CestovanieSLOVENSKO

Dovolenka Bratislava – 10 miest ktoré si pozrieť

Dovolenka Bratislava. Bratislava, hlavné mesto Slovenska, je krásnym a zaujímavým miestom na dovolenku. S bohatou históriou a kultúrou ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu. Tu je desať miest, ktoré by ste mali vidieť počas svojej dovolenky v Bratislave.

 

Dovolenka Bratislava

 

Dovolenka Bratislava - 10 miest ktoré si pozrieť

 

Počas svojej dovolenky v Bratislave sa určite nebudete nudiť. Mesto ponúka mnoho aktivít pre všetky vekové kategórie a záujmy. Môžete sa prechádzať po historických uličkách alebo si vychutnať krásnu prírodu v okolí mesta. Bratislava je skutočne krásnym a jedinečným miestom na návštevu.

 

1. Hrad Bratislava 

 

Hrad Bratislava 

 

Tento krásny hrad na vrchu hory nad mesto je jedným z najvýznamnejších symbolov Bratislavy. Ponúka nádherný výhľad na mesto a jeho okolie. V hradnej komplexu sa nachádza aj múzeum slovenskej histórie.

 

2. Staré Mesto

 

Staré Mesto je historické jadro Bratislavy a ponúka návštevníkom množstvo krásnych budov a uličiek. Najznámejšou pamiatkou je Michaelov bronzový sochársky súbor a Stará radnica.

 

3. Primaciálny palác – Dovolenka Bratislava

 

Primaciálny palác - Dovolenka Bratislava

 

Tento nádherný palác bol postavený v 18. storočí a je sídlom arcibiskupa Bratislavy. Palác má nádherné záhrady a interiéry.

 

4. Slovenské národné divadlo

 

Toto divadlo ponúka vynikajúce predstavenia opery, baletu a divadla. Nachádza sa v centre mesta a je jedným z najprestížnejších divadiel v Európe.

 

5. Prírodné kúpalisko Delfín – Dovolenka Bratislava

 

 Ak hľadáte miesto na oddych a relax, prírodné kúpalisko Delfín je ideálnou voľbou. Nachádza sa na brehu Dunaja a ponúka mnoho rôznych druhov plávania a zábavy.

 

6. Modrá katedrála

 

Modrá katedrála

 

 Táto krásna modrá katedrála bola postavená v 20. storočí. Jej nádherné modré farby a neobvyklý dizajn ju robia jednou z najzaujímavejších stavieb v Bratislave.

 

7. Kamzík – Dovolenka Bratislava

 

 Kamzík je najvyšší kopec v Bratislave a ponúka nádherné výhľady na mesto a jeho okolie. Je tu aj veľa turistických trás a cyklotrás.

 

8. Národné múzeum

 

 Národné múzeum Bratislava je jedným z najdôležitejších múzeí na Slovensku. Ponúka mnoho výstav o histórii a kultúre Slovenska, ako aj o vede a prírode. Najzaujímavejšie miesta na Slovensku – musíte vidieť

 

9. Devin – Dovolenka Bratislava

 

Tento historický hrad sa nachádza na mieste, kde sa stretávajú rieky Dunaj a Morava. Devin bol v minulosti dôležitým opevnením a ponúka nádherný výhľad na Dunaj a okolitú prírodu. Strata vlasov? Jedzte týchto 9 potravín, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov

 

10. Danubiana Meulensteen Art Museum

 

Toto moderné múzeum sa nachádza na ostrove pri Dunaji a ponúka návštevníkom mnoho výstav súčasného umenia. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí majú radi umenie a modernú kultúru.

 

Okrem týchto miest je v Bratislave mnoho ďalších zaujímavých miest, ako napríklad veľa parkov a záhrad, rôzne kaviarne a reštaurácie ponúkajúce tradičné slovenské jedlá a mnoho iných historických budov a pamiatok.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button