CestovanieZAHRANIČIE

Čo sa oplatí vidieť v Londýne – top 12

Čo sa oplatí vidieť v Londýne. Londýn, hlavné mesto Spojeného kráľovstva, je jedným z najdôležitejších a najrušnejších miest na svete. S bohatou históriou, kultúrou a rôznorodými atrakciami ponúka návštevníkom množstvo možností na objavovanie. Ak plánujete cestu do Londýna, tu je zoznam niektorých najzaujímavejších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Londýn je mestom plným kultúry, histórie a vzrušenia. Tento zoznam vám poskytuje len malý prehľad o tom, čo sa oplatí vidieť v tomto úžasnom meste. Nech už ste nadšeným milovníkom histórie, umenia, módy alebo jednoducho len túžite po poznávaní nových miest, Londýn vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.

1. Tower of London

 

Tower of London

 

Svojou impozantnou prítomnosťou dominuje rieke Temže. Tower of London je historický hrad, ktorý slúžil ako kráľovský palác, väzenie a pokladnica. Môžete tu obdivovať slávnu korunu s názvom Kohinoor a prehliadnuť si expozície zamerané na bohatú históriu Londýna.

 

2. Britské múzeum (British Museum)

 

Britské múzeum (British Museum)

 

Toto svetoznáme múzeum sa môže pochváliť najväčšou zbierkou histórie a kultúry na svete. Navštívte múzeum a obdivujte vzácne starožitnosti, ako je Elgínsky mramorový kameň z Parthenónu a egyptské mumie. Najväčšie mestá Európy – top 10 najväčších

 

3. Národná galéria (National Gallery) – Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Národná galéria (National Gallery) - Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Ak máte záujem o umenie, Národná galéria je miestom, ktoré musíte navštíviť. Nachádza sa na Trafalgarskom námestí a ponúka rozsiahlu zbierku európskych maľieb od stredoveku až po súčasnosť. Tu nájdete diela slávnych umelcov, ako je Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh a Claude Monet.

 

4. Big Ben a Palace of Westminster

 

Big Ben a Palace of Westminster

 

Big Ben, slávny hodinový vežička, je jednou z najikonickejších londýnskych pamiatok. Nachádza sa na budove Palace of Westminster, ktorá je sídlom britského parlamentu. Fotografická príležitosť pri Temži, ktorú nesmiete vynechať.

 

5. Tower Bridge – Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Tower Bridge - Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Tento most je jedným zo symbolov Londýna. S jeho charakteristickými výklopnými vežami je jednou z najfotografovanejších atrakcií mesta. Môžete prejsť cez most a vychutnať si úžasný výhľad na rieku Temžu a okolité pamiatky. Ak si chcete vychutnať ešte väčší zážitok, môžete navštíviť Tower Bridge Exhibition, kde sa dozviete viac o histórii mosta a vystúpiť na vyhliadkovú plošinu, odkiaľ si môžete vychutnať panorámu Londýna. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

6. West End

 

West End

 

Pre milovníkov divadla a hudby je návšteva londýnskeho West Endu absolútnou povinnosťou. Táto oblasť je známa svojimi divadelnými predstaveniami a ponúka širokú škálu produkcií, od slávnych muzikálov po dramatické divadelné hry. Vyberte si predstavenie, ktoré vás zaujíma, a zažite nezabudnuteľný večer.

 

7. Hyde Park – Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Hyde Park - Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Pre oddych a relaxáciu sa vyberte do Hyde Parku, najväčšieho parku v centre Londýna. Svojou rozlohou 142 hektárov poskytuje priestor na prechádzky, pikniky a rôzne športové aktivity. Môžete si prenajať lodičku na jazero Serpentine alebo navštíviť pamätník Diany, kniežaťa z Walesu.

 

8. Buckinghamský palác

 

Buckinghamský palác

 

Buckinghamský palác je oficiálnym sídlom britskej kráľovskej rodiny v Londýne. Každý deň o 11:00 sa koná slávnostná výmena stráže, ktorá je veľmi populárnou atrakciou pre turistov. Ak máte šťastie, môžete dokonca vidieť kráľa ktorý sa môže objaviť na balkóne paláca pri špeciálnych príležitostiach.

 

9. Muzeum vedy (Science Museum) a Muzeum prírodných vied (Natural History Museum)

 

Muzeum vedy (Science Museum) a Muzeum prírodných vied (Natural History Museum)

 

Ak ste zvedaví na vedy a prírodné vedy, tieto dve múzeá v South Kensingtonu sú pre vás ideálne. Muzeum vedy ponúka interaktívne exponáty z oblasti fyziky, astronómie a technológií, zatiaľčo v Muzeu prírodných vied môžete obdivovať zbierky fosílií, minerálov a rôznych druhov zvierat.

 

10. Camden Market – Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Camden Market - Čo sa oplatí vidieť v Londýne

 

Pre zážitok z miestného života a nákupov mimo tradičných obchodných ulíc navštívte Camden Market. Tento živý a farebný trh ponúka širokú škálu obchodov, stánkov a reštaurácií. Tu nájdete všetko od oblečenia a módy po umelecké predmety, starožitnosti a exotické jedlá z celého sveta. Je to skvelé miesto na prechádzku, objavovanie unikátnych predmetov a ochutnávanie rôznych kuchýň.

 

11. Tate Modern

 

Tate Modern

 

Pre milovníkov súčasného umenia je Tate Modern nevyhnutnou zastávkou. Nachádza sa v bývalej elektrárni na brehu Temže a domáca je širokej zbierke moderného a súčasného umenia. Môžete si prezrieť diela umelcov ako Picasso, Warhol, Dalí a mnohých ďalších. Okrem toho si môžete vychutnať krásny výhľad na panorámu mesta z terasy múzea.

 

12. Greenwich

 

Greenwich

 

Pre pokrok času navštívte Greenwich, ktorý je domovom legendárneho nultého poledníka. Tu sa nachádza Royal Observatory, kde môžete vidieť meridián a stáť s jednou nohou na východnej a druhou na západnej pologuli. Okrem toho môžete navštíviť Greenwichský park, prejsť sa po historických uličkách a vychutnať si výhľad na Londýn z Greenwichského návrší.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button