CestovanieSLOVENSKO

Veľký Rozsutec – Najkrajší turistický vrch na Slovensku

Veľký Rozsutec je vrch v Národnom parku Malá Fatra . Okolie aj samotný Rozsutec je krásny . Je to skalnatý vrch z ktorého je krásny výhľad . Vrch sa nachádza skoro 5 km od Terchovej a je veľmi vyhľadavaný vrch pre Turistov . Veď niet sa čomu čudovať  má 1610 m. n. m. .Veľký Rozsutec je jeden z najkrajších vrchov na Slovensku . A je naň jednoduchý výstup . Najbližsí ďalší vrch k nemu je Stoh ktorý má 1 607 m.n. m. Ďalším vrchom je na sever od neho Malý Rozsutec ktorý má 1 344 m. n. m. .

 

Veľký rozsutec

 

Veľký Rozsutec výhľad 

 

Je skalnato lúčnatý vrch a je to ikona okolia . Vrch vidieť už z ďaleka . Vrch je tiež dobre položený a v krásny slnečný deň je z neho jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku . Veľký Rozsutec má svoje miesto aj v logu narodného parku . Niekde v okolí by podľa legendy o Janošíkovi mal byť skrytý jeho zlatý poklad .

 

Veľký rozsutec

Veľký Rozsutec Turistika

Turistika na tento krásny vrch trvá niekoľko hodín najlepšie je vyrazíť čo najskôr ráno a môžete začať Veľkým Rozsutcom potom z neho prejsť na Malý Rozsutec a ukončíť to Janošíkovími dierami .

Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov.

 

najkrajší vrch

 

Veľký Rozsutec

 

kopec v malej fatre

Trasa

Je vrch v Národnom parku Malá Fatra . Okolie aj samotný Rozsutec je krásny . Je to skalnatý vrch z ktorého je krásny výhľad . Vrch sa nachádza skoro 5 km od Terchovej a je veľmi vyhľadavaný vrch pre Turistov . Veď niet sa čomu čudovať Veľký rozsutec má 1610 m. n. m. .Veľký Rozsutec je jeden z najkrajších vrchov na Slovensku . A je naň jednoduchý výstup . Najbližsí ďalší vrch k nemu je Stoh ktorý má 1 607 m.n. m. Ďalším vrchom je na sever od neho Malý Rozsutec ktorý má 1 344 m. n. m. .

Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

Veľký rozsutec

Výhľad

Je skalnato lúčnatý vrch a je to ikona okolia . Vrch vidieť už z ďaleka . Vrch je tiež dobre položený a v krásny slnečný deň je z neho jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku . Má svoje miesto aj v logu narodného parku . Niekde v okolí by podľa legendy o Janošíkovi mal byť skrytý jeho zlatý poklad . Najväčšie mestá Slovenska

 

kopec

 

Turistika na tento krásny vrch trvá niekoľko hodín najlepšie je vyrazíť čo najskôr ráno a môžete začať Veľkým Rozsutcom potom z neho prejsť na Malý Rozsutec a ukončíť to Janošíkovími dierami .

 

Rosutec v zime

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button