Zaujímavosti

Najdrahšie 2 eurové mince – Top 5

Najdrahšie 2 eurové mince – Top 5 NAJCENNEJŠÍCH 2 EUROMINCÍ, KTORÉ MAJÚ HODNOTU TISÍCOV EUR. Možno je ťažké uveriť, že hodnota niektorých 2-eurových mincí môže dosahovať až 5000 €. Zvyčajne cena pamätných 2-eurových mincí Florinus sotva prevyšuje ich nominálnu hodnotu. Napriek tomu, že euro bolo vydané len pred viac ako 20 rokmi, hodnota niektorých exemplárov už prudko stúpla.

 

Najdrahšie 2 eurové mince

 

Najdrahšie 2 eurové mince

 

To vyvoláva otázku: prečo hodnota niektorých euromincí tak prudko vystrelila? Za cenou najdrahších 2 euromincí stoja rôzne dôvody. Najdrahšie 2 eurové mince.

 

Prečítajte si viac o tom, ako sa vaše vzácne 2 euromince môžu zmeniť na hodnotnú investíciu. Aby sme vám predstavili najlepší príklad, vybrali sme päť najdrahších 2 euromincí.

 

#5 Vatikán 75. výročie založenia mesta Vatikán 2 euromince

 

 Vatikán 75. výročie založenia mesta Vatikán 2 euromince

 

Hodnota: 154,95 €

 

Prečo sú euromince z Vatikánu také drahé? Zberatelia mincí z celého sveta si vážia vatikánske 2 euromince z viacerých dôvodov. Klienti si tieto mince vyberajú pre vzácnosť a náboženské asociácie. Na niektorých minciach je zobrazený vatikánsky pápež Ján Pavol II, ktorý je jednou z najznámejších postáv v dejinách kresťanstva.

 

Tieto mince sú pomerne obľúbené na trhu v USA. Vzácne mince z Vatikánu sú však už značne rozšírené. Preto môže chvíľu trvať, kým nájdete mincu za rozumnú cenu. Medzitým spoločnosť Florinus ďalej napreduje a ponúka svojim klientom najdôkladnejší výber mincí Vatikán 2 eurá.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Popis mince: Na averze je zobrazená Pápežská bazilika svätého Petra, ktorá je obklopená obrysmi Vatikánu. Na ľavej strane kompozície sa nachádza nápis „75 ANNO DELLO SATO“ (lat. 75 rokov pre krajinu), ktorý zdôrazňuje vznik štátu v rokoch 1929-2004. vatikánska Bazilika svätého Petra je druhým najväčším katolíckym chrámom na svete. Baziliku dal postaviť rímsky cisár Konštantín Veľký v roku 324. Stavebné práce pokračovali v priebehu storočí až do 17. storočia, keď bola dokončená výstavba námestia.

 

 

 

#4 2021 Monaco Princo Albert a Charlene výročie svadby 2 euromince

 

2021 Monaco Princo Albert a Charlene výročie svadby 2 euromince

 

Hodnota: 695,95 €

 

Napriek tomu, že Monako je jednou z najmenších krajín v Európe, jeho euromince patria medzi zberateľmi mincí k tým najcennejším.

 

Tieto drahé euromince pripomínajú 10. výročie svadby monackého kniežaťa Alberta a Charlene. Knieža Albert II. je členom monackej kráľovskej rodiny. Je známym predstaviteľom spoločenstva, ktorý viedol monackú delegáciu na Valnom zhromaždení OSN.

 

Je dieťaťom kniežaťa Rainiera II. a slávnej americkej herečky Grace Kellyovej. Podobizeň jeho matky, slávnej herečky, je vyrazená na averze najdrahšej mince na svete v hodnote 2 eurá.

 

Popis mince: averz zobrazuje profily monackého kniežaťa Alberta a profil kňažnej Charlene. V spodnej časti kompozície je zobrazený nápis „2011 MARIAGE PRINCIER 2021“. (eng. 2011 Prince’s wedding 2021), zatiaľ čo v hornej časti je krajina pôvodu „MONACO“. Na reverznej strane je vyobrazený nominál 2 eurá.

 

 

 

#3 2021 Litva Žuvintas 2 euromince – Najdrahšie 2 eurové mince

 

2021 Litva Žuvintas 2 euromince - Najdrahšie 2 eurové mince

 

Hodnota: 1799,95 €

 

Môže sa to zdať ako irónia, ale táto minca získala značnú hodnotu vďaka chybám výrobcov v mincovni. Chyba je v rámci okraja mince, keďže nápis „DIEVS * SVĖTI * LATVIJU“ (Boh žehnaj Lotyšsku) sa vzťahuje na lotyšskú sériu 2-eurových mincí.

 

Nad situáciou sa zamýšľa riaditeľ pokladničného oddelenia Litovskej banky Deivis Stankevičius: „Zdá sa, že chyba je na hrane mince. Nápis na hrane mince nie je správny: „Laisvė, vienybė, gerovė“. (anglicky: Freedom, unity, prosperity), ale lotyšský“.

 

Podľa Litovskej banky pustili do obehu približne 10 % (500 ks) nesprávnych mincí. Spočiatku sa mince dali kúpiť za deväť eur. V súčasnosti cena mince presahuje 1 500 €.

