CestovanieZAHRANIČIE

Najkrajšie pláže v Chorvátsku – Top 10 pláži

Najkrajšie pláže v Chorvátsku – Top 10 pláži. Ak snívate o krásnych plážach a premýšľate o návšteve jedinečnej destinácie, považujte to za znamenie, aby ste si rezervovali letenku. Možno chcete prísť jednoducho obdivovať množstvo ostrovov a dychberúcich pláží, ale ak sa rozhodnete preskúmať nádherné chorvátske mestá a atrakcie, nájdete toho oveľa viac. Kým tu cestovanie stále kvitne, táto krajina poskytuje cenovo dostupný a malebný únik. Tu sú naše tipy na najlepšie pláže v Chorvátsku.

 

1. Zlatni rat, Brač – Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Zlatni rat, Brač - Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Chcete ísť na najsprávnejšiu a najznámejšiu chorvátsku pláž zo všetkých? Nízko položená Zlatni Rat. Vďaka jedinečne tvarovanému pobrežiu posiatemu lesklými kamienkami sa často nazýva Zlatý mys alebo Zlatý roh. Nájdete tu nekonečné množstvo reštaurácií a hotelov, ako aj slnečníky, ležadlá a čokoľvek iné na prenájom.

Táto pláž, dostatočne veľká pre rodiny a dostatočne romantická pre páry, ponúka všetko, čo hľadáte na pláži na Brači. Dávajte pozor na windsurfistov, ktorí milujú vánok pri jazde na Jadrane.

 

2. Pláž Banje, Dubrovník

 

Pláž Banje, Dubrovník

 

Jednou z najobľúbenejších pláží v Chorvátsku, aj keď možno len vďaka svojej polohe v Dubrovníku, je pláž Banje. Fanúšikovia seriálu Hra o tróny budú okamžite vedieť o Dubrovníku, neoficiálnom sídle Kráľovho prístaviska. Okrem tejto popkultúrnej slávy sa v Dubrovníku nachádza aj fascinujúce staré mesto a starobylé mestské hradby a miesta, kde sa môžete ponoriť do mora a užiť si deň na pláži. Najkrajšie pláže v Chorvátsku.

 

Možno sa dokonca budete chcieť usadiť mimo centra mesta, bližšie k vlnám, a zvážiť, či si nenájdete hotel v blízkosti pláže Banje. Hoci je veľmi populárna a preplnená, je to najbližšie, kam sa môžete dostať bez toho, aby ste boli súčasťou Dubrovníka. Nezabudnite si rezervovať miesto v jednej z mála reštaurácií pozdĺž pláže, ktorá je ideálnym miestom na pozorovanie západu slnka a oslavu vášho výletu.

 

3. Punta Rata, Brela

 

Punta Rata, Brela

 

Punta Rata je väčšia pláž v oblasti, známa jemným pieskom a čistou vodou. Môžete tu očakávať množstvo turistov, miestnych obyvateľov a rodín. Vyberte si jazdu na bicykli po nespevnených cestách alebo beh po pobreží pešo.

Vzhľadom na polohu sa vám z Punta Rata naskytne výhľad na pohorie Biokovo, a ak pôjdete dostatočne dlho, narazíte na Breľský kameň. Práve pred ním sa každý fotí, takže si pripravte telefón na pózovanie s obrovským balvanom, na ktorom nejakým spôsobom rastú borovice.

 

4. Pláž Sakarun, ostrov Dugi (Dugi Otok) – Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

 Pláž Sakarun, ostrov Dugi (Dugi Otok) - Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Ak sa považujete za fanúšika pláží, ale vaša pokožka nie je taká nadšená, budete potrebovať pláž s úkrytom pred intenzitou UV žiarenia. Pri návšteve Chorvátska je toto miesto pre vás to pravé, pretože je obklopené borovicami. Vďaka prirodzenému tieňu je ideálna pre tých, ktorí sú citliví na slnečné žiarenie, alebo pre rodiny s deťmi, ktoré si potrebujú oddýchnuť od horúčav. Nájdete tu aj pokojné, plytké vody pre malinkých plavcov. Počas hlavnej turistickej sezóny tu otvára svoje brány množstvo reštaurácií, ale majte na pamäti, že fungujú len sezónne.

 

5. Jaskyňa Betina, Dubrovník

 

 Jaskyňa Betina, Dubrovník

 

Predstavte si, ak chcete, pláž, na ktorú sa dostanete, len ak poznáte tajnú cestu. Budete potrebovať kajak alebo si môžete zavolať vodný taxík, ktorý vás odvezie na túto pláž s prístupom len k moru, ktorá sa nachádza pod prírodnou jaskyňou a je ideálna na romantické úteky na svadobnú cestu.

 

Vďaka malému množstvu vitamínu D, ktorý sa sem leje, sa ušetríte horúčavy, a ak sa vyberiete na začiatku alebo na konci dňa, nebudete musieť bojovať s inými dvojicami s rovnakým nápadom. Najkrajšie pláže v Chorvátsku. Považujte sa za varovaných, nie je tu toho veľa – len trochu piesku, takže si budete chcieť priniesť vlastné deky, občerstvenie a nápoje.

