ŠPORTZdravie

Najsilnejší prírodný testosterón – 5 spôsobov ako ho získať

Najsilnejší prírodný testosterón, Hormón testosterón zohráva dôležitú úlohu v zdraví mužov. Na začiatok pomáha udržiavať svalovú hmotu, hustotu kostí a sexuálny apetít. Produkcia testosterónu je najvyššia na začiatku mužskej dospelosti a potom každý rok o niečo klesá.

 

Najsilnejší prírodný testosterón

 

Najsilnejší prírodný testosterón

 

Keď telo neprodukuje správne množstvo testosterónu, tento stav sa nazýva hypogonadizmus. Niekedy sa nazýva aj „nízke T“. Muži s diagnostikovaným hypogonadizmom môžu mať prospech z liečby testosterónom. Terapia sa však zvyčajne neodporúča, ak je vaša hladina testosterónu v normálnom rozmedzí pre váš vek.

 

Neexistuje žiadne zázračné riešenie na zvýšenie hladiny testosterónu, ale niektoré prírodné prostriedky môžu pomôcť.

 

Dobre sa vyspite

 

Dobre sa vyspite

 

Nie je nič prirodzenejšie, ako sa dobre vyspať. Výskum ukázal, že nedostatok spánku môže výrazne znížiť hladinu testosterónu zdravého mladého muža. Tento účinok je zreteľný už po jednom týždni skráteného spánku. Hladina testosterónu bola v dňoch s obmedzeným spánkom obzvlášť nízka medzi 14. a 22. hodinou. Najsilnejší prírodný testosterón. Účastníci štúdie tiež uvádzali znížený pocit pohody, keď im klesla hladina testosterónu v krvi.

 

Koľko spánku vaše telo potrebuje, závisí od mnohých faktorov. Väčšina dospelých vo všeobecnosti potrebuje sedem až deväť hodín denne, aby dobre fungovala a viedla zdravý život. Ako rýchlo zaspať za 10, 60 alebo 120 sekúnd.

 

Zbavte sa nadbytočnej váhy

 

Zbavte sa nadbytočnej váhy

 

Muži v strednom veku s nadváhou a prediabetom majú pravdepodobne aj nízku hladinu testosterónu. Štúdia odhalila, že nízky T a cukrovka spolu úzko súvisia. Muži, ktorí si udržiavajú normálnu hmotnosť, majú nižšie riziko vzniku plnohodnotnej cukrovky, ako aj hypogonadizmu.

 

Výskum potvrdzuje, že zníženie hmotnosti môže pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu. Tieto zistenia neznamenajú, že musíte držať nárazovú diétu. Najlepší spôsob, ako dosiahnuť a udržať si zdravú hmotnosť, je rozumná strava a pravidelné cvičenie.

 

Získajte dostatok zinku – Najsilnejší prírodný testosterón

 

Zbavte sa nadbytočnej váhy

 

Muži s hypogonadizmom majú často nedostatok zinku. Štúdie naznačujú, že zinok zohráva dôležitú úlohu pri regulácii sérovej hladiny testosterónu u zdravých mužov. Čo obsahuje zinok 10 potravín s vysokým obsahom zinku.

 

Pomôcť môže konzumácia potravín, ktoré sú bohaté na túto základnú živinu. Veľa zinku obsahujú ustrice, červené mäso a hydina. Dospelí muži by mali denne prijať 11 mg zinku. Medzi ďalšie potravinové zdroje zinku patria:

 

 • fazuľa
 • orechy
 • kraby
 • homáre
 • celozrnné výrobky

 

Zmiernite sa s cukrom – Najsilnejší prírodný testosterón

 

Zmiernite sa s cukrom - Najsilnejší prírodný testosterón

 

Zinok nestačí na to, aby ste si zabezpečili všetku potrebnú výživu. Ľudské telo je zložitý systém, ktorý si na bezproblémové fungovanie vyžaduje širokú škálu vitamínov a minerálov.

 

Endokrinologická spoločnosť uvádza, že glukóza (cukor) znižuje hladinu testosterónu v krvi až o 25 percent. Platilo to pre účastníkov štúdie bez ohľadu na to, či mali prediabetes, cukrovku alebo normálnu toleranciu glukózy.

 

Cvičenie v starom dobrom štýle – Najsilnejší prírodný testosterón

 

Cvičenie v starom dobrom štýle - Najsilnejší prírodný testosterón

 

ukazujú, že celková hladina testosterónu sa zvyšuje po cvičení, najmä po tréningu odporu. Nízka hladina testosterónu môže ovplyvniť vašu sexuálnu túžbu a náladu. Dobrou správou je, že cvičenie zlepšuje náladu a stimuluje chemické látky v mozgu, ktoré vám pomôžu cítiť sa šťastnejšie a sebavedomejšie. Cvičenie tiež zvyšuje energiu a vytrvalosť a pomáha vám lepšie spať. Odborníci na fitnes odporúčajú 30 minút cvičenia každý deň. Najsilnejší muž sveta – Top 10 najsilnejších mužov na svete.

 

Zinok a hypogonadizmus

 

Tak Zinok je základný minerál v potrave. On potrebujete pre správne fungovanie imunitného systému a pre delenie buniek. Zinok pomáha enzýmom rozkladať potravu a iné živiny. Zohráva tiež dôležitú úlohu v enzýmoch, ktoré vytvárajú bielkoviny. Nájdete ho v niektorých potravinách, ale je dostupný aj v doplnkoch stravy a dokonca aj v niektorých liekoch proti nachladnutiu.

 

Nedostatok zinku môže viesť k nízkej hladine testosterónu. Presne nie je úplne jasné, prečo nedostatok zinku ovplyvňuje hladinu testosterónu. Tento minerál môže ovplyvňovať bunky v semenníkoch, ktoré produkujú testosterón.

 

Výskum a štúdie

 

Výskum účinnosti zinku pri hypogonadizme je obmedzený. Ale usmernené a vhodné dopĺňanie môže pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu. Jedna štúdia skúmala účinky doplnku stravy s obsahom horčíka a zinku. Zistilo sa, že muži, ktorí dostávali 30 miligramov zinku denne, vykazovali zvýšenú hladinu voľného testosterónu v tele.

 

Používanie doplnku nemusí byť nevyhnutné. Ďalšia štúdiaDôveryhodný zdroj preukázala, že používanie doplnku zinku nezvýši hladinu testosterónu, ak už prijímate dostatok tohto minerálu. Štúdie sa zúčastnili muži, ktorých denná strava obsahovala odporúčané množstvo zinku. Podávanie doplnkov zinku týmto mužom nezvýšilo hladinu testosterónu.

 

Nedostatok zinku

 

Keďže vaše telo nedokáže zinok ukladať, musíte ho prijímať každý deň. Pre mužov starších ako 19 rokov je odporúčanéDôveryhodný zdroj denné množstvo zinku 11 miligramov. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov.

 

Medzi potraviny, ktoré obsahujú významné množstvo zinku, patria:

 

 • ustrice
 • hovädzie mäso
 • kraby
 • obohatené obilniny a chlieb
 • bravčové mäso
 • fazuľa
 • kuracie mäso
 • jogurt
 • orechy
 • ovsené vločky

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button