CestovanieZAHRANIČIE

Najväčšie mestá Európy – top 10 najväčších

Najväčšie mestá Európy. Európa je domovom mnohých veľkých a významných miest, ktoré sú centrom kultúry, obchodu a histórie. Tu je zoznam 10 najväčších miest v Európe a niečo o nich.

Najväčšie mestá Európy

 

Najväčšie mestá Európy

 

Tieto mestá sú len niektorými z najväčších a najdôležitejších miest v Európe, ktoré majú bohatú históriu, kultúru a architektúru. Každé z týchto miest má svoje jedinečné čaro a príbehy, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta.

 

1. Moskva, Rusko

 

Moskva, Rusko

 

S viac ako 12 miliónmi obyvateľov je Moskva najväčším mestom Európy. Je to centrum ruského obchodu, kultúry a vlády. Moskva je tiež domovom mnohých historických pamiatok, vrátane Kremľa, Rudého námestia a Katedrály sv. Vasilija. Vzácne 2 eurové mince

 

2. Istanbul, Turecko

 

Istanbul, Turecko

 

Istanbul je najväčšie mesto Turecka a druhé najväčšie mesto Európy s 15 miliónmi obyvateľov. Leží na hranici Európy a Ázie a je známe svojimi historickými pamiatkami, ako sú Hagia Sophia, Modrá mešita a Topkapi palác.

 

3. Londýn, Spojené kráľovstvo – Najväčšie mestá Európy

 

Londýn, Spojené kráľovstvo - Najväčšie mestá Európy

 

S viac ako 8 miliónmi obyvateľov je Londýn najväčším mestom Spojeného kráľovstva a tretím najväčším mestom v Európe. Je to centrum britskej politiky, kultúry a obchodu a je domovom mnohých svetoznámych pamiatok, ako sú Big Ben, Tower Bridge a Buckingham Palace.

 

4. Paríž, Francúzsko

 

Paríž, Francúzsko

 

Paríž, hlavné mesto Francúzska, má viac ako 2,1 milióna obyvateľov a je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest na svete. Je známy svojou kultúrou, umením a architektúrou a je domovom mnohých pamiatok, ako sú Eiffelova veža, Louvre a Notre-Dame.

 

5. Madrid, Španielsko – Najväčšie mestá Európy

 

Madrid, Španielsko - Najväčšie mestá Európy

 

S viac ako 3,3 miliónmi obyvateľov je Madrid najväčším mestom Španielska a piatym najväčším mestom v Európe. Je to centrum španielskej kultúry, umenia a obchodu a je domovom mnohých pamiatok, ako sú kráľovský palác, Prado a Retiro park.

 

6. Berlín, Nemecko

 

Berlín, Nemecko

 

Berlín, hlavné mesto Nemecka, má viac ako 3,7 milióna obyvateľov a je jedným z najdôležitejších miest v histórii Európy. Po páde Berlínskeho múru v roku 1989 sa mesto zjednotilo a stalo sa jedným z najdôležitejších centier kultúry, umenia a obchodu v Európe. Je domovom mnohých pamiatok, ako sú Branenburská brána, Berlínsky múzeum a Berlínsky dóm.

 

7. Najväčšie mestá Európy

 

Najväčšie mestá Európy

 

Kam ísť na dovolenku v Európe – top 7 destinácií

 

8. Barcelona, Španielsko

 

Barcelona, Španielsko

 

Barcelona je druhé najväčšie mesto Španielska s viac ako 1,6 miliónmi obyvateľov. Leží v Katalánsku a je známa svojou architektúrou, kultúrou a umením. Je domovom mnohých pamiatok, ako sú Sagrada Familia, Park Güell a La Rambla.

 

9. Miláno, Taliansko

 

Miláno, Taliansko

 

Najväčšie mestá Európy. S viac ako 1,3 miliónmi obyvateľov je Miláno najväčším mestom v severnom Taliansku a jedným z najdôležitejších centier módy, kultúry a obchodu v Európe. Je známe svojimi pamiatkami, ako sú Katedrála sv. Márie Nasledovníčky, Galéria Vittorio Emanuele II a Sforzovský palác. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

10. Petrohrad, Rusko – Najväčšie mestá Európy

 

Petrohrad, Rusko - Najväčšie mestá Európy

 

Petrohrad, druhé najväčšie mesto Ruska, má viac ako 5,3 milióna obyvateľov a je známy svojimi historickými pamiatkami, kultúrou a umením. Je domovom mnohých pamiatok, ako sú Ermitáž, Zimný palác a Katedrála sv. Izáka.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button