 

6. Pláž Nugal – Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Pláž Nugal - Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Plusy tejto pláže: Nádherný, pôsobivý deväťmetrový vodopád, ktorý sa napája z neďalekej hory Biokovo. Zápory: ak navštívite Chorvátsko mimo sezóny, môžete sa pozrieť na tento prírodný zázrak, ale nemôžete sa kúpať v jeho prúde. Zaujímavosti o Chorvátsku 10 faktov o Chorvátsku

 

Väčšina ľudí, ktorí navštívia pláž Nugal, príde z niekoľkých dôvodov: na turistiku a detox na pobreží, alebo aby si, ehm, obliekli narodeninové šaty. Vďaka svojej polohe a odľahlosti v rámci Lesoparku Osejava je obľúbenou oblasťou na kúpanie naháčov. Keď máte viac dní na zábavu na slnku, nezabudnite si túto pláž pridať do svojho programu.

 

7. Národný park Kamenjak, Istria

 

Národný park Kamenjak, Istria

 

Tento národný park, ktorý sa nachádza na najjužnejšom cípe Istrie, je pre Chorvátsko symbolom, atrakciou a inštitúciou. Cestovatelia sem prichádzajú, aby preskúmali túto väčšinou málo rozvinutú oblasť, známu polostrovom, ktorý sa tiahne šesť kilometrov do mora s 21-metrovými útesmi. Jeho história údajne siaha až do praveku a boli tu objavené skameneliny dinosaurov.

 

Keď sa sem vyberiete na túru, nezabudnite sa prejsť po chodníku s príznačným názvom Dinosaur Path, kde môžete vo vápenci stále vidieť odtlačky nôh! Pláž je tu malá a kamienková, ale to, čo si naozaj odnesiete, je nové uznanie tejto krajiny a samotnej matky prírody.

 

8. Pláž Sunj, Lopud – Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Pláž Sunj, Lopud - Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Pravdou je, že na väčšine pláží, ktoré v Chorvátsku nájdete, sú namiesto piesku kamienky. Pre tých, ktorí sú zvyknutí cítiť piesok medzi prstami na nohách, je Jadranské more známe práve týmto prvkom pobrežia. Vzácnou výnimkou je pláž Sunj, ktorá sa nachádza západne od Dubrovníka.

 

Keď na tomto zvyčajne preplnenom priestranstve nájdete miesto, pozrite sa doľava a doprava, kde uvidíte jasne zelené kopce, ktoré sa vlnia v diaľke. Najkrajšie pláže v Chorvátsku. Na celom ostrove nenájdete žiadne autá, pretože preferovaným spôsobom dopravy sú golfové vozíky a bicykle. Keď nebudete zbierať pehy, môžete si prezrieť aj množstvo kláštorov, víl, pevností a palácov v tejto oblasti Chorvátska.

 

9. Pláž Zrče Novalja, ostrov Pag

 

Pláž Zrče Novalja, ostrov Pag

 

Hoci niekedy máte náladu na pokoj a ticho, inokedy chcete pridať trochu vzrušenia. Keď vás takáto nálada prepadne, vyberte sa na pláž Zrče, ktorá je v Chorvátsku známa ako živá destinácia. Vďaka mnohým reštauráciám pod holým nebom sa na pláži často zdržiavajú miestni obyvatelia, turisti aj dídžeji. Väčšina z nich je vybavená bazénmi, vírivkami a vírivkami a do podnikov môžete prísť priamo z bielej kamienkovej pláže. Ako funguje rast vlasov: Pohľad do cyklu rastu vlasov

 

10. Ostrov Šolta – Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Ostrov Šolta - Najkrajšie pláže v Chorvátsku

 

Ak chcete uniknúť davom, ale napriek tomu zažiť ostrovný zážitok v strednej Dalmácii, navštívte členitý ostrov Šolta. Je menej turistický ako neďaleký Hvar a Brač, no nájdete tu niekoľko nádherných pláží vrátane Stračinskej. Odľahlá kamienková pláž na južnom pobreží ostrova leží v čistej tyrkysovej zátoke obklopenej bielenými bielymi skalami a niekoľkými domami (niektoré z nich si môžete prenajať). Je to skvelé miesto na kúpanie, pretože voda je tu hlboká. Medúzy Chorvátsko s ktorými sa môžete stretnúť

 

Pláž je najľahšie dostupná, ak máte loď, hoci sa sem môžete dostať aj po pešej a cyklistickej trase z Gornjesela. Príchod pešo vyvoláva pôsobivý prvý dojem: na vrchole kopca sa vynoríte z hustého borovicového lesa a vychutnáte si majestátny výhľad, než sa spustíte k moru. Najkrajšie pláže v Chorvátsku.

 

Zo Stračinskej sa môžete pešo dostať aj na ďalšie blízke pláže v tom istom zálive. Naľavo je Maložalo a napravo Veložalo, čo sú bielo-kamienkové pláže, ktoré sú zvyčajne väčšinou bez ľudí.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button