SLOVENSKOZaujímavosti

Kde hľadať zlato na Slovensku? – rady,typy,skúsenosti

Chcete vedieť kde hľadať zlato na Slovensku? Pozrite sa na možnosti hľadania zlata na Slovensku. Kde hľadať zlato na Slovensku a spôsoby, ako ho nájsť. Zlato je vzácny kov a získava sa ťažbou a hľadaním. Každý, kto sa pripravuje na hľadanie zlata dúfa že bude odmenený kúskami zlata na dne jeho panvice. Ale kde hľadať zlato na Slovensku?

 

Cenné náleziska zlata na Slovensku

 

kde hľadať zlato v potoku

Vo svete je mnoho miest kde môžete nájsť zlato, no na Slovensku nie. Môžu byť pre to 2 dôvody a to, že na Slovensku veľa zlata nie je alebo sa o to ešte nikto nepokúsil.Medzi najväčšie náleziská patrí :

1. Kremnica (odhad až 70 ton zlata )
2. Banská Štiavnica, Banská Hodruša, Vyhne
3. Rožňava, Smolník, Slovinky, Zlatá Idka ( 3 tony )
4. Nová Baňa, Pukanec, Rudno nad Hronom, Brehy
5. Magurka (Partizánska Ľupča)
6. Malinová, Chvojnica
7. Zlatníky
8. Pezinok
9. Nižná a Vyšná Boca
10. Medzibrod

Hrady na Slovensku : 10 najkrajších hradov na Slovensku

 

Kde hľadať na Slovensku zlato ?

 

kde hľadať zlato na Slovensku

Hľadať zlato môžete 2 spôsobmi a to 1. buď ísť na významné Slovenské náleziská ktoré su uvedené vyššie ( zlato sa získavalo ťažbou v zemi) alebo je druhá možnosť ktorej sa budeme venovať v tomto článku. Možnosťou ako hľadať zlato na Slovensku je aj ryžovanie v potoku. Ukážeme vám kde sú najlepšie miesta v riečnych tokov a hľadať môžete kdekoľvek. Najväčšie mestá Slovenska

 

Čo ako hľadač zlata potrebujete? Kde hľadať zlato na Slovensku

 

  • Dobé oblečenie do každého počasia
  • Dlhé čižmy aby vám nenatieklo do topánok
  • Panvicu o veľkosti taniera

Ryžovanie zlata : Ako hľadať zlato na Slovensku

 

kde hľadať zlato

 

  • Prvým krokom je nájdenie správneho miesta v rieke, kde by sa zlato mohlo zhromažďovať, sú to miesta kde sa usádza najviac kameňov, výbočka z rieky, zaseknuté guľatiny alebo zatáčky riek.
  • Druhým krokom je kopať a panvicu naplniť štrkom.
  • Tretí krok: Panvicu miešať a nepretržite odtiaľ vyberajte väčšie kamene. Potom ponorte panvicu pod vodu, čo umožní menším kameňom ľahšie odplávať.
  • Štvrtý krok: Panvicu miešame pod vodou dovtedy, kým nám nezostane čierny prášok a dúfajme že aj kúsky zlata

Kde hľadať zlato na potoku

 

zlato na potoku

Tomto obrázok vám ukazuje kde sú najlepšie miesta na pre hľadanie zlata. Hľadanie zlata je vzrušujúce ale treba vedieť kde hľadať. Môžete začať kopať v miestach, kde sa zlato už v minulosti našlo. Ale po pár výletoch si uvedomíte že to nie je až také jednoduché. Preto je lepšie skúsiť zlato ryžovať z potokov a riek. Plešatenie a ako mu čeliť? Vypadávanie vlasov u mužov.

 

Zlato je ťažké – Kde hľadať zlato na Slovensku

 

hľadanie zlata na slovensku

Prvá informácia, ktorú musíte pochopiť, je, že umiestnenie zlata do koryta potoka je založené na rýchlosti a objeme vody, ktorá môže prúdiť v riekach, korytách riek alebo potokov . Zlato je 19-krát ťažšie ako ekvivalentné množstvo vody. Je asi 6-krát ťažší ako tuhý materiál stekajúci z vyšších nadmorských výšok v rýchlej vode v dôsledku topenia snehovej pokrývky a dažďa. Uvedomenie si, aké ťažké je zlato, vás povedie k ďalšiemu faktu o ukladaní zlata. Keď rýchlo sa pohybujúce ťažké vody zachytia zlaté vločky alebo nugetky a stiahnu ich do vodného toku, čokoľvek, čo spomalí prúd, dá zlatu príležitosť usadiť sa a klesnúť na dno. Prečítajte si aj ako správne vyčistiť zlato?

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button