Ak máte na výber medzi viacerými lietadlami na rovnakej trase, výber väčšieho lietadla zvyčajne znamená plynulejšiu jazdu. Ťažšie lietadlá zvyčajne menej reagujú na hrboľatý vzduch. Väčšina stránok leteckých spoločností zobrazuje typ lietadla niekde vedľa cien leteniek.

 

Najlepšie sedadlo pre spáčov – Kde je najlepšie sedieť v lietadle

Zaspávate pred odletom lietadla? Ak áno, pravdepodobne ste už zažili tú hrôzu, keď ste sa zobudili uprostred letu a zistili, že slintáte na milého pasažiera vedľa vás. Možno ste boli hrubo prebudení, aby niekto mohol vystúpiť z radu na toaletu, alebo vás udrel do hlavy prechádzajúci vozík s nápojmi.

 

Ak si chcete zdriemnuť, vyberte si miesto pri okne blízko prednej časti a najlepšie na ľavej strane lietadla.

Sedenie pri okne znamená, že ľudia vo vašom rade vás nemusia budiť, aby si odskočili na toaletu, a letuška sa nemusí naťahovať cez vás, aby podala občerstvenie ostatným ľuďom vo vašom rade. Okrem toho je opretie sa o okno pohodlnejšie a môžete ovládať osvetlenie (spustite tienidlo).

 

V prednej časti lietadla je menej hluku a ľavé bočné okná bývajú mimo stredu kvôli umiestneniu predných dverí. To vám umožní oprieť si hlavu o stĺpik medzi oknami a pohodlnejšie si tak oddýchnuť.

 

Najlepšie sedadlo pre ľudí, ktorí majú radi priestor na nohy

Ako vysoký človek poznám problémy, ktoré so sebou prináša nosenie mimoriadne dlhých nôh. Pocítil som závisť, keď som videl nižších ľudí, ako sa na sedadle schúlili do embryonálnej polohy alebo si nohy natiahli až do radu.

Ak ste vertikálne obdarení, skúste si nájsť miesto v núdzovom rade, najlepšie sedadlo do uličky. Mnohé lietadlá majú dva výstupné rady nad krídlom a druhý rad je najlepší, pretože v prvom výstupnom rade sa pred vami nebude dať sklopiť. Zaujímavosti o Rusku 16 zaujímavých faktov

 

Výstupný rad je často lepší ako prepážkový rad, pretože si môžete natiahnuť nohy pod sedadlo pred sebou, čím získate podstatne viac priestoru.

 

Môže sa to zdať samozrejmé, ale sedadlá v prémiovej ekonomickej triede sú tiež skvelou voľbou. Väčšinou sú tieto sedadlá k dispozícii až do nástupu do lietadla. Získanie elitného statusu v leteckej spoločnosti (dokonca aj tej najzákladnejšej úrovne statusu) často uľahčí získanie týchto vylepšení bez akýchkoľvek nákladov.

 

Najlepšie sedadlo pre rýchly výstup z lietadla

Možno ste už strávili hodiny v lietadle, ale niekedy sa posledných 15 minút, keď čakáte na vystúpenie z lietadla, môže zdať ako najdlhších zo všetkých. Kde je najlepšie sedieť v lietadle.

Výber sedadla blízko prednej časti lietadla znamená najrýchlejšie opustenie lietadla. Ak letíte lietadlom s dvoma uličkami, vyberte si sedadlo vpredu s prístupom do ľavej uličky. Dvere na nástup do lietadla sú vždy na ľavej strane, takže táto ulička má tendenciu pohybovať sa rýchlejšie ako ulička na pravej strane.

 

Najlepšie sedadlo pre osoby, ktoré dbajú na bezpečnosť

 

Štúdia zistila, že pri haváriách leteckých spoločností mali cestujúci, ktorí sedeli v zadnej časti lietadla, 69 % šancu na prežitie, zatiaľ čo tí, ktorí sedeli nad krídlom, mali 56 % šancu a tí, ktorí sedeli v (prednej 1/4 lietadla), 49 %. Záver bol, že cestujúci v zadnej časti lietadla boli najbezpečnejší. Lietadlo z papiera – Ako vyrobiť najlepšie papierové lietadlá

Samozrejme, lietanie je stále najbezpečnejší spôsob dopravy.

