VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Cena striebra – aktuálna cena a prečo sa mení

Cena striebra. Graf ceny striebra zobrazuje spotovú cenu v reálnom čase na profesionálnom trhu so striebornými kovmi. Pomocou služby si potom môžete kúpiť striebro za rovnaké ceny.

 

Cena striebra

 

Cena striebra
Cena striebra

 

Poskytujeme vám najrýchlejšie aktualizácie cien striebra online, pričom živé údaje spracovávame približne každých 10 sekúnd. Nie je potrebné obnovovať prehliadač. Tento graf vám tiež poskytuje až 20 rokov historických údajov, takže môžete vidieť dlhodobé cenové trendy. Živé a historické údaje sú k dispozícii v siedmich rôznych menách.

 

Vyššie uvedený graf cien striebra vám umožňuje vybrať si požadovanú menu z amerických dolárov, austrálskych dolárov, kanadských dolárov, eur, japonských jenov, švajčiarskych frankov a britských libier.

Nakupujte zlato, striebro a platinu v eurách, britských librách a japonských jenoch.

 

Živá cena striebra

 

Živá cena striebra

 

Spotová cena striebra dnes 1. septembra 2022

Cena striebra za gram € 0,57
Aktuálna Cena striebra za kilogram €571,00
Cena striebra za uncu € 17,7

Zberateľské vzácne 2 eurové mince v obehu

 

Prečo sa ceny počas víkendu menia, zatiaľ čo graf sa nemení?

 

Prečo sa ceny počas víkendu menia, zatiaľ čo graf sa nemení

 

Tento vyššie uvedený graf cien striebra je živým prenosom spotovej ceny na veľkoobchodnom trhu. Počas víkendu a štátnych sviatkov sa zatvára. Na druhej strane sa nikdy nezatvára. Umožňuje vám obchodovať 24 hodín denne, každý deň v roku. Kde hľadať zlato na Slovensku? – rady, typy, skúsenosti

 

Môžem dostať upozornenie, ak sa trh so striebrom výrazne pohne?

 

Môžem dostať upozornenie, ak sa trh so striebrom výrazne pohne

 

Nastavte si vlastné upozornenie na cenu striebra, ktoré vám bude zasielané e-mailom vždy, keď sa cena striebra pohne cez vami zvolenú hodnotu. Prípadne sledujte naše tweety, aby ste boli upozornení vždy, keď sa cena striebra pohne o určitú sumu.

Môžem si kúpiť striebro za tieto živé ceny?

 

Môžem si kúpiť striebro za tieto živé ceny

 

Áno, poskytuje priamy prístup k veľkoobchodným cenám striebra, zlata, platiny a paládia za živé ceny na profesionálnom trhu, a to už od 1 gramu naraz.

Je dôležité si uvedomiť, že spotová cena uvedená vyššie na grafe slúži ako referenčná. Podobne ako spotová cena zverejňovaná inými zdrojmi (napríklad agentúrou Reuters alebo agentúrou Bloomberg) predstavuje priemer mnohých veľkoobchodných kotácií a – čo je veľmi dôležité – predstavuje priemer stredných hodnôt týchto kotácií.

Inými slovami, spotová cena nemusí nevyhnutne odrážať cenu, ktorú by ste mohli skutočne dostať od jednotlivých bánk alebo obchodníkov, a nemôže odrážať rozpätie medzi nákupnými a predajnými cenami.

Súkromným investorom poskytuje priamy prístup k tomuto obchodnému rozpätiu, ktorý vám umožňuje nastaviť alebo akceptovať ceny podľa vášho výberu pomocou našej živej rady objednávok.

Získate tak výhodu najnižších nákladov na nákup, predaj a skladovanie striebra. Poplatky za provízie a skladovanie striebra si môžete vypočítať aj pomocou našej kalkulačky nákladov.

 

Čo je to „denná cena“ striebra?

 

 

 

Dennú cenu striebra určujú najväčšie londýnske banky, ktoré sa každý deň v pevne stanovenom čase dohodnú na cene na vyrovnanie svojich nevyrovnaných klientskych a interných objednávok. Londýnska asociácia pre trh s drahými kovmi (London Bullion Market Association) zverejňuje túto cenu na svojej webovej stránke.

Cena sa určuje v pracovné dni v Spojenom kráľovstve na poludnie londýnskeho času pre striebro (15.00 hod. pre zlato, 14.00 hod. pre platinu a paládium). Ceny sa zverejňujú o polnoci. Objednávky sa spracúvajú krátko po určení ceny s použitím predbežnej odhadovanej ceny a potom sa nasledujúci pracovný deň upravia na zverejnenú cenu. Objednávku na striebro podajte do 11:40, aby ste si zabezpečili uvedenú dennú cenu (14:35 pre zlato, 13:35 pre platinu a paládium). Zberateľské mince – 9 najcennejších mincí sveta

Denná cena sa neuverejňuje v sobotu alebo v nedeľu, ani počas niektorých štátnych sviatkov Spojeného kráľovstva.

Môžem si kúpiť striebro za dennú cenu?

 

Môžem si kúpiť striebro za dennú cenu

 

Áno. Objednávanie za dennú cenu je jednoduchý spôsob nákupu a predaja striebra. Povedzte nám, koľko chcete zobchodovať, a my urobíme zvyšok za vás.

