PENIAZE A BIZNISZaujímavosti

Najdrahšie hodinky na svete – 20 najdrahších hodiniek

Najdrahšie hodinky na svete – 20 najdrahších hodiniek. Nemáte radi drahé hodinky?! Ja viem, že áno! Tu je zoznam 20 najdrahších hodiniek na svete. Pripravte sa… niektoré ceny sú naozaj fascinujúce!

 

Najdrahšie hodinky na svete

 

Najdrahšie hodinky na svete

 

Zoznam najdrahších hodiniek a údaje uvedené nižšie boli zostavené z rôznych zdrojov na internete, napríklad Man of Many & The Trend Spotter. 20 najdrahších hodiniek na svete.

 

 1. Vacheron Constantin Tour de I’Ile – 1,5 milióna eur

 

Vacheron Constantin Tour de I'Ile - 1,5 milióna eur

 

Najdrahšie hodinky – Vacheron Constantin Tour de I’Ile Na začiatku nášho zoznamu hodiniek sú hodinky Vacheron Constantin Tour de I’Ile. Tieto hodinky, ktorých cena sa pohybuje okolo 1,5 milióna eur, budú rovnako ako väčšina hodiniek na našom zozname dostupné len pre určitý typ elitnej klientely.

 

Náramkové hodinky vyrobil švajčiarsky výrobca Vacheron Constantin a na trh boli uvedené v roku 2005. Uvedenie na trh znamenalo 250. výročie založenia výrobcu. V záujme zachovania exkluzivity vyrobili iba 7 kusov limitovanej edície.

 

Hodinky Tour de l’Ile, kedysi označované za „najkomplikovanejšie náramkové hodinky na svete“, už síce tento titul nemajú, ale stále si vyžadujú pôsobivú cenu!

 

 1. Lange & Söhne Grand Complication – 2,5 milióna eur

 

Lange & Söhne Grand Complication - 2,5 milióna eur

 

Hodinky Lange & Söhne Grand Complication, ktoré debutovali v roku 2013, sú v súčasnosti najdrahšími hodinkami značky. Tieto komplikované náramkové hodinky, ktorých výroba trvala niečo vyše roka, získavajú svoju hodnotu vďaka viacerým komplikáciám.

 

Hodinky majú celkovo 876 zložitých pohyblivých častí a sú uložené v zlatom puzdre. Jeho priemer je 50 mm a hrúbka 20 mm.

 

Má večný kalendár s mesačnou fázou, grande a petite sonnerie s minútovým opakovačom a chronograf s rozdelením na sekundy. Nie je to príliš ošúchané!

 

 1. Franck Muller Aeternitas Mega 4 – 2,7 milióna eur

 

Franck Muller Aeternitas Mega 4 - 2,7 milióna eur

 

Na 18. mieste nášho zoznamu najdrahších hodiniek na svete sa nachádzajú ohromujúco komplikované hodinky Franck Muller Aeternitas Mega 4. Drží rekord ako najkomplikovanejšie náramkové hodinky na svete a obsahuje neuveriteľných 1483 komponentov, čo je svetový rekord.

 

Hodinky majú večne obnoviteľný kalendár, ktorý netreba nastavovať 1000 rokov! Ak teda uvažujete o kúpe hodiniek tohto kalibru, potom by sa vám mohlo oplatiť vyhodiť do vzduchu 2,7 milióna eur.

 

 1. Patek Philippe 1928 Single Button Chronograph – 3,6 milióna eur

 

Patek Philippe 1928 Single Button Chronograph - 3,6 milióna eur

 

Tieto nádherné hodinky, vytvorené v roku 1924, boli predtým majetkom svetoznámeho gitaristu Erica Claptona.

 

Tento chronograf s jedným tlačidlom, vyrobený z 18kt bieleho zlata, zdobí aj 28 rôznych drahokamov. Jedinečný ciferník informuje aj o aktuálnej fáze mesiaca. O kvalite a remeselnom spracovaní hodiniek z roku 1928 svedčí ich 99-ročná existencia.

 

 1. Patek Philippe 5004T – 3,9 milióna eur

 

Patek Philippe 5004T - 3,9 milióna eur

 

Z prerušenej série 5004 sa vymyká model 5004T. Bol navrhnutý a vyrobený špeciálne pre aukciu. V porovnaní so svojimi konvenčnejšími kolegami má model 5004T športovejší vzhľad vďaka titánovému telu a kontrastnému prešívaniu.

 

Nenechajte sa však zmiasť tým, že je menej kvalitný, pretože je stále rovnako luxusný ako všetky ostatné modely Patek Philipe. Hodinky si na aukcii získali takú pozornosť, že vyvolali malú dražobnú vojnu!

 

 

 1. Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino – 4 milióny eur

 

Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino - 4 milióny eur

 

Našou prvou predstavenou značkou Rolex je Rolex Daytona Ref. 6263 Oyster Albino. Jej názov pochádza z výrazného bieleho odtieňa na subciferníkoch chronografu.

 

Stále patria k najdrahším hodinkám značky Rolex, majú puzdro a náramok z nehrdzavejúcej ocele a kaliber 727.

