PENIAZE A BIZNISZaujímavosti

Ako šetriť peniaze – 15 spôsobov pre každého

Ako šetriť peniaze – 15 spôsobov pre každého. Ako ušetriť peniaze. Máte niekedy pocit, že bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, je stále nemožné nájsť spôsob, ako ušetriť peniaze? Myslíte to dobre a snažíte sa míňať menej, ale vždy sa niečo objaví. Do cesty sa vám postaví život – auto potrebuje nové pneumatiky, tínedžer rovnaká, dom novú strechu – a šetrenie peňazí sa dostane na vedľajšiu koľaj. Znie vám to povedome?

 

Ako šetriť peniaze

 

Ako šetriť peniaze

 

Pravdou je, že nemusíte mať všetko v dokonalom poriadku, kým začnete šetriť peniaze. Spoiler: Ak budete čakať na „správny čas“, nikdy sa neobjaví. Najlepší čas začať šetriť je práve teraz. Ako šetriť peniaze? Pripravili sme pre vás 15 spôsobov Ako šetriť peniaze a ako na to. Prečítajte si typy ktoré vás naučia šetriť tu

 

Dobrou správou je, že existuje veľa priamych spôsobov, ako ušetriť peniaze a vdýchnuť do svojho rozpočtu čerstvý vzduch (a čerstvé peniaze). Tu je 15 tipov na šetrenie peňazí, ktoré vám pomôžu upraviť vaše výdavky a rýchlo sa dostať na cestu šetrenia peňazí.

 

1. Rozlúčte sa s dlhmi.

 

Rozlúčte sa s dlhmi.

Mesačné splátky dlhov sú najväčším vysávačom peňazí, pokiaľ ide o šetrenie. Dlh vás oberá o príjem! Je teda najvyšší čas, aby ste sa dlhu zbavili. Najrýchlejší spôsob, ako splatiť dlh, je metóda dlhovej snehovej gule. Pri nej splácate svoje dlhy v poradí od najmenšieho po najväčší. Znie to trochu intenzívne, však? Nebojte sa – je to viac o zmene správania ako o číslach. Keď sa vám uvoľnia príjmy, môžete ich konečne použiť na dosiahnutie pokroku pri plnení svojich cieľov v oblasti úspor. Zberateľské vzácne 2 eurové mince v obehu

 

2. Znížte svoj rozpočet na potraviny.

 

Znížte svoj rozpočet na potraviny

Väčšina ľudí – potom, čo si urobia rozpočet – je šokovaná, keď zistí, koľko v skutočnosti mesačne minú v obchode s potravinami. A ak ste priemerná šetrná štvorčlenná rodina, pravdepodobne míňate okolo 700 eur. Joj! Je také ľahké prechádzať sa tými uličkami, vziať si tu vrecúško Oreos a tam niekoľko balíčkov čipsov, a potom to doplniť zábavnými dobrotami pri pokladni. Ale tieto malé nákupy (tzv. „ničitelia rozpočtu“) sa dosť sčítajú a nakoniec každý mesiac vyčerpajú rozpočet. Ako zarobiť 40 eur za deň

 

3. Zrušte automatické predplatné a členstvo, ktoré nepoužívate.

Je pravdepodobné, že platíte za viacero predplatných, ako napríklad Netflix, Hulu, Spotify, členstvo v posilňovni, módne predplatené boxy a Amazon Prime. Je čas zrušiť všetky predplatné, ktoré pravidelne nepoužívate. A uistite sa, že ste pri nákupe vypli automatické obnovovanie. Ak ho zrušíte a rozhodnete sa, že sa bez neho nezaobídete, predplaťte si ho znova – ale len ak sa zmestí do vášho nového a vylepšeného rozpočtu. Najdrahšie 1 eurové mince

 

4. Kúpte si lacnejšie. – Ako šetriť peniaze

 

 Kúpte si lacnejšie. - Ako šetriť peniaze

Ruku na srdce, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ušetriť peniaze, je dať zbohom značkovým produktom. Vo väčšine prípadov jediná vec, ktorá je na značkových výrobkoch lepšia, je marketing. Veď sa pozrite na tú škatuľu! To logo je také fantastické! A to je asi tak všetko. Lacnejšie značky liekov, základných potravín (ako ryža a fazuľa), čistiacich prostriedkov a papierových výrobkov stoja oveľa menej ako ich značkové kamaráti – a fungujú rovnako dobre.

 

5. Odstrihnite väzby pomocou kábla.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ceny káblovej televízie rastú ako šialené. Priemerný účet za káblovú televíziu vzrástol za posledné tri roky o 52 %!2 Tu je dobrá správa: Káblová televízia nie je v súčasnosti jediným spôsobom, ako sledovať svoje obľúbené programy. Odpojte sa od kábla a zistite, ako výrazne ušetriť vďaka alternatívam ku káblovke, ako sú sieťové aplikácie a streamovacie služby.

 

Ale nezabudnite – tu sa netešte z predplatených služieb. Zaregistrujte sa len na streamovacie služby, ktoré budete skutočne používať. Ak sa zaregistrujete na všetko, čo je k dispozícii, môžete v skutočnosti minúť viac ako za káblovku!

 

6. Šetrite peniaze automaticky. – Ako šetriť peniaze

 

Šetrite peniaze automaticky. - Ako šetriť peniaze

Vedeli ste, že môžete ušetriť peniaze bez toho, aby ste na to mysleli? Áno – môžete si nastaviť bankový účet tak, aby každý mesiac automaticky prevádzal prostriedky z vášho bežného účtu na sporiaci účet. Ak vám to znie desivo, môžete si tiež nastaviť priamy vklad tak, aby sa 10 % z každej výplaty automaticky previedlo na váš sporiaci účet. Bum!

