AUTO A MOTOZaujímavosti

Najdrahšie auto na svete – 10 najdrahších aut

Najdrahšie auto na svete. 10 najdrahších áut na svete v roku. Výlet v jednom z najdrahších superautomobilov na svete je viac než len obyčajná cesta. Je to zážitok, umelecké dielo, dobrodružstvo, ktoré sa zažije raz za život: a to ešte predtým, ako stlačíte pedál.

 

2022 je dôkazom toho, že pokiaľ ide o hyperautá, obloha je limitom. Hoci najdrahšie luxusné vozidlá môžu mať niekoľko vecí spoločných so svojimi lacnejšími kolegami – hovoríme o štyroch kolesách, dverách a volante – odlišujú sa tými vážne honosnými, nekonečne pôsobivými prvkami, ktoré spájajú rozdiel medzi vozidlom a umeleckým dielom.

 

Získať titul „najdrahšieho auta na svete“ však nie je jednoduché. Niekedy ani tie najblyštivejšie dizajny, karosérie na mieru, supervýkonné motory a ďalšie prvky nedokážu získať prvé miesto, ako sa presvedčíte, keď sa budete prepracovávať naším zoznamom najpôsobivejších uchádzačov roku 2022.

 

Iste, nižšie uvidíte veľa známych mien. Zaujíma vás, aké je tohtoročné najdrahšie Bugatti? Máte záujem dozvedieť sa, ktoré Pagani je najdrahšie auto, aké si nemôžete kúpiť? A čo historické Ferrari, ktoré ešte nebolo zosadené z postu najdrahšieho auta všetkých čias?

 

Náš aktualizovaný rebríček najdrahších áut za rok 2022 obsahuje všetko od legendárnych klasických áut z uctievaných automobilových domov s niekoľkými prekvapivými novšími modelmi, ktoré sú v ňom na dobrú mieru.

 

Najdrahšie auto na svete

 

Najdrahšie auto na svete

 

10 Pagani Huayra 3,5 milióna dolárov

9 Lamborghini Sian 3,6 milióna dolárov

8 Bugatti Chiron Super Sport 5,7 milióna USD

7 Bugatti Divo 6 miliónov USD

6 Bugatti Centodieci 9 miliónov USD

5 Rolls-Royce Sweptail 13 miliónov USD

4 Pagani Zonda 17,6 milióna USD

3 Bugatti La Voiture Noire 18,7 milióna USD

2 Rolls-Royce Boat Tail 28 miliónov USD

1 Ferrari 250 GTO z roku 1963 70 miliónov USD

 

10. Pagani Huayra BC Roadster: 3,5 milióna eur

 

Pagani Huayra BC Roadster 3,5 milióna eur

 

Pagani Huayra BC Roadster nie je len pôsobivý, ale aj vážne krásny. Auto, ktoré si zaslúži obdiv ešte predtým, ako stlačíte nohu na pedál, svojím vzhľadom takmer ospravedlňuje svoju premrštenú cenu.

 

Pagani Huayra BC Roadster je sebavedomé auto, ktorého cena sa od roku 2011, keď sa prvýkrát objavilo na trhu, viac ako strojnásobila. Určitý podiel na smiešnej rýchlosti tohto auta má jeho zloženie – materiál, ktorý je ešte ľahší ako bežné uhlíkové vlákna a nazýva sa karbón-titán HP62.

 

Zakladateľ spoločnosti a hlavný dizajnér Horacio Pagani bol údajne priamo zodpovedný za chladné, elegantné farby vo vnútri každého BC Roadster. A jeho meno? BC je odkazom na newyorského realitného magnáta Bennyho Caiolu, prvého majiteľa Zondy v roku 2000 a priateľa Horacia Paganiho.

 

9. Lamborghini Sian: 3,6 milióna eur

 

Lamborghini Sian 3,6 milióna eur

 

Lamborghini Sian znamená v preklade z bolonského dialektu Lamborghini „svetelný blesk“, čo by vám malo dať určitú predstavu o tom, čoho je toto superauto schopné. Nielenže je to najvýkonnejšie Lamborghini, aké bolo kedy vyrobené, ale je aj najdrahšie. Tento hybridný superautomobil z limitovanej edície sa predal celkovo len 63 zákazníkom a je vybavený nehoráznymi vlastnosťami, ktoré tomu zodpovedajú.

 

Sian bol navrhnutý ako najviac prispôsobiteľné Lamborghini, aké kedy bolo vyrobené, s každou jednou dostupnou farbou, ktorá pokrýva jeho karosériu z uhlíkových vlákien až po sedadlá a interiér. Okrem toho ľahko dosiahne rýchlosť 0 – 100 km/h za menej ako 2,8 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 380 km/h.