 

Hodinky, ktoré kedysi vlastnil Eric Clapton, si vyžadujú takú vysokú cenu kvôli obmedzenému počtu kusov. Vyrobené boli len štyri kusy!

 

 1. Breguet Antique Number 2667 – 4,5 milióna eur

 

Breguet Antique Number 2667 - 4,5 milióna eur

 

Prvými vreckovými hodinkami, ktoré sa nachádzajú v našom zozname, sú hodinky Breguet Antique Number 2667.

 

Niekedy nemusí byť nosenie hodiniek na zápästí vhodné, takže nosenie klasicky navrhnutých vreckových hodiniek môže byť lepšou voľbou.

 

Hodinky sú uložené v 18kt žltom zlate a majú dve oscilačné telieska umiestnené na elegantnom ciferníku. Luxusná sofistikovanosť sa snúbi s tradičným dizajnom! Návod – ako vyčistiť zlato.

 

 1. Louis Moinet Meteoris – 4,6 milióna eur

 

Louis Moinet Meteoris - 4,6 milióna eur

 

Trináste najdrahšie hodinky na našom zozname sú jednoducho z iného sveta!

 

Hodinky Louis Moinet Meteoris sú jedny z najvzácnejších hodiniek vôbec. Nielenže existujú celkovo len štyri hodinky, ale každé z nich obsahujú skutočný kus mesačnej horniny!

 

Keď k tomu pripočítame špičkovú mechaniku a drahé materiály, je jasné, ako sa z nich stali jedny z najdrahších hodiniek na svete. Stále však ide o výhodnú kúpu, keďže kolekcia hodiniek Meteoris sa dodáva ako súprava!

 

 1. Hublot Big Bang Diamond – 5 miliónov eur

 

Hublot Big Bang Diamond - 5 miliónov eur

 

Ak sa chcete v živote trochu blysnúť, potom by vám mohol vyhovovať Hublot Big Bang.

 

Hodinky stoja 5 miliónov dolárov a obsahujú 1280 trojkarátových diamantov, ktoré ručne vybrúsil newyorský klenotník so 40-ročnými skúsenosťami. Hodinky darovala Jay-Z jeho manželka Beyonce k jeho 43. narodeninám a sú tak luxusné, ako to len ide!

 

 

 

 1. Patek Philippe Calibre 89 – 5,5 milióna eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Patek Philippe Calibre 89 - 5,5 milióna eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Druhé vreckové hodinky, ktoré sa nachádzajú v našom zozname, sú nadčasovo sofistikované, Patek Philippe Calibre 89.

 

Ide o pamätné vreckové hodinky vytvorené v roku 1989 pri príležitosti 150. výročia založenia spoločnosti. V čase vzniku Patek Philippe vyhlásil model 89 za „najkomplikovanejšie hodinky na svete“. Vážia 1,1 kg a majú celkovo 1 728 súčiastok vrátane 33 komplikácií a 24 ručičiek. Ak nemáte práve náladu na náramkové hodinky, potom sú vreckové hodinky tohto kalibru ďalšou najlepšou možnosťou!

 

 1. Hodinky Patek Philippe Ref. 1527 – 5,7 milióna eur

Hodinky Patek Philippe Ref. 1527 - 5,7 milióna eur

 

Hodinky Patek Philippe Ref. 1527 sa navonok môžu zdať celkom obyčajné, hodinky však obsahujú viac ako dvadsať rôznych drahých kameňov a sú vyrobené z 20-karátového ružového zlata.

 

Cena hodiniek vyplýva z dvoch vecí. Po prvé, sú neuveriteľne vzácne a boli jediné svojho druhu. Druhá, Patek ďalej použil tento model ako inšpiráciu pre niekoľko ďalších modelov.

 

 1. Hodinky Patek Philippe Ref. 1518 z nehrdzavejúcej ocele – 11 miliónov eur – Najdrahšie hodinky na svete

Hodinky Patek Philippe Ref. 1518 z nehrdzavejúcej ocele - 11 miliónov eur - Najdrahšie hodinky na svete

 

Model 1518 s puzdrom z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele je prvým z limitovanej série štyroch kusov od spoločnosti Patek Phillipe. Najdrahšie hodinky na svete.

 

Hodinky 1518, ktoré sa na aukcii predávajú za 11 miliónov eur, sa líšia od väčšiny ostatných luxusných hodiniek Patek, ktoré sú vyrobené z ružového alebo žltého zlata, pretože ide o jediný večný kalendárový chronograf Patek vyrobený z ocele.

 

Ak máte peniaze, prečo nie!

 

 1. Paul Newman Rolex Daytona – 17,6 milióna eur

Paul Newman Rolex Daytona - 17,6 milióna eur

 

Tak tomu sa hovorí vzácne hodinky! Paul Newman bol svetoznámy herec a vášnivý milovník horológie a motoristického športu. Jeho manželka mu darovala tieto hodinky, aby vzdala hold jeho vášni.

