ŠPORTZaujímavosti

Najsilnejší muž sveta – Top 10 najsilnejších mužov na svete

Najsilnejší muž sveta – Top 10 najsilnejších mužov na svete. Na svete bolo doteraz mnoho najsilnejších mužov, ktorí sú známi svojou fenomenálnou fyzickou silou a neprekonateľnými rekordmi. Rekordy, ktoré títo muži vytvorili, sú také veľké, že iní by si na ne ani netrúfli.

Títo najsilnejší muži sú z oblasti silového trojboja, vzpierania, zápasenia a súťaží Strongman. Títo siláci dokázali veci a vytvorili toľko rekordov, ktoré sú pre normálne ľudské bytosti nezvyčajné.

 

Najsilnejší muž sveta

 

Najsilnejší muž sveta

 

Najsilnejší muž sveta. Nižšie je uvedený kompletný zoznam Top 10 najsilnejších mužov na svete od roku 2022. Ponorte sa do nich hneď!

 

1. Zydrunas Savickas

 

Zydrunas Savickas

 

Zydrunas Savickas je na čele zoznamu najsilnejších mužov sveta vôbec. Je to silový trojbojár a na svojom konte má niekoľko svetových rekordov. V rokoch 2003 až 2008 vyhral 6-krát po sebe súťaž Arnold Strongman Classic a v roku 2014 opäť. Arnold Strongman Classic je každoročná súťaž, ktorá je známa najťažšou a najvyššou skúškou sily všetkých športovcov z rôznych častí sveta.

Zydrunas Savickas sa narodil v roku 1975 v Birzale v Litve. Objavil sa ako víťaz takmer na všetkých významných medzinárodných súťažiach strongmanov. Do histórie sa zapísal tým, že zdvihol obrovskú drevenú kladu s hmotnosťou 210 Kg vytvoril svetový rekord. Pivo na vlasy

 

2. Brian Shaw

 

Brian Shaw

 

Brian Shaw sa umiestnil na druhom mieste v rebríčku Top 10 najsilnejších mužov sveta. Narodil sa v roku 1982 v Colorade v Spojených štátoch. Brian je americký profesionálny súťažiaci strongman, ktorý štyrikrát úspešne vyhral súťaž Najsilnejší muž sveta v rokoch 2011,2013, 2015 a 2016.

 

Brian dosiahol výkon 442 kg v mŕtvom ťahu, ako aj 510 kg v mŕtvom ťahu s pneumatikami Hummer. V súťaži najsilnejších mužov sveta sa dostal medzi troch najsilnejších mužov.

 

Brian začal svoju kariéru strongmana v roku 2005, keď bez akéhokoľvek formálneho tréningu vyhral súťaž najsilnejších mužov v Denveri. Brian je aktívny na platforme na zdieľanie videí na sociálnych sieťach YouTube s vlastným kanálom Shawstrenth, kde zverejňuje videá z tréningov, fitness a silových výziev atď.

 

3. Bill Kazmaier

 

Bill Kazmaier

 

Tak tento Bill Kazmaier, ktorý je americký bývalý majster sveta v silovom trojboji a zároveň profesionálny zápasník, je tretím najsilnejším mužom na svete. Bill má na svojom konte niekoľko rekordov v powerliftingu a strongmanov.

 

ill Kazmaier získal tituly najsilnejšieho muža sveta trikrát po sebe v rokoch 1980, 1981 a 1982. Je považovaný za jedného z najväčších pretekárov všetkých čias v silových súťažiach a počas svojej desaťročnej kariéry dosiahol množstvo ocenení účasťou na mnohých súťažiach.

 

Bill Kazamaier sa narodil v roku 1953 vo Wisconsine v Spojených štátoch. Rekord vytvoril výkonom 415 kg mŕtveho ťahu bez zápästných popruhov, 1159 kg Car Lift (dve pneumatiky od zeme) a mnohými ďalšími.

 

4. Mark Henry

 

Mark Henry

 

Mark Henry, americký silák a bývalý profesionálny zápasník, sa v našom zozname 10 najsilnejších mužov sveta umiestnil na štvrtom mieste. Bol dvojnásobným majstrom sveta v profesionálnom wrestlingu WWE. Dvakrát sa zúčastnil aj na olympijských hrách v rokoch 1992 a 1996 a v roku 1995 získal zlatú, striebornú a bronzovú medailu na Panamerických hrách. Mark Henry je držiteľom mnohých rekordov v silovom trojboji a v súťažiach Strongman.

