CestovanieSLOVENSKO

Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách: Veľké Hincovo pleso

Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách: Veľké Hincovo pleso. Veľké Hincovo pleso je jedným z najkrajších prírodných zákutí na Slovensku a jedným z najväčších a najhlbších pliesť vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa v severnej časti pohoria Vysoké Tatry, v nádhernom prostredí Belianskych Tatier. Toto pleso je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli jeho nádhernej krajine, ale aj kvôli možnosti prechádzok a turistiky.

Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách

 

Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrác

 

Ako sa volá najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách? Veľké Hincovo pleso je jedno z najkrajších miest vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa v nádhernom prostredí Belianskych Tatier a je najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách. Jeho nádherná modrá farba, krása okolitej prírody a čistota vody robia z neho obľúbené miesto pre turistov a návštevníkov.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a obdivovať krásy prírody, Veľké Hincovo pleso je určite miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

 

Poloha a prístup k plesu

 

Veľké Hincovo pleso sa nachádza v nadmorskej výške 1946 metrov nad morom. Je to najvyššie položené a najväčšie pleso v Belianskych Tatrách. Najjednoduchšou cestou k plesu je po značenej turistickej chodbe od chaty Plesnivec. Táto trasa je však dlhá približne 15 km a vyžaduje si značnú fyzickú kondíciu. Existuje aj možnosť prísť k plesu z Tatranskej Javoriny, kde je možné navštíviť aj turistickú stanicu a múzeum Tatranskej národnej parku.

 

Krása Veľkého Hincovho plesa

 

Krása Veľkého Hincovho plesa

 

Ako sa volá najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách? Veľké Hincovo pleso je skutočne krásnym miestom, ktoré si získalo srdcia mnohých návštevníkov. Jeho nádherná modrá farba, ktorá sa lomí v jeho hlbokých vodách, je úchvatná a fascinujúca. Okolo plesa sa nachádza množstvo horských vrcholov a skalných stien, ktoré dodávajú tomuto miestu dokonalú atmosféru. Zaujímavosti Slovenska – 10 top na svete

 

Veľké Hincovo pleso je tiež známe svojou čistotou. Voda v pleso totiž pochádza z horských prameňov a je bohatá na minerály, ktoré jej dávajú jej charakteristickú farbu a vôňu. Vďaka tomu je pleso veľmi obľúbeným miestom pre rybárčenie. AKO SI VYBRAŤ TOPÁNKY NA CAMPING

 

Hĺbka a rozloha – Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách

 

Hĺbka a rozloha - Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách

 

Ako sa volá najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách? Veľké Hincovo pleso je nielen najväčšie, ale aj najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách. Dosahuje maximálnu hĺbku 53,7 metrov a má rozlohu 19,76 hektárov. Jeho objem sa pohybuje okolo 1,65 miliónov kubických metrov vody. V lete sa teplota vody v pleso pohybuje okolo 7 až 10 stupňov Celzia.

 

Fauna a flóra

 

Okolie Veľkého Hincovho plesa je bohaté na rôzne druhy rastlín a živočíchov. V jeho okolí rastú horské trávy, machy a lišajníky. V oblasti sa vyskytujú aj zriedkavé horské kvety, ako napríklad kamzíkové ruže, ktoré sú charakteristické pre Vysoké Tatry. Pleso sa nachádza aj niekoľko druhov rýb, ako napríklad pstruh, lipan, jazeroň a podhoračik.

 

Turistické trasy a výhľady – Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách

 

Turistické trasy a výhľady - Najväčšie a najhlbšie pleso vo Vysokých Tatrách

 

Veľké Hincovo pleso je obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre horolezcov a lyžiarov. V okolí plesa sa nachádza niekoľko turistických trás a chodníkov, ktoré vedú na okolité vrcholy. Najvyšším z nich je Rysy, ktorého vrchol sa nachádza vo výške 2 499 metrov nad morom.

 

Z okolia Veľkého Hincovho plesa sa naskytujú nádherné výhľady na blízke aj vzdialené štíty Vysokých Tatier. Z vrcholov v okolí sa dá vidieť napríklad Gerlachovský štít, Vysokú, Širokú, Baranie rohy a mnoho ďalších.

 

Záver

 

Veľké Hincovo pleso je krásnym miestom, ktoré si získalo srdcia mnohých turistov a návštevníkov. Jeho nádherná farba, čistota a krása okolitej prírody robia z neho jedno z najkrajších miest vo Vysokých Tatrách.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a obdivovať krásy prírody, Veľké Hincovo pleso je jednoznačne miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si vziať dostatok vody a obuť si vhodné turistické topánky. Pri návšteve Veľkého Hincovho plesa nezabudnite dodržiavať pravidlá ochrany prírody, aby sa táto nádherná krajina mohla tešiť aj ďalšie generácie návštevníkov.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button