 

Hodinky majú jedinečný čierno-krémový exotický ciferník. Odhaduje sa, že len jedna z dvadsiatich Dayton bola vybavená „exotickým“ ciferníkom, pretože sa pôvodne predávali pomaly. Avšak po tom, čo bol pán Newman videný, ako hodinky počas svojej pretekárskej kariéry máva, ich cena stúpla a neskôr boli na aukcii predané za peknú sumu!

 

 

 

 1. Hodinky Jacob & Co. Miliardárske hodinky – 18 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Hodinky Jacob & Co. Miliardárske hodinky - 18 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Hodinky Billionaire, vyrobené z 260-karátových diamantov so smaragdovým brusom, určite zodpovedajú svojmu názvu. Najdrahšie hodinky na svete.

 

Majú krásny štýlový skeletonový ciferník a sú oslňujúcim stvárnením odvážneho a rebelantského ducha Jacob & Co. Nosením týchto hodiniek sa otočí veľa hláv a zaručene sa s nimi začne konverzácia!

 

 1. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication – 24 miliónov eur

 

Patek Philippe Henry Graves Supercomplication - 24 miliónov eur

 

Najdrahšie hodinky Patek Philippe na našom zozname sú Henry Graves Supercomplication, vytvorené pre bohatého amerického bankára rovnakého mena. Najdrahšie auto na svete.

 

Tieto zložité hodinky pozostávajú z 24 komplikácií a obsahujú večný kalendár, minútový opakovač s Westminsterskou zvonkohrou, časy východu a západu slnka a nebeskú mapu podľa nočnej oblohy nad domom majiteľa v New Yorku. Aké úžasné hodinky! 

 

 

 

 1. Hodinky Chopard s 201 karátmi – 25 miliónov eur

 

Hodinky Chopard s 201 karátmi - 25 miliónov eur

 

Aby ste pochopili, prečo sú hodinky Chopard 201-Carat jedny z najdrahších hodiniek na svete, stačí si osviežiť meno výrobcu.

 

Hodinky sú posiate zhlukom farebných diamantov vrátane 15-karátového ružového diamantu, 12-karátového modrého diamantu a 11-karátového bieleho diamantu. Ak vám to nestačí, možno vám postačí ďalších 163 karátov bielych a žltých diamantov!

 

 

 

 1. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette – 26 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

aeger-LeCoultre 4. Joaillerie 101 Manchette - 26 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Hodinky Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette, ktoré sa dajú prispôsobiť tak, aby obsahovali až 576 diamantov a zafírový ciferník, boli darované kráľovnej Alžbete II. na oslavu jej 60. roku vlády. Najdrahšie hodinky na svete.

 

Využíva mechaniku ručne naťahovaného strojčeka Jaeger-LeCoultre Calibre 101 a ciferník má striebornú farbu a naťahovaciu korunku. 26 miliónov eur a sú vaše! Pivo na vlasy.

 

 1. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette – 30 miliónov eur

 

Breguet Grande Complication Marie-Antoinette - 30 miliónov eur

 

Krásne vreckové hodinky zaliate v zlate, ktoré zobrazujú zložitú mechaniku v ich vnútri, si údajne objednal bývalý milenec francúzskej kráľovnej Márie Antoinetty.

 

Prvé práce na hodinkách sa začali v roku 1782 a ich výroba trvala takmer 40 rokov. Dokončená bola v roku 1827 a jej výsledkom bolo skutočné majstrovské dielo dizajnu a technológie, ktoré obsahovalo všetky funkcie dostupné v tom čase. Nanešťastie však bola Mária Antoinetta popravená skôr, ako si mohla hotové hodinky pozrieť. Taký je život!

 

 

 

 1. Graff Diamonds The Fascination – 40 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Graff Diamonds The Fascination - 40 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Najdrahšie hodinky na svete. Ak máte len tak náhodou niekde v zásuvke schovaných 40 miliónov dolárov a máte radi tradične vyzerajúce diamanty, potom by to mohli byť hodinky pre vás. Hodinky The Fascination od Graff Diamonds, označované ako najdrahšie hodinky vôbec, obsahujú 152,96 karátov bielych diamantov. Najdrahšie 2 eurové mince – Top 5.

 

Ich súčasťou je však aj odnímateľný 38,13-karátový diamantový prsteň v tvare hrušky, ktorý sa nachádza v strede hodiniek! Hodinky a prsteň, to je výhodná kúpa!

 

 

 

 1. Graff Diamonds Hallucination – 55 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

Graff Diamonds Hallucination - 55 miliónov eur Najdrahšie hodinky na svete

 

O titul najdrahších hodiniek na svete sa uchádzajú hodinky Hallucination od spoločnosti Graff Diamonds. Opulencia a luxus na najvyššej úrovni, Hallucination stoja dokonca viac ako najdrahšie hodinky, aké boli kedy vyrobené. Hodinky sú zasadené do platinového náramku a sú vyrobené zo 110 karátov vzácnych farebných diamantov rôznych brusov a povrchových úprav.

 

Hodinky Hallucination sú jedinečným výpravným kúskom, ktorý posúva hranice horlogerie až do ich krajnosti. Toto sú najdrahšie hodinky na svete!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button