AUTO A MOTOZaujímavosti

Ako zistiť rok výroby pneumatiky – postup

Ako zistiť rok výroby pneumatiky: Návod pre majiteľov vozidiel. Pneumatiky sú nevyhnutnou súčasťou vozidla a ich bezpečný stav je kľúčový pre plynulú jazdu. Ak chcete zistiť rok výroby vašich pneumatík, môžete postupovať podľa týchto jednoduchých krokov.

 

Ako zistiť rok výroby pneumatiky

 

Ako zistiť rok výroby pneumatiky

 

Zistenie roka výroby pneumatík je dôležité pre udržanie bezpečnosti a optimálneho stavu vašich pneumatík. Nasledovaním týchto jednoduchých krokov sa môžete uistiť, že vaše pneumatiky sú v dobrom stave a že budete môcť jazdiť bez rizika. Pamätajte, že pneumatiky majú obmedzenú životnosť a aj keď sa na prvý pohľad zdajú byť v poriadku, môžu byť už opotrebované alebo poškodené.

Krok 1: Nájdite sériové číslo vašej pneumatiky

 

Nájdite sériové číslo vašej pneumatiky

 

Sériové číslo pneumatiky je umiestnené na jej bočnici a pozostáva z kombinácie písmen a čísel. Môže byť umiestnené na rôznych miestach podľa výrobcu pneumatík, ale zvyčajne ho nájdete na vonkajšej stene pneumatiky.

 

Krok 2: Prečítajte si špeciálny kód

 

Ako zistiť rok výroby pneumatiky? Po nájdení sériového čísla sa pozrite na špeciálny kód, ktorý sa zvyčajne nachádza v blízkosti sériového čísla. Tento kód obsahuje informácie o dátume výroby pneumatiky. Ako rozoznať zimné pneumatiky od letných

 

Krok 3: Rozlúštite kód – Ako zistiť rok výroby pneumatiky

 

Rozlúšťte kód - Ako zistiť rok výroby pneumatiky

 

Kód obsahuje 4 čísla (napríklad „2317“ alebo „0418“). Prvé dve čísla označujú týždeň výroby a druhé dve čísla označujú rok výroby. V príklade „2317“ znamená, že pneumatika bola vyrobená v 23. týždni roku 2017. V príklade „0418“ by bola pneumatika vyrobená v 4. týždni roku 2018.

 

Krok 4: Skontrolujte stav pneumatiky

 

Ak zistíte, že vaše pneumatiky sú staršie ako 6 rokov, mali by ste ich nechať skontrolovať odborníkom. Aj keď sa pneumatiky môžu vizuálne javiť v dobrom stave, môžu byť poškodené vnútri a predstavovať riziko pre bezpečnú jazdu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Záver Ako zistiť rok výroby pneumatiky

 

Záver Ako zistiť rok výroby pneumatiky

 

Odporúča sa pravidelne kontrolovať stav pneumatík a vymieňať ich po určitom čase, aj keď sa zdajú byť v dobrom stave. Väčšina výrobcov odporúča vymieňať pneumatiky po 6 až 10 rokoch od dátumu výroby, aj keď sa nepoužívajú.

 

Ako zistiť rok výroby pneumatiky? V prípade, že máte pochybnosti o stave pneumatík alebo potrebujete poradiť pri výbere nových, môžete sa obrátiť na odborníkov v autoservise alebo pneuservise. Tí vám radi pomôžu s výberom správnych pneumatík pre vaše vozidlo a poradia vám, ako ich správne používať a udržiavať.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button