VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Existuje yeti, Je Yeti skutočný? Odhalenie

Existuje yeti, Je Yeti skutočný? Pozrite si dôvody prečo by mohol byť Yety skutočný. Existuje yeti ? Ak áno kde ho hľadať? Po stopách yetiho.

 

Prečo by mohol Yety existovať?

 

Kútikom oka som zazrel obrys vzpriamenej postavy utekajúcej pomedzi stromy k okraju čistiny, kde strmý svah pokrývali nízkorastúce kroviská . Nehlučná a zhrbená postava sa ponáhľala , zmizla za stromom a znova sa objavila v mesačnom svetle . Na chvíľu sa zastavila , otočila sa a pozrela na mňa … Odhadujem , že mohla byť vysoká viac ako 7 stôp (2,13 m ) . Vyzerala oveľa ťahšia ako než muž rovnakej výšky , ale pohybovala sa tak svižne a k okraju zrazu sa ponáhľala s takou razanciou, že ma to prekvapilo a zároveň upokojilo …Žiadny človek by uprostred noci nedokázal tak utekať . Postava sa znova zastavila za stromami… a v mesačnom svite nehybne stála bez toho aby sa obzrela.

Reinhold Messner

 

Reinhold Messner , Moje uhľadenie yetiho

 

 

Existuje yeti stopa

 

 

Existuje yeti? Slávna fotografia od Erica Shiptona , ktorá vznikla počas himalájskej expedície v roku 1951 , vyvolála mediálnu búrku po celom svete . Existuje yeti? Fakt ,že odtlačky su očividne podvrh unikol vtedy každému . Shipton mal veľký zmysel pre humor no nikdy nepriznal farbu a fotografia sa objaví vždy , keď sa hovorí o yetim.

Vlkodlak – Legendy o Vlkodlakoch ktoré vás prekvapia

 

Ale keď už o stretnutí s yetim píše slávny a jeden z najlepších horolezcov Reinhold Messer . Treba to brať vážne . Jeho opis citovaný na začiatku tohto článku , je podrobný a presvedčivý.

 

Existuje yeti

 

Existuje yeti Peter Matthiessen

 

V úžasnej knihe Snežný leopard píše Peter Matthiessen o svojom putovaní . fyzickom aj duchovnom , cez nepálske Himálaje v spoločnosti popredného biológa Georgea Schallera . Matthiessen , sám vynikajúci prírodovedec , sa v myslí pohrával aj s možnosťou , že narazia na neobjavené druhy primátov obývajúcich vzdialené regióny Himalájí. Vo svojej knihe opisuje budhistické kláštory v Nepále a Tibete kde našli popri maľbách existujúcich zvierat aj vyobrazenia yetiho.

 

peter-matthiessen

 

Matthiessen sa dostáva k teórii o yetim ako reliktnej populácii raných homiidných druhov . Podobne ako pri neandertálcoch v Európe a Strednej Ázii dôkazy o mnohých iných raných hominidoch sa našli na najneočakávanejších miestach. Ide napríklad o denisovanov na Sibíri a o ľudí z Jelenej jaskyne v Číne , o ktorých sa už predtým predpokladalo , že patria k iným druhom než moderní ľudia , a zdá sa , že je to naozaj tak .

 

Existuje yeti tibet

 

TOTAL WAR: WARHAMMER 3 RECENZIA

 

Na konferencii o yetim , ktorá sa konala v roku 2011 v ruskej provincii Kemerovo , ľudia oznámili , že sú si na 95% istý , že yeti existuje …. Z Himálají prichádzajú neraz ďalšie pozorovania tohto tvora a tak legenda stále žije .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button