CestovanieZAHRANIČIE

Jedlo na cestu: Ako si pripraviť vhodné občerstvenie

Jedlo na cestu. Cestovanie môže byť náročné, najmä pokiaľ ide o stravovanie. Ak sa chystáte na dlhšiu cestu, môže byť náročné nájsť vhodné jedlo, ktoré sa zmestí do batohu a zároveň poskytne dostatok energie na cestu. V tomto článku vám predstavíme tipy na vhodné občerstvenie, ktoré si môžete zobrať na jedlo na cestovanie.

Jedlo na cestu

 

Jedlo na cestu

 

Pri cestovaní je dôležité myslieť aj na to, aby ste sa cítili dobre a mali dostatok energie na to, aby ste si užili cestu. Vyberte si preto vhodné občerstvenie, ktoré vám poskytne dostatok živín a energie, a prispôsobte ho vašim preferenciám a potrebám.

1. Plánovanie jedálnička

 

Ak sa chystáte na cestu, je dôležité vopred naplánovať jedálniček pre celú dobu cesty. Na internete nájdete množstvo receptov na občerstvenie vhodné na cesty, ktoré sa dajú ľahko pripraviť a majú dlhšiu trvanlivosť. Snažte sa zahrnúť do jedálnička rôzne druhy potravín, ktoré vám poskytnú dostatok energie a živín.

 

2. Jedlo s vysokým obsahom bielkovín

 

Jedlo s vysokým obsahom bielkovín

 

Pri cestovaní je dôležité zabezpečiť dostatok bielkovín, ktoré vám poskytnú energiu a zároveň vám pomôžu udržať si svalovú hmotu. Vhodnými potravinami sú napríklad mliečne výrobky, orechy, semienka, syry alebo sušené mäso. Dovolenka Bratislava – 10 miest ktoré si pozrieť

 

3. Ovocie a zelenina

 

Ovocie a zelenina sú skvelým zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré vám pomôžu udržať si imunitu a dostatočnú hydratáciu. Zelenina sa dá zobrať na cestu aj vo forme sušených snackov, napríklad mrkvy alebo papriky, ktoré sú ľahko prenosné. Ovocie sa dá zobrať v sušenej forme alebo v podobe jabĺk, banánov, hrušiek a podobne.

 

4. Celozrnné produkty – Jedlo na cestu

 

Celozrnné produkty - Jedlo na cestu

 

Pri výbere občerstvenia na cestu sa snažte zvoliť celozrnné produkty, ktoré sú bohaté na vlákninu a pomôžu vám udržať si tráviaci trakt v poriadku. Celozrnné pečivo, cereálie, ovsené vločky alebo ryža sú vynikajúcim zdrojom energie a sýtia na dlhší čas. Môžete si zobrať so sebou celozrnné müsli tyčinky, celozrnný chlieb s maslom alebo celozrnnú ryžu s prílohou. Najsilnejší prírodný testosterón

 

 

5. Voda a nápoje

 

Voda a nápoje

 

Pri cestovaní je dôležité udržiavať si dostatočnú hydratáciu. Jedlo na cestu. Zobrať si so sebou fľašu vody je preto nevyhnutné. Ak chcete mať niečo chutné na pitie, môžete si zobrať so sebou šťavy, zeleninové džúsy alebo minerálne vody. Snažte sa vyhnúť sladeným nápojom, ktoré vám prinesú len krátkodobú energiu. Rastú vďaka kúram hustejšie vlasy

 

6. Jedlo na cestu, ktoré sa dá ľahko prenášať

 

Pri výbere jedla na cestu zohľadnite aj to, ako ľahko sa dá občerstvenie prenášať. Zvoľte jedlo, ktoré sa dá balíkovať do menších balíčkov alebo do jednorazových nádob. Vhodné sú napríklad müsli tyčinky, sušené ovocie, celozrnné pečivo s maslom alebo syrom, vajíčka natvrdo, sušené mäso a podobne.

 

7. Zdravé občerstvenie ako alternatíva – Jedlo na cestu

 

Ak si nechcete zobrať so sebou jedlo na cestu, môžete využiť aj možnosti, ktoré vám ponúkajú rôzne predajne a kaviarne na cestách. Väčšinou ponúkajú zdravé alternatívy, ako sú napríklad sendviče s kuracím mäsom a zeleninou, čerstvé ovocie, jogurty alebo smoothie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button