VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

Top 10 mýtických bytostí, ktoré môžu skutočne existovať

Mýtické bytosti boli vždy súčasťou našich historických kníh. Niektorí ľudia sa dokonca domnievajú, že v súčasnosti existujú, číhajú v tieni a snažia sa byť neviditeľné, pretože existujú spolu s ľuďmi. Niektoré bytosti sú považované za fiktívne, iné zasa príbuzné vyhynutého druhu.Tu je ale 10 mýtických bytostí, ktoré môžu skutočne existovať.

10. Draci

10. Draci


Draci boli vždy obľúbení a zaradení do väčšiny folklórnych príbehov. Je znázornený ako masívne stvorenie s krídlami , ktoré môže lietať v oblakoch a chrliť oheň. Historické knihy zobrazujú drakov ako nepriateľov aj spojencov. Dnešný drak Komodo je považovaný za potomka mýtických tvorov nehľadieť na jeho veľkosť, letovú zdatnosť a schopnosť chrliť oheň.

9. Čarodejnice

9.Čarodejnice


Čarodejníctvo je pojem, ktorý mal v rôznych spoločnostiach a dobách rôzne významy. Tieto významy majú spoločné použitie údajných nadprirodzených schopností alebo síl. Naopak rôzny je vzťah k náboženstvu, mágii, etike. Osoba, ktorá čarodejníctvo vykonáva, sa označuje ako čarodejník (čarodejnica) polo človeka alebo čarodej (čarodejka) (staršie aj kúzelník). Viera v čarodejníctvo je v rozličnej podobe prítomná v mnohých kultúrach, je vlastná zvlášť kultúram indoeurópskym a aj v dnešnej dobe prežíva v primitívnych ale aj vyspelých spoločenstvách.

8. Amazonky

8. Amazonky


Amazonky sú často znázornené ako bojovnice, ktoré žijú v hlbokom srdci lesa bez prítomnosti mužov. Často sa opisujú ako vycvičené bojovníčky ktoré dokážu vyliezť a pohybovať sa po stromoch. Ich zánik však nikdy nebol konkrétne vysvetlený v historických knihách ani príbehoch.

7. Dire Wolf

7. Dire Wolf


Masívni vlci rodiny Starkovcov neboli koniec koncov fiktívni, ale už sú vyhynutí. Hrozný vlk pochádzajúci zo Severnej Ameriky však nebol taký veľký, ako je uvedený v televízii, ale bol väčší ako typický vlk. Sú potomkom rodu Canis. Canis Dirus alebo „obávaný pes“ má veľkosť zhruba takú ako sivý vlk, ale je ťažší. vinše na Vianoce

6. Jednorožec

6. Jednorožec


Je považovaný za jedno z najstarších zvierat v príbehoch s veľkým, špirálovitým a špicatým rohom vyčnievajúcim z jeho čela. Je úplne divoký a je často symbolom milosti a čistoty. Mnohí verili, že ho môže zajať iba panna. Roh je považovaný za veľmi cenný so schopnosťou liečiť rôzne choroby.

5. Kraken

5. Kraken


Na konci 13. storočia sa Kraken považoval za synonymum Hafgulfy, jedného z dvoch obrovských morských príšer, ktoré sa potulujú vo vodách Grónskeho mora. O tvorovi sa hovorí, že nemá schopnosť reprodukcie, čo vysvetľuje ich malý počet. Avšak vzhľadom na ich obrovskú veľkosť sa dožívajú až niekoľko storočí.

4. Berserkeri

4. Berserkeri
Berserkeri sú považovaní za spasených bojovníkov, ktorí stratili všetku svoju ľudskosť. Zabijajúce stroje, ktoré nemajú s ničím zľutovanie , niektorí dokonca hovoria, že je to preto, že už stratili svoje duše. V histórii slúžili v rokoch 872 – 930 ako strážcovia nórskeho kráľa Haralada I. Fairhaira.

3. Vlkodlaci

3. Vlkodlaci

Napoly muži, napoly vlci ktorí žili medzi nami. Podľa legiend boli títo muži , v čase núdze a nebezpečenstva na ochranu svojej dediny ,posadnutí svojim zvieracím duchom, vlkom . Jeden náčelník však musel zbaviť svoj kmeň od iného náčelníka, ktorý použil vlčiu moc na to, aby priniesol hrôzu do ich zeme. Vlčieho ducha musel kŕmiť tak dlho, kým sa náčelník nedokázal vrátiť späť do ľudskej podoby.

2. Víly

2. Víly


Víly sú považované za ochrancov prírody s využitím jej sily. Žijú hlboko v lese, kde chránia divočinu pred ľuďmi, ktorí sa snažia vyčerpať prírodné zdroje a poklady. Má sa za to, že víly trávia s človekom značný čas, majú podobu ľudí a pokúšajú sa zostať nepovšimnuté, ak medzi nimi žijú.

1. Dracula

1.Dracula
Dracula je upír, o ktorom sa predpokladá, že má moc hypnotizovať ľudí, aby mohol požívať ich krv. Verí sa, že je nesmrteľní, a preto sa predpokladá, že upíri majú strach zo slnečného žiarenia a môžu byť zabití dreveným kolíkom do srdca. Vďaka svojej schopnosti piť krv zostáva ich mladosť dokonca stovky rokov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button