 

7. Rozumne míňajte dodatočné alebo neočakávané príjmy.

Keď dostanete pekný pracovný bonus (len tak ďalej!), dedičstvo alebo vrátenie daní, dobre ho využite. A keď hovoríme „dobré využitie“, nehovoríme o tom, že si pridáte novú parádnu známku do svojej zbierky známok alebo ju dokonca len vložíte do banky na táborenie. Zberateľské známky – 21 najdrahších známok na svete

Ak máte v živote ešte stále dlhy, bude lepšie, ak tieto prostriedky použijete na splatenie študentských pôžičiek alebo zostatku na kreditnej karte namiesto toho, aby ste si ich odložili. Ak ste bez dlhov, použite tieto dodatočné eurá na vytvorenie pohotovostného fondu – veď viete, pre prípad núdze. Ako šetriť peniaze.

 

8. Upravte svoje daňové zrážky.

Keď už hovoríme o dodatočných, neočakávaných príjmoch – ak každý rok dostávate veľké vratký daní, je čas upraviť zrážky z vašej výplaty. Takto si domov každý mesiac prinesiete ešte viac peňazí. Navyše nechcete dať štátu viac svojich peňazí, ako musíte, však? Vzácne 2 eurové mince v obehu Slovensko

 

9. Znížte náklady na energie. – Ako šetriť peniaze

Vedeli ste, že môžete ušetriť peniaze na účte za elektrinu len tým, že urobíte niekoľko úprav vo svojej domácnosti? Začnite s niekoľkými jednoduchými vecami, ako je kratšie sprchovanie (nie, nepovedali sme menej), oprava netesných potrubí, pranie oblečenia v studenej vode a inštalácia stmievačov a LED žiaroviek.

 

Nové, energeticky úsporné spotrebiče sú síce skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze na účte za elektrinu, ale sú drahé! Ak ich však zapracujete do svojho mesačného rozpočtu, môžete ušetriť a časom tieto zlepšenia zaplatiť v hotovosti.

 

10. Skontrolujte si sadzby poistenia.

Nie, naozaj. Vedeli ste, že ľudia ušetria v priemere 700 eur, keď si nechajú skontrolovať sadzby poistenia od schváleného miestneho poskytovateľa (ELP)? Dlhujete si to, aby ste si aspoň nechali všetko skontrolovať a zistili, aké úspory vám môžu priniesť. Ako šetriť peniaze. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

11. Zbaľte si obed (a jedzte doma). – Ako šetriť peniaze

Pozrite sa na to – priemerná domácnosť minie ročne na jedlo mimo domu približne 3 030 eur. To je 253 eur mesačne! Kupovať si obed niekoľkokrát týždenne sa môže zdať v danej chvíli neškodné (najmä keď je vaša obľúbená reštaurácia vzdialená od kancelárie pešo), ale už len tým, že si obed zabalíte, môžete ušetriť nemalé peniaze.

Nielen to, ale mnohokrát môžete nakúpiť potraviny na celý týždeň za rovnakú cenu ako dve večere vonku. Namiesto toho si pripravujte jedlo doma a sledujte, ako sa vám mesiac po mesiaci hromadia úspory.

 

12. Pýtajte sa na zľavy (a plaťte v hotovosti).

Nikdy neviete, kým sa nepýtate – a mali by ste sa pýtať vždy. Keď si budete nabudúce kupovať lístky do kina, múzea alebo na športové podujatie, zistite, či nemajú špeciálne zľavy pre seniorov, študentov, učiteľov, príslušníkov armády alebo členov AAA. Ak nie, nikdy nepodceňujte vyjednávaciu silu hotovosti!

 

13. Využite svoj plán dôchodkového sporenia.

Ak váš zamestnávateľ ponúka zhodnotenie dôchodku 401(k) a vy ho nevyužívate v plnej miere, prichádzate o veľa! Porozprávajte sa so svojím personálnym oddelením, aby ste si zriadili účet. Nezabudnite však, že by ste mali počkať, kým sa úplne zbavíte dlhov (okrem hypotéky) a budete mať plne financovaný núdzový fond na tri až šesť mesiacov, a až potom začať sporiť a investovať do dôchodku.

14. Znížte si účet za mobilný telefón. – Ako šetriť peniaze

Ak váš mesačný účet za mobilný telefón konkuruje vášmu mesačnému rozpočtu na potraviny, je čas nájsť spôsob, ako ho znížiť. Ušetrite peniaze za mobilné služby tým, že sa zbavíte doplnkov, ako sú drahé dátové paušály, poistenie telefónu a zbytočné záruky. Ako šetriť peniaze. A nebojte sa vyjednávať s operátorom alebo ho úplne zmeniť! Možno to bude vyžadovať trochu vytrvalosti a prieskumu, ale úspory stoja za to.

 

15. Vyskúšajte zmrazenie výdavkov.

Týždeň – alebo dokonca mesiac – nekupujte žiadne nepodstatné veci! Berte to ako výzvu na spokojnosť. Keď už budete v tom, urobte si každý deň súpis toho, za čo ste vďační. To by vám malo pomôcť zbaviť sa „chcenosti“!

Zmrazte svoje výdavky tak, že si budete pripravovať jedlá z potravín, ktoré už máte, vyhnete sa obchodom, kde máte tendenciu impulzívne nakupovať a odmietnete všetko, čo nie je základnou potrebou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button