 

8. Bugatti Chiron Super Sport 300+: 5,7 milióna eur

 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ 5,7 milióna eur

 

Bugatti Chiron Super Sport 300+, ktorý stojí takmer dvojnásobok Jeska a Murray T.50, poskytuje rýchlosť a výkon spolu s krásou, ktorá robí Bugatti skutočne Bugatti Bugatti. Pod kapotou každého vozidla sa skrývajú desaťročia odborného remeselného spracovania a roky automobilového umenia. Bugatti sa často predáva za niekoľko miliónov – a Bugatti chce, aby ste to vedeli a cítili vždy, keď ho uvidíte.

 

Krivky, ktoré nosí na svojej elegantnej fasáde, sú futuristické; zo štvoricou turbodúchadiel preplňovaného osemlitrového motora W-16 dostáva ohromujúci výkon 1 577 koní. Pred rokmi toto vozidlo ako prvé prekonalo vtedy zlatú rýchlostnú bariéru 483 km/h – a tak podobne ako najdrahšie auto na svete má aj toto Bugatti nárok na slávu, ktorá nikdy nedovolí, aby jeho hodnota klesla.

 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ zrýchľuje 0 – 100 km/h za 2,4 sekundy. Dosahuje maximálnu rýchlosť niečo vyše 300 mph, teda 483 km/h, a ako bonus má základný informačno-zábavný systém, ktorý sa synchronizuje s produktmi Apple aj Android.

 

7. Bugatti Divo: 6 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

Bugatti Divo 6 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

Bugatti Chiron bol taký úspešný, že Divo, auto, ktoré naň úzko nadväzuje, má niekoľko podobných vlastností. Divo však vyzerá exotickejšie – a je oveľa exkluzívnejšie.

 

Vyrobí a predá sa len 40 kusov Diva. Každý z nich je už predaný. Medzi jeho novinky patrí lepšie odpruženie, oveľa ľahší rám pre vyššiu rýchlosť a nová chrbtová plutva. Vo vnútri Divo ukrýva 8,0-litrový motor W-16 so štyrmi turbodúchadlami. Vďaka tomu má Divo výkon 1500 koní, zrýchlenie tesne nad 0-100 km/h za 2,4 sekundy.

 

Jeho maximálna rýchlosť? 380 km/h.

 

6. Bugatti Centodieci: 9 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

Bugatti Centodieci 9 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

Bugatti Centodieci 2022 bude ešte exkluzívnejšie: Z tohto luxusného hyperauta sa predá len desať kusov. Každý z nich si už napriek vysokej cene našiel šťastného kupca, vrátane futbalovej hviezdy Christiana Ronalda.

 

Bugatti, značka, ktorá je už teraz známa jedinečnou karosériou a luxusnými komfortnými prvkami, sa snažila dať Centodieci všetko možné, aby bolo nezabudnuteľné – a úplne dekadentné. S motorom W-16 so štvoricou turbodúchadiel s výkonom 1577 koní možno nie je najrýchlejším Bugatti, ktoré je v súčasnosti na cestách; je však najrýchlejšie akcelerujúcim. Omaľovánka auto – 50+ Omaľovánky auto. 

 

Týmto vozidlom Bugatti vzdáva hold modelu EB110 (alebo „centodieci“), superautám vyrábaným začiatkom 90. rokov. Toto auto nemalo úplne taký čas, aby fungovalo tak, ako sa očakávalo.

 

Toto auto to vynahradí a prinesie výkon a luxus, ktorého je na rozdávanie. Bugatti uviedlo deklarované zrýchlenie z 0-100 km/h za 2,4 sekundy. Centodieci bude mať maximálnu rýchlosť 379 km/h – výrazne menej ako Chiron, ale tento hypercar to vynahradí svojou výraznou modernou estetikou.

 

5. Rolls-Royce Sweptail: 13 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

 Rolls-Royce Sweptail 13 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

Rolls-Royce Sweptail nebol pôvodne vyrobený zo žiadneho konkrétneho dôvodu: bola to žiadosť. Auto, ktoré kedysi získalo titul najdrahšieho na svete, je modelom, ktorý si získal srdcia najrôznejších automobilových fanatikov na celej planéte.

 

Jednou z najlepších vecí na tomto aute je jeho spojenie starého a nového: moderný luxus v kombinácii s nádychom glamouru 20. a 30. rokov. Hovoríme o charakteristikách klasickej siluety Rolls-Royce v kombinácii s inováciami a technológiami. Napriek všetkému, čo o ňom vieme, je tu jedna neznáma: jeho majiteľ. Toto ojedinelé auto je skutočne jedinečné.

 

4. Pagani Zonda HP Barchetta: 17,6 milióna eur

 

Pagani Zonda HP Barchetta 17,6 milióna eur

 

Zonda bola prvým autom z automobilky Pagani Automobili. Pred rokmi sa mala výroba zastaviť a uprednostniť Huayra; namiesto toho Pagani prišlo s mnohými rôznymi špeciálnymi edíciami Zondy.

