ZaujímavostiZDRAVIE A STRAVOVANIE

Toto sa stane vášmu telu, keď prestanete mať sex, číslo 6 je skutočne desivé

Málo vecí v živote sa dá porovnať s fantastickým sexom s niekým, koho naozaj milujete. Samozrejme, ak ste v zdravom vzťahu, udržanie aktívneho sexuálneho života je podstatne jednoduchšie a zábavnejšie!

1. Váš imunitný systém je slabší a častejšie ochoriete

Váš imunitný systém je slabší a častejšie ochoriete
Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí majú menej aktívny sexuálny život majú slabší imunitný systém. To znamená, že choroboplodné zárodky a infekcie budú s väčšou pravdepodobnosťou ovplyvňovať vaše telo. Nakoniec to povedie k častejšiemu ochoreniu.

 

2. Ste viac podráždený a v strese

Ste viac podráždený a v strese


Ľudia, ktorí majú viac sexu, sa menej často stresujú. Je to preto, že sex uvoľňuje antistresové hormóny a robí vás uvoľnenejšími. Vďaka sexu ste tiež menej podráždeným. Chcete vedieť ako prestať fajčiť?

3. Ťažko sa vrátite k sexu

Ťažko sa vrátite k sexu


V mnohých ohľadoch je sex ako cvičenie. Čím menej to urobíte, tým horšie sa budete cítiť. Ak ho nebudete praktizovať, nabudúce to bude ťažšie. Muži môžu mať problémy s erekciou a ženy môžu mať ťažké dosiahnuť orgazmus.

4. Vaše sny sa môžu zmeniť

Vaše sny sa môžu zmeniť


Je bežné, že snívate o sexe, ak váš sexuálny život trpí. Niektorí ľudia majú živé sexuálne sny a môžu mať v spánku orgazmy. Ale mať sexuálne sny je bežné. Podľa štúdie z Montrealskej univerzity sa asi 8 percent snov týka nejakého druhu sexuálnej aktivity.

5. Nespavosť

Stratíš spánok


Sex je skvelý spôsob, ako ísť spať. Po orgazme sa uvoľňuje hormón prolaktín, ktorý je zodpovedný za pocity relaxácie a ospalosti.

6. Zvyšuje sa riziko rakoviny

Zvyšuje sa riziko rakoviny


Pohlavie môže mužom pomôcť pri prevencii rakoviny prostaty. Štúdie ukázali, že muži, ktorí ejakulujú, majú často menšie riziko vzniku rakoviny prostaty. A tiež, ak máte aktívny sexuálny život, ste menej náchylní na srdcové choroby.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button