 

Mark sa narodil v roku 1971 v Texase v Spojených štátoch. Je vôbec prvým mužom, ktorý vyhral súčasne majstrovstvá Spojených štátov vo vzpieraní aj v silovom trojboji v superťažkej váhe. V roku 2002 vyhral Arnold Strongman Classic. Do histórie sa zapísal, keď vykonal jednoručný čistý tlak a tlak s dvíhateľnou Thomasovou palcovou činkou.

 

5. Hafthor Bjornsson – Najsilnejší muž sveta

 

Hafthor Bjornsson - Najsilnejší muž sveta

 

Hafthor Bjornsson je silový trojbojár a piaty najsilnejší muž sveta. Vytvoril rekord, keď v tom istom kalendárnom roku vyhral súťaž Arnold Strongman Classic, Europe’s Strongest Man a World’s Strongest man. Je tiež profesionálnym hercom a profesionálnym hráčom basketbalu. Počas piatich sezón stvárnil úlohu Gregora „Hory“ Clegana v seriáli Hra o tróny. Dobre ránko

 

Hafthor Bjornsson sa narodil v roku 1988 v Reykjavíku na Islande. Titul najsilnejšieho muža Islandu získal dvakrát v rokoch 2011 a 2019. Pripísal si mnoho osobných rekordov, napríklad 474 kg Elephant Bar, Deadlift, Long Press-213 Kg, Tire Deadlift 460 Kg atď.

 

6. Eddie Hall – Najsilnejší muž sveta

 

Eddie Hall - Najsilnejší muž sveta

 

Eddie Hall, bývalý britský strongman, sa v zozname najsilnejších mužov sveta umiestnil na šiestom mieste. V roku 2017 získal titul najsilnejšieho muža sveta. Eddie sa narodil v roku 1988 v anglickom Staffordshire. Zhodou okolností je aj profesionálnym hercom a viackrát sa objavil v televízii.

 

Eddie všetkých prekvapil svojím mŕtvym ťahom – 500 kg v roku 2016 podľa pravidiel strongmanov, ktorý sa stal svetovým rekordom Competiton. Mnohí profesionáli sa veľmi usilovali prekonať rekord Eddieho Halla v mŕtvom ťahu, ale nepodarilo sa im to.

 

7. Vasyl Virastyuk – Najsilnejší muž sveta

 

Vasyl Virastyuk - Najsilnejší muž sveta

 

Siedmym najsilnejším mužom sveta je Vasyl Virastyuk. Vasyl je bývalý strongman a tiež poslanec ukrajinského parlamentu. Narodil sa v roku 1974 v Ivano-Frankivsku na Ukrajine.

 

V roku 2003 obsadil druhé miesto v súťaži a v roku 2004 získal titul najsilnejšieho muža sveta. Vasyl Virastyuk vyhral súťaž Ukraine’s Strongest Man štyrikrát za sebou v rokoch 2000 až 2003.

 

8. Robert Oberst

 

Robert Oberst

 

Robert Oberst je americký profesionálny strongman a víťaz súťaže „Pro Card“, ktorá sa konala v roku 2012 na amatérskej súťaži Dallas Europa Strongman. Dvakrát skončil ako finalista na súťažiach World’s Strongest Man v rokoch 2013 a 2018. V minulosti pracoval ako vyhadzovač v nočnom klube.

 

Jeho kolegovia v klube ho motivovali k tréningu a účasti na podujatiach Strongman. Robert má „najsilnejšie ramená na svete“ a je známy svojím fenomenálnym apetítom. Každoročne ho pozývajú na súťaž Najsilnejší muž sveta.

 

9. Andy Bolton – Najsilnejší muž sveta

 

Andy Bolton - Najsilnejší muž sveta

 

Andy Bolton, britský silák a strongman, je deviatym najsilnejším mužom sveta. Preslávil sa, keď na súťaži v silovom trojboji zdvihol 1000 libier. Andy Bolton sa zúčastnil na súťaži, keď mal len 21 rokov. Dobrú noc

 

Na svojom konte má mnoho rekordov, napríklad štvrtý najvyšší drep všetkých čias 1213,43 libier, tretí najvyšší rekord v trojboji 2806,34. Trikrát vyhral svetové súťaže WPC v silovom trojboji v rokoch 2000, 2001 a 2008.

 

10. Louis Uni – Najsilnejší muž sveta

 

Louis Uni - Najsilnejší muž sveta

 

Louis Uni je v našom zozname najsilnejších mužov sveta na desiatom mieste. Narodil sa v roku 1862 vo Francúzsku. Preslávil sa silou úchopu, veľkými rukami a v tom období bol populárnym zápasníkom.

 

Vo veľmi mladom veku opustil svoj domov a pridal sa k talianskemu cirkusu „Caramagne“ neďaleko svojho rodného mesta. Louis Uni debutoval v roku 1889 v grécko-rímskej zápasníckej súťaži v Bordeaux.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button