 

Táto, Zonda HP Barchetta, tak dostala názov – Barchetta -, pretože Horatiovi Paganimu sa práve na to podobala: po taliansky „malá loďka“. Jej rám je celý vytvorený z uhlíkových vlákien pre ultraľahkú karosériu a zipsový, rýchly pocit; je modro sfarbená, má minimalizované čelné sklo a v najvyššom bode meria len približne 0,5 metra.

 

Bohužiaľ, Pagani Zonda HP Barchetta je zároveň najdrahším autom, ktoré si nemôžete kúpiť. Najdrahšie auto na svete. Pri poslednom predaji sa jedno z týchto vozidiel predalo za 17,6 milióna eur. Najrýchlejšie auto na svete – top 10 najrýchlejšie autá.

 

Jeho zrýchlenie  0-100 km/h je za 3,4 sekundy. Zonda HP Barchetta môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 355 km/h. Ktoré auto má najväčší kufor ? Top 14 aut

 

 

3. Bugatti La Voiture Noire: 18,7 milióna eur Najdrahšie auto na svete

 

Najdrahšie auto na svete

 

V roku 2019 urobila spoločnosť Bugatti pri uvedení svojho najnovšieho superauta na trh brilantné brandingové rozhodnutie. Namiesto okázalého predstavenia a názvu zameraného na vzrušenie sa francúzsky výrobca rozhodol pre zdržanlivý, minimalistický a okamžite ikonický názov: La Voiture Noire. Čierne auto.

 

Žiadny iný opis nie je potrebný.

 

Zaoberanie sa podrobnosťami neruší obdiv k tomuto nádhernému vozidlu s nebesky vysokou cenou: Má ručne tvarovanú škrupinu z uhlíkových vlákien, motor W16 s objemom 8,10 l so štyrmi turbodúchadlami, ktorý produkuje 1500 koní, a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy.

 

Jeho maximálna rýchlosť je 420 km/h a jeho celkový výkon je precízne skonštruovaný automobilkou, ktorá je známa tým, že už desaťročia vyrába najvýkonnejšie autá na svete.

 

2. Rolls-Royce Boat Tail: 28 miliónov eur

 

Najdrahšie auto na svete

 

Rolls-Royce Boat Tail je dôkazom, že kvantita a kvalita môžu kráčať spolu bez toho, aby sa navzájom zatienili. Najdrahšie auto na svete. Čo to znamená? Vozidlo vyrobené na mieru, založené na existujúcom rámci.

 

Tento je obzvlášť pôsobivý, pretože obsahuje prvky jachty triedy J, ako aj prvky pôvodného Boat Tail z roku 1932. Rolls-Royce Boat Tail verejne debutoval na talianskom veľtrhu Concorso d’Eleganza Villa d’Este koncom roka 2021 a pýši sa 6,75-litrovým motorom V12 s dvoma turbodúchadlami, ktorý dokáže vyvinúť výkon 563 koní. Je to oficiálne najdrahšie nové vozidlo na svete v roku 2022.

 

1. Ferrari 250 GTO z roku 1963: 70 miliónov eur Najdrahšie auto na svete

 

Najdrahšie auto na svete

 

Najdrahšie auto na svete. Náš posledný účastník z roku 2022 sa oproti roku 2021 nezmenil a boli by sme prekvapení, keby jeho pozíciu prekonalo aj iné auto v roku 2023. Pre najdrahšie auto všetkých čias sa teda opäť obrátime do histórie.

 

V roku 1964 zvíťazil 250 GTO v automobilových pretekoch Tour de France – bol to deviaty rok po sebe, čo Ferrari vyhralo tieto preteky. V rokoch 1962 až 1963 bolo vyrobených len 36 týchto vozidiel; konkrétne Ferrari, ktoré je najdrahšie na svete, s cenou neuveriteľných 70 000 000 eur, zvíťazilo nielen v Tour de France, ale umiestnilo sa aj v Le Mans.

 

S maximálnou rýchlosťou 174 míľ za hodinu a zrýchlením 0 – 100 km/h za 6,1 sekundy by jeho štatistiky neobstáli ani v porovnaní s hyperautami súčasnosti. V 60. rokoch však bolo najrýchlejšie na svete – a teraz, o desaťročia neskôr, zostáva s veľkým náskokom najdrahším autom na svete všetkých čias. Je pot nebezpečný pre vlasy?Ako mu čeliť.

 

Najdrahšie auto na svete. Niektorí toto nádherné auto označujú za Picasso motoristického sveta, iní za Svätý grál Ferrari. Medzi súčasných majiteľov najdrahšieho auta všetkých čias patrí americký módny návrhár Ralph Lauren, bubeník skupiny Pink Floyd Nick Mason a Jon A. Shirley, bývalý prezident a prevádzkový riaditeľ spoločnosti Microsoft.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button