CestovanieZAHRANIČIE

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose – top 10

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose? Objavte krásy Rhodosu: Neodolateľné miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Rhodos, jedno z gréckych ostrovov v Egejskom mori, je známe svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a pôsobivou krajinou. Tento ostrov ponúka návštevníkom množstvo fascinujúcich miest, ktoré stojí za to vidieť. Tu je zoznam niektorých najkrajších miest na Rhodose, ktoré by ste nemali minúť.

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Rhodos je ostrov plný histórie, prírodných krás a nezabudnuteľných zážitkov. Nech už sa rozhodnete prezkúmať jeho starobylé mestá, kochať sa na plážach alebo objavovať jeho prírodné scenérie, Rhodos vám určite ponúkne nezabudnuteľnú dovolenku.

Stredoveké mesto Rhodos

 

Stredoveké mesto Rhodos

 

Stredoveké mesto Rhodos je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých opevnených miest v Európe a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prechádzajte sa jeho úzkymi uličkami a objavujte kúzlo minulosti. Navštívte Palác veľmajstra, Veľkú mestskú bránu a Strážnu vežu. Užite si atmosféru starobylého mesta, kde sa snúbi grécka a stredomorská kultúra.

 

Akropolis Lindos

 

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose Akropolis Lindos

 

Akropolis Lindos je jednou z najikonickejších pamiatok na Rhodose. Táto staroveká pevnosť sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úchvatný výhľad na modré egejské more. Prejdite sa po strmých schodoch a obdivujte staroveké ruiny vrátane Apollónovho chrámu a antického divadla. Lindos je tiež bohaté na úžasné pláže, kde si môžete oddýchnuť po návšteve akropoly.

 

Údolie motýľov – Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Údolie motýľov

 

Údolie motýľov je prírodnou rezerváciou nachádzajúcou sa na západnom pobreží Rhodosu. Je domovom tisíckam motýľov, ktoré sem prichádzajú v lete. Prejdite sa po chodníkoch medzi stromami a obdivujte farebné a exotické motýle, ktoré sa vznášajú v okolitom vzduchu. Toto unikátne miesto je prírodným divadlom a ponúka vám príležitosť zažiť niečo naozaj výnimočné.

 

Prístav Mandráki

 

Prístav Mandráki Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Prístav Mandráki je kúzelným miestom, kde sa nachádza tradičné grécke rybárske prístavisko. Je to ideálne miesto na prechádzku po prístavovej promenáde a obdivovanie farebných lodí a jachiet, ktoré sa tu kotvia. Navštívte známe tri veže, známe ako Kolos Rhódský, ktorý niekedy označoval vchod do prístavu. Prístav Mandráki je tiež výchozím bodom pre výlety loďou na okolité ostrovy a plavby po Egejskom mori. Čo sa oplatí kúpiť v Grécku – 10 vecí

 

Staroveké mesto Kamiros

 

Staroveké mesto Kamiros

 

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose? Staroveké mesto Kamiros je ďalšou historickou perličkou Rhodosu. Toto starobylé mesto bolo postavené v 5. storočí pred naším letopočtom a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti. Prejdite sa po starovekých uličkách a obdivujte pozostatky rímskych domov, chrámov a verejných budov. Kamiros je tiež obklopené nádhernou prírodou, čo robí z tohto miesta ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú kombináciu histórie a prírody.

 

Pláže Prasonisi – Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Pláže Prasonisi Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Pre milovníkov vodných športov a surfov je pláž Prasonisi nevyhnutným miestom na návštevu. Táto pláž sa nachádza na južnom konci ostrova a je známa svojimi ideálnymi podmienkami na surfovanie a kajakovanie. Je obklopená dvojicou pláží, ktoré sú spojené úzkym pásom piesku, čo vytvára dojem, že sa nachádzate na ostrove v ostrove. Okrem vodných športov tu môžete aj relaxovať na slnečníku a kochať sa krásnym výhľadom na modré more a okolitú krajinu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Údolie Siedmych prameňov – Čo sa oplatí vidieť na Rhodose

 

Údolie Siedmych prameňov

 

Údolie Siedmych prameňov, známe aj ako Epta Piges, je malebné miesto, kde sa stretávajú príroda a voda. Toto údolie je obklopené hustými borovicovými lesmi a ponúka sedem malých prameňov, z ktorých tečie čistá voda. Prejdite sa po drevených chodníkoch a obdivujte prírodné scenérie a vodopády. Môžete si tu tiež vychutnať osviežujúci obed v tradičnej taverne, ktorá sa nachádza v blízkosti.

 

Staroveké mestečko Lalyssos

 

Staroveké mestečko Lalyssos

 

Lalyssos je malebné staroveké mestečko, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Rhodosu. Je známe svojimi historickými pamiatkami, ako je akropolis Filerimos a staroveký stadion. Prejdite sa po úzkych uličkách plných tradičných domov s kvetinami a objavte autentickú grécku atmosféru. Mestečko je tiež obľúbené medzi kiteboardingovými a windsurfingovými nadšencami, pretože ponúka ideálne veterné podmienky.

 

Útesy Tsambika

 

Útesy Tsambika

 

Čo sa oplatí vidieť na Rhodose? Ak hľadáte jedinečnú prírodnú krásu, navštívte Útesy Tsambika. Tieto majestátne útesy sa nachádzajú na východnom pobreží Rhodosu a ponúkajú nádherné výhľady na pobrežie a egejské more. Môžete sa dostať až na vrchol útesov po strmých schodoch a odmenou vám bude nádherný panoramatický výhľad. Priamo pod útesmi sa nachádza pláž Tsambika, kde si môžete vychutnať osviežujúce kúpanie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button