Najlepšie sedadlo na cestovanie s deťmi – Kde je najlepšie sedieť v lietadle

 

Najlepšie sedadlo na cestovanie s deťmi - Kde je najlepšie sedieť v lietadle

Ak cestujete s deťmi, poznáte tú hrôzu, keď uviaznete na strednom sedadle, kde sa deti krútia a hádžu. Potom sú tu núdzové situácie na záchod v poslednej sekunde. Môže to byť nepríjemné, ale správne sedadlo môže všetko uľahčiť.

Pri cestovaní s deťmi sa snažte získať rad s prepážkou. Tieto rady ponúkajú vpredu viac priestoru, takže deti sa môžu postaviť a občas sa vykrútiť (samozrejme, keď nesvieti kontrolka bezpečnostného pásu). To tiež znamená, že deti neobťažujú cestujúcich v rade pred vami, čo znižuje počet upretých pohľadov.

 

Sedadlá s prepážkami sa často nachádzajú aj v blízkosti (pretože v niektorých lietadlách sú prepážky aj ďalej vzadu) toaliet, čo trochu uľahčuje núdzové situácie v poslednej sekunde.

 

Keď už máte rad s prepážkou, je najlepšie umiestniť deti k oknu alebo na stredné sedadlo (ak cestujete s dvoma deťmi) a vyhnúť sa sedadlu pri uličke (alebo si ho vyhradiť pre seba). Okno je pre deti zdravým rozptýlením, a čo je dôležitejšie, zabráni sa tak tomu, aby ich zasiahli vozíky s nápojmi, cestujúci ponáhľajúci sa na toaletu alebo aby spadli do uličky.

 

Najlepšie sedadlá pre klimatizáciu

Cestovanie s notebookom môže často znamenať, že neustále hľadáte porty na napájanie klimatizácie. Ide o štandardné elektrické zásuvky, aké nájdete vo svojej domácnosti. Väčšina leteckých spoločností teraz vo svojich lietadlách inzeruje napájanie klimatizáciou, ale bohužiaľ je to trochu zavádzajúce.

 

Ak plánujete využívať napájanie klimatizáciou, budete sa musieť pozrieť na každú leteckú spoločnosť, ako ho ponúka vo svojich lietadlách. Niektoré letecké spoločnosti, ako napríklad Alaska Airlines, ponúkajú individuálnu elektrickú zásuvku a USB konektor pre každé sedadlo. Iné letecké spoločnosti, ako napríklad United Airlines, majú jednu spoločnú zásuvku klimatizácie pre každý rad. Najrýchlejšia stíhačka Top 13 najrýchlejších stíhačiek na svete

 

V prípade leteckých spoločností so spoločnými zásuvkami sa zamerajte na stredné sedadlo, pretože spoločná elektrická zásuvka sa zvyčajne nachádza pod týmto sedadlom, pri nohe kresla, ktoré je najbližšie k uličke. Ak vy alebo váš spolucestujúci máte stredné sedadlo, používanie tejto zásuvky je oveľa menej nepríjemné.

 

Ak hľadáte elektrickú zásuvku pre svoj notebook, je najlepšie zvoliť si stredné sedadlo, a to aj napriek ostatným nevýhodám tohto sedadla. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

Najlepšie sedadlo pre väčších cestujúcich – Kde je najlepšie sedieť v lietadle

 

Výber sedadla do uličky je najlepšou voľbou, pretože vám umožňuje vykloniť sa do uličky, takže nestláčate osobu vedľa vás.  Väčšina ľudí si neuvedomuje, že opierky rúk v uličke sa v skutočnosti dvíhajú, čím je jazda oveľa pohodlnejšia. Keď si prvýkrát sadnete, môže sa vám zdať, že opierka na ruky je zaistená. Kde je najlepšie sedieť v lietadle. Nahmatajte malé tlačidlo alebo páčku, ktorá sa nachádza pod lakťovou opierkou, takmer pri operadle sedadla. Keď ju podržíte stlačenú, lakťová opierka sa odomkne, čím ju môžete zdvihnúť úplne hore a získate oveľa viac priestoru.

 

Záver  – Kde je najlepšie sedieť v lietadle

Každý cestujúci má určitý štýl lietania a cestovania, vďaka ktorému sú pre neho lepšie iné sedadlá. Ak si vopred rezervujete najlepšie sedadlo v lietadle, môžete sa zbaviť veľkého stresu z cestovania.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button