 

Samotné zúčtovanie zlata a hotovosti na váš účet zvyčajne trvá dva pracovné dni. V prípade nákupu zostávajú vaše prostriedky na účte a sú rezervované až do vyrovnania zlata. Podobne pri predaji sú predávané zliatiny rezervované na vašom účte, kým nedostanete hotovosť, zvyčajne po dvoch pracovných dňoch.

 

Otvorené príkazy sa realizujú len v dňoch, keď je zverejnená príslušná cena.

 

Ako určuje cenu za kilogram striebra pre dennú cenu?

 

Ako určuje cenu za kilogram striebra pre dennú cenu

 

Denná cena striebra sa zverejňuje v trójskych unciach v amerických dolároch, eurách a britských librách (1 trójska unca = 0,0311034768 kg). Zadávate objednávky v kilogramoch. Zverejnenú cenu striebra za uncu prepočítame na cenu striebra za kilogram a zaokrúhlime na najbližší dolár, euro alebo libru. Pri nákupe aj predaji používame rovnakú cenu striebra za kg bez rozpätia.

 

Čo ovplyvňuje cenu striebra?

 

Čo ovplyvňuje cenu striebra

 

Na zmenu ceny striebra vplýva mnoho faktorov vrátane priemyselnej ponuky a dopytu, menovej politiky centrálnych bánk, inflácie a výkonnosti akciových trhov a dlhopisov. Najväčší zlatý nuget Top 15 najväčších nugetov

 

Články skúmajúce ceny striebra a ich vzťah k finančným trhom sú uverejňované každý deň. Okrem toho sa po otvorení účtu môžete prihlásiť na odber týždenných trhových správ. Tento týždenný e-mail skúma a rozoberá aktuálne pohyby cien zlata, platiny, paládia a striebra a ich príčiny.

 

Môžem dnes sledovať cenu striebra?

 

Môžem dnes sledovať cenu striebra

 

Áno. cenu striebra dnes môžete sledovať zmenou stupnice grafu vyššie na 10 minút, 1 hodinu, 6 hodín alebo 1 deň. Cenu striebra môžete sledovať aj na svojom iPhone alebo zariadení so systémom Android pomocou aplikácie.

 

Aká je cena 1 kg striebra?

 

Aká je cena 1 kg striebra

 

Cena striebra sa môže meniť zo sekundy na sekundu, k čomu prispieva investičná ponuka a dopyt, ako aj zmeny na iných trhoch (komodity, akcie alebo dlhopisy) a tiež mena, ktorú chce investor použiť na nákup svojho striebra. V súčasnosti je spotová cena 1 kg striebra 570 eur.

Pomocou vyššie uvedeného grafu živých cien striebra je však možné sledovať meniacu sa cenu striebra v kg v reálnom čase a tiež denné, týždenné, mesačné a ročné trendy.

 

Akú hodnotu bude mať striebro v roku 2030?

 

Akú hodnotu bude mať striebro v roku 2030

 

Cenu striebra v roku 2030 je ťažké predpovedať, keďže ceny kovov môžu kolísať zo sekundy na sekundu, nehovoriac o jednotlivých rokoch.

Pomocou vyššie uvedeného grafu cien striebra je však možné zobraziť historické ceny a ceny v reálnom čase. Pri pohľade na 20-ročný pohľad vidíte, že ceny striebra dosiahli historické maximá v eurách v marci 2011.

 

Sledujte meniace sa ceny striebra, ako aj historické trendy pomocou vyššie uvedeného grafu cien striebra v reálnom čase.

 

Oplatí sa striebro práve teraz predávať?

 

Oplatí sa striebro práve teraz predávať

 

Hodnota pri nákupe a predaji striebra závisí od aktuálnej trhovej ceny striebra a od ceny, za ktorú bolo striebro nakúpené, ako aj od zámerov kupujúceho. Banánová maska na vlasy: získajte lesklé vlasy

 

Napríklad, či si osvojuje dlhodobý pohľad alebo obchoduje cez deň? Tak či onak, jednoduchosť vlastníctva fyzických strieborných prútov ponúka atraktívnu istotu v porovnaní s volatilnými digitálnymi menami.

 

Je striebro zlá investícia?

 

Je striebro zlá investícia

 

Strieborné zliatiny možno považovať za dobrú investíciu v závislosti od formy, v ktorej sa kupujú. Na maloobchodné strieborné mince a malé prúty sa pri nákupe v Spojenom kráľovstve vzťahuje 20 % DPH. Ak sa však striebro obchoduje vo veľkoobchodnej forme (1 000 trójskych uncí) a je uložené v sklade schválenom LBMA, je oslobodené od DPH, čo výrazne zvyšuje výnos investora v porovnaní s mincami a malými prútikmi.

 

Aká je cena 1 unce striebra?

 

Aká je cena 1 unce striebra

 

Cena striebra sa môže meniť zo sekundy na sekundu – podľa ponuky a dopytu – ako aj podľa meny, ktorú chce kupujúci použiť na nákup svojho striebra. V súčasnosti je spotová cena 1 unce striebra 17,73 eura.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button