CestovanieSLOVENSKO

Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov

Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku .

Najväčší vrch na Slovensku 

10. Kriváň 2 495 m

 

Kriváň

Kriváň je vrch na konci rázsochy, ktorá sa od hlavného hrebeňa Vysokých Tatier odvetvuje v Čubrine. Leží nad Nefcerkou, Kôprovou a Važeckou dolinou na svojimi J a JZ výbežkami zasahuje do Liptovskej kotliny. Je to jeden z najvyšších vrchov Slovenska. Dosahuje výšku 2 494,7 m n. m. Od 19. storočia je neoficiálnym symbolom slobody Slovákov a slovanskej súdržnosti.

9. Rysy 2 503 m

 

Rysy

Rysy sú jedným z najpopulárnejších vyhliadkových štítov hlavného hrebeňa Vysokých Tatier. Nachádzajú sa medzi Žabím sedlom (Žabím koňom) a Váhou (Ťažkým štítom) na slovensko-poľskej hranici.

8. Baranie rohy 2 526 m

 

Baranie-rohy

Baranie rohy je mohutný štít, ktorý zasahuje Vyšnou Baraňou strážnicou do hlavného hrebeňa Vysokých Tatier. Na vrcholovej plošine má dva vrcholy – juhovýchodný a severozápadný. Juhovýchodný je hlavný.

7. Končistá 2 538 m

 

Končistá

Končistá je najvyšší vrchol v južnom vedľajšom hrebeni Popradského Ľadového štítu vo Vysokých Tatrách.

6. Vysoká 2 547 m

 

Vysoká Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku . Najväčší vrch na Slovensku . Najväčšie vrchy.

Vysoká je jeden z najmohutnejších vrchov Slovenska, ležiaci vo Vysokých Tatrách. Symetrický dvojvrchol Vysokej je z každej strany impozantný a patrí k najkrajším a najfotografovanejším štítom Vysokých Tatier. Je to v poradí šiesty najvyšší tatranský štít. Najväčšie mestá Slovenska

5. Kežmarský štít 2 556 m

 

 Kežmarský štít Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku . Najväčší vrch na Slovensku . Najväčšie vrchy.

Kežmarský štít je najvyšší vrchol v severovýchodnom ramene Lomnického štítu vo Vysokých Tatrách.Od Lomnického štítu ho delí Vidlový hrebeň. Rázsocha Lomnického štítu sa v Kežmarskom štíte delí na juhovýchodné rameno, ktorého dominantou je Huncovský štít. Na severnom ramene dominuje Malý Kežmarský štít. Hrebeň sa končí Veľkou a Malou Svišťovskou. Je najvyhľadávanejším a veľmi náročným horolezeckým terénom. Jednou z najkrajších vo Vysokých Tatrách je jeho približne 550 metrov vysoká južná stena, ktorá spadá do Skalnatej doliny.Najväčší vrch na Slovensku.

4. Pyšný štít 2 623 m

 

Pyšný štít Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku . Najväčší vrch na Slovensku . Najväčšie vrchy.

Pyšný štít je štvrtý najvyšší štít Slovenska, ležiaci vo Vysokých Tatrách.

3. Ľadový štít 2 627 m

 

Ľadový štít Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku . Najväčší vrch na Slovensku . Najväčšie vrchy.

Ľadový štít je tretí najvyšší vrch na Slovensku a vo Vysokých Tatrách. Poliaci ho považovali za najvyšší vrch Vysokých Tatier.

 

2. Lomnický štít 2 634 m

 

Lomnický štít Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku . Najväčší vrch na Slovensku . Najväčšie vrchy.

 

Lomnický štít je druhý najvyšší vrch Tatier, Slovenska a celých Karpát.Najväčší vrch na Slovensku.

 

Najväčší vrch na Slovensku

tiež si prečítajte : Najväčší strom na svete Top 10 najväčších stromov na svete

1. Gerlachovský štít 2 655 m

 

Gerlachovský štít Najväčší vrch na Slovensku : Top 10 najväčších vrchov. Zoznam 10 najvyšších vrchov na Slovensku . Najväčší vrch na Slovensku . Najväčšie vrchy.

Gerlachovský štít je najvyšší vrch a jeden z najmohutnejších masívov Tatier, Slovenska aj celých Karpát. Leží v juhovýchodnej rázsoche Zadného Gerlachu, od ktorého ho oddeľuje Gerlachovské sedlo. Z vrcholu pokračuje hrebeň na Kotlový štít, kde sa rozvetvuje a vytvára známy Gerlachovský kotol.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button