 

Najdrahšie 2 eurové mince. Litovská mincovňa mala za cieľ upozorniť na biosférickú nádrž Žuvintas, ktorá patrí na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

Popis mince: na averze je detailne zobrazená biosférická nádrž Žuvintas. V hornej časti kompozície je zobrazený kŕdeľ vtákov, ktorý letí nad najväčším litovským močiarom. V bažine sa nachádzajú malé ostrovčeky so zachovanými druhmi živočíchov.

 

Na prednej strane je zobrazený rybárik riečny, ktorý prenasleduje ropuchu obyčajnú, ktorá sa približuje k brehu. Na reverze je obvyklý dizajn nominálnej hodnoty mince 2 eurá, pričom na hrane je mincovná chyba „DIEVS * SVĖTI * LATVIJU *“. Čo je verš z lotyšskej hymny. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

#2 Monacká minca 2015 Prvý zámok 2 eurá

 

Monacká minca 2015 Prvý zámok 2 eurá

 

Hodnota: 1999,95 € Najdrahšie 2 eurové mince

 

Nezabudnite na monacké euromince „Prvý hrad“. Náklad 10 000 kusov zabezpečil tejto eurominci prestížnu povesť medzi zberateľmi mincí. Parížska mincovňa vydala túto pamätnú euromincu pri príležitosti 800. výročia kniežacieho paláca v Monaku.

 

História monackého kniežacieho paláca siaha do roku 1215. Počas nasledujúcich storočí rôzni majitelia paláca formovali toto sídlo do podoby jedného z najluxusnejších v Európe. V súčasnosti sa Kniežací palác stal jednou z najhorúcejších turistických atrakcií Monaka. Návštevníci si v ňom môžu pozrieť architektúru z obdobia renesancie a baroka, umelecké galérie a nahliadnuť do kráľovských apartmánov.

 

Popis mince: Na averze je zobrazený Monacký kniežací palác na útese, ktorý obklopuje šíry oceán. V hornej časti kompozície je zobrazená krajina pôvodu „MONACO“, zatiaľ čo v spodnej časti je polkruhový nápis s legendou „1215 FOUNDATION DE LA FORTERESSA“ (sk. 1215 založenie hradu). Na reverze je zobrazený obvyklý nominál 2 €.

 

 

 

#1 Monacká 2-eurová minca Grace Kelly z roku 2007 – Najdrahšie 2 eurové mince

 

 Monacká 2-eurová minca Grace Kelly z roku 2007 - Najdrahšie 2 eurové mince

 

Hodnota: 4749,95€

 

Najdrahšou euromincou je 2-eurová minca Grace Kelly z roku 2007. Prečo je táto minca taká cenná? Ide o najvzácnejšiu pamätnú 2-eurovú mincu v rokoch 2007 až 2014 (náklad 20 000 kusov). Táto pamätná minca bola jedným z hlavných katalyzátorov, ktoré stáli za nárastom hodnoty vzácnych 2 euromincí.

 

Minca sa objavila v obehu na počesť slávnej monackej kňažnej Grace Kelly v roku 2007. Približne pred desiatimi rokmi zberatelia mincí tieto mince kupovali za 120 €. Teraz sa hodnota tejto mince rozprestiera na úrovni 5000 € a viac.

 

Monacká kňažná Grace Kelly bola manželkou kniežaťa Rainiera III. Grace Kellyovú milovali ľudia z USA aj z Monaka. Bola to populárna americká herečka, ktorá sa preslávila úlohou vo filme High Noon (1952). Zatiaľ čo jej úloha vo filme The Country Gild (1954) priniesla nomináciu na Oscara. Na spomínanej pamätnej minci v nominálnej hodnote 2 eurá k výročiu svadby je navyše vyobrazený syn Grace Kelly, monacké knieža Albert II.

 

Popis mince: Na lícnej strane je zobrazená podobizeň kňažnej Grace Kellyovej (1929 – 1982). Na pravej strane kompozície je vyrazená krajina pôvodu „MONACO“ a mierne nad ňou rok vydania „2007“. Pod vlasmi princeznej sú iniciálky autora návrhu mince „R.B.Baron“. Na reverze je zobrazená obvyklá číslica nominálnej hodnoty 2 eurá.

 

 

 

Záver

 

Hoci tieto mince pochádzajú z najmenších krajín Európy, bývajú najvzácnejšie a najcennejšie.

 

Litovská minca Žuvintas 2021 je navyše príkladom toho, ako minca s chybou mincovne získava senzačnú hodnotu pre svoju vzácnosť. Kde hľadať zlato na Slovensku? – rady, typy, skúsenosti.

 

Čo vám okrem numizmatickej hodnoty Najdrahšie 2 eurové mince a mincovnej vzácnosti môže vzácna minca v hodnote 2 eur ponúknuť? Hodnota vašich vzácnych mincí v hodnote 2 eur má tendenciu postupne rásť. Vďaka tomu je táto vlastnosť významnou investičnou príležitosťou. Najdrahšie 2 eurové mince.

 

Na druhej strane, vzácne 2 euromince sú na trhu široko rozšírené. Cenné 2 euromince sa ťažko hľadajú a proces hľadania spotrebuje váš čas.

 

Preto exkluzívny sortiment mincí Florinus ponúka širokú škálu vzácnych euromincí. V ponuke obchodu Florinus nájdete aj mince z posledného vydania. Môžeme však očakávať, že aj hodnota týchto mincí prudko